Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 17.01.2019 14:41:07 

Dorost 1. FC Jistebnice

Turnaj Praha

III. ročník Decro Bzenec Cup 2013 v Praze             
    
V sobotu 22. 6. 2013 jsme se vydali celkově počtvrté na turnaj do Prahy. Potřetí se nesl tento turnaj pod názvem Decro Bzenec Cup. Opět se hrálo na krásném a útulném hřišti ve Vysočanech, kde je domácím celkem Praga Vysočany. Tentokrát byl turnaj velmi zpestřený o doprovodnou akci pro nás, kterou zajistil Standa Votoček. Turnaj měl být okořeněn ještě přítomností Karola Kisela z pražské Slavie při rozdávání cen a vyhlášení výsledků, ale bohužel kapitán Slavie dal přednost dovolené. Celý turnaj se hrál systémem jako předchozí roky, tedy každý tým se utkal s každým týmem a hrálo se 2x20 minut dle pravidel fotbalu. Jen osazení turnaje se změnilo na jendom místě oproti loňskému ročníku. Opět jsme se turnaje zúčastnili my a domácí Praga Vysočany, dále potřetí Viktorka Žižkov, podruhé Dolní Počernice a poprvé ligový zástupce FK Admira Praha U15. Posledně jmenovaný tým samožřejmě kvůli tomu jakou hraje soutěž byl pasován jistě všemi ostatními na jasného vítěze turnaje. S námi na poslední chvíli nemohl odcestovat kvůli nemoci Fořt, Šitta a ani Malý, což bylo velkým oslabením pro náš tým. Bez těchto hráčů bychom byli oproti vyjmenované konkurenci o hodně slabší a s naším velmi mladým týmem bychom asi neměli takovou šanci. A tak se vedení turnaje rozhodlo nám povolit 4 mladší dorostence. My jsme této šance využili a povolali původně dva, ale jelikož nám vypadl brankář, povolali jsme i třetího. S naším týmem tedy odjelo trio O. Kotalík, O. Podzimek a Brouček. Bohužel posledně jmenovaný nám stihl pro svalové zranění pomoci zhruba necelých sedm minut v prvním zápase. Takže jsme se dále spoléhali na Kotalíka a O. Podzimka, nicméně tito hráči byli obklopeni velmi snažlivými a bojovnými hráči. Ráno se k odjezdu ještě nedostavil Helcl bez omluvy.
Náš tým odehrál turnaj s touto sestavou: O. Podzimek - Kubů, L. Vačlena, V. Podzimek, Rad. Novotný, Brouček, O. Kotalík, Kubec, M. Mrzena, M. Grym, T. Grym, O. Vačlena, M. Novotný, Vaněk, R. Mrzena, Studenovský, Nešetřil.
Výsledky turnaje: Sokol Dolní Počernice - SK Viktoria Žižkov 0:0
    Úvodní zápas turnaje byl velmi opatrný z obou stran, ani jeden tým se nepouštěl do žádné větší šance a tak utkání skončilo zaslouženě bez branek 0:0.

1. FC Jistebnice- FK Admira Praha 1:8 (1:2)
Branka:
3. Kubec
    První naše utkání turnaje a hned hodně těžký rozjezd a nic lehkého na úvod. Čekal nás totiž ligový tým. My jsme se ovšem tohoto soupeře nezalekli a hned ve 3. minutě jsme mu díky našemu důrazu a přesnému zakončení Kubece podél brankáře přichystali pro něj nemilé překvapení - 1:0. Soupeře to následující minuty určitě zaskočilo, měl problémy si dát přesnou přihrávku, přejít do rychlého útoku a náš tým velmi dobře bránil a soupeře do větší šance nepustil až do 9. minuty, kdy Admira poprvé udeřila, když zahrávala rohový kop a odražený míč dokázali uklidit do sítě naší branky - 1:1. Poté byla Admira jasně lepším týmem, dominovala, ale my jsme dobře dokázali odolávat a dokonce jsme šli dvakrát, třikrát do rychlého protiútoku, ale ani jeden jsme nedokázali proměnit. To by asi pro Admiru byl větší šok. Bohužel jsme v 19. minutě po naší chybě inkasovali podruhé a první poločas skončil vedením Admiry 1:2. Nicméně hra Admiry byla trošku nervózní, bylo vidět, že jí jediný okresní tým turnaje velmi zaskočil, což bylo doprovázeno několika dohady mezi hráči. O přestávce se ovšem Admira srovnala a druhý poločas byl jasně v její režii, měli více míč na svých kopačách a my jsme odolávali díky výborným zákrokům při obraně nebo výbornými zákroky O. Podzimka v brance. Přesto ve 23. minutě inkasujeme opět po aší chybě, když O. Podzimek dává špatně odkop od branky a Admira toho využívá přesným zakončením - 1:3. O tři minuty déle, tedy ve 23. minutě si nás ofenzíva Admiry rozebrala krásnou kombinací a upřímně tento útok si nic jiného než gól nezasloužil - 1:4. Ve 29. minutě chybujeme, když encháme projít samotného útočníka Admiry a je to už 1:5, O. Podzimek byl na jeho zakončení krátký. O další tři minuty později je to 1:6, když jsme se nedokázali včas zorientovat ve vápně při odraženém míči a Admira využila své pohotovosti. Ve 35. minutě V. Podzimek nechává se svou obranou hráče za sebou v domění, že je v offside, ale zapomněl se tam L. Vačlena na druhé straně a tak útočník Admiry jde sám na O. Podzimka a zvyšuje na 1:7. Ve 36. minutě zahrává Admira rohový kop, v našem vápně je zmatek a Rad. Novotný chtěl odkopnout míč, ale trefuje svojí branku. To že si dá vlastňák bránící hráč se stane a je třeba říci, že to byl nejhezčí gól celého turnaje, hezká tvrdá střela od břevna do sítě. Jinak je třeba poznamenat, že Rad. Novotný hrál snad poprvé na pozici předstopera a rozhodně se tam neztratil ,podal velmi dobrý výkon.

 Sokol Dolní Počernice - SK Praga Vysočany 1:1
    Počernice i podruhé remízují, tentokrát s domácím celkem, bylo znát, že Počernice hráli již druhý zápas a byli rozehranější, na Pragovce se první poločas projevilo, že to byl její první utkání, ale pak se dostala do velmi slušných obrátek a Počernice ve druhém poločase mohli být za bod rádi.

SK Viktoria Žižkov - FK Admira Praha 2:5
    Žižkov dělal Admiře také zpočátku problémy, Admira opět prokázala své kvality a šla jasně za svým cílem. Žižkov nedokázal odolávat celý zápas, ale podal velmi dobrý výkon a Admira se chvilkama mohla obávat ztráty.

SK Praga Vysočany - 1. FC Jistebnice 2:2 (0:0)
Branky:
31. a 35. Kubec
    Druhé utkání jsme odehráli ihned po návratu z O2 arény a obávali jsme se, aby nás nádherné dojmy neodvrátili od plné koncentrace k zápasu. Více o O2 aréně ke konci článku. První poločas nepřinesl tolik větších šancí, hra byla poměrně vyrovnaná, ikdyž v prvním poločase měla ze hry více Praga. My jsme mohli jít do vedení ve 4. minutě, šli jsme do šance, Kubec zasekl krásně u vápna, mohl vystřelit, ale ještě nalezl v lepší pozici T. Gryma, který zkusil takový tvrdší oblouček, který nadělal domácímu brankáři hodně práce a to i z důvodu jeho zranění, které utrpěl při zastavení našeho centru zprava v předešlém útoku. A tak následovalo střídání domácího brankáře a hra se tak mírně zdržela. Dále do konce prvního poločasu se nic převratného nestalo a šlo se na přestávku za bezbrankového stavu 0:0. Druhý poločas jsme nezačali dobře. Ve 23. minutě jsme nechali před brankou naprosto osamoceného Dvořáka, který dokázal centr ze strany usměrnit do branky a Praga tak šla do vedení 1:0. My jsme se snažili o vyrovnání, ale Praga v tu chvíli byla na koni a přidala druhý gól. My jsme ve 27. minutě zahrávali rohový kop, ale nedokázali se dostat k míči a tak Praga šla do hodně rychlého protiútoku a využila toho, že jsme už hráli tak trochu na riziko a domácí útočník dokázal přelobovat O. Podzimka a bylo to 2:0. My jsme ale zbraně neskládali a chtěli se pokusit s výsledkem něco udělat. Ve 31. minutě útočila Praga, ale my jsme dokázali zachytit míč a O. Vačlena utekl s Kubecem do šance proti dvoum obráncům, O. Vačlena krásně mezi obránci posouvá přihrávkou do sprintu Kubecovi a ten uklízí míč do protisměru brankáře a je to o pouhý gól - 2:1. V tu chvíli cítíme šanci ještě vyrovnat, jdeme do tlaku, ve 35. minutě prošel mezi několika hráči Kubec, udělal několika hráčům kličky a ty ho zastavili pouze za cenu faulu a měli jsme tak z velmi dobré pozice přímý kop, který rozehrál sám Kubec a přízemní střelou dává vyrovnávácí gól na 2:2. Poté jsme chtěli ještě dát gól, který by nám zaručil vedení, ale o totéž se pokoušela i Praga, která nás u konce zatlačila a měla velké šance, ale naši obránci, záložníci, v tu chvíli i útočníci a hlavně brankář dokázali odvrátit i nemožné a udrželi tak skvělou remízu. Pro nás přinesl velkou radost, jelikož jsme loni neuhráli ani bod a tímto v podstatě s mnohem mladším týmem tento neuspěch překonáváme.

Sokol Dolní Počernice - FK Admira Praha 0:3
    
Další tři body pro ligový tým. Je třeba ale říci, že Počernice podali velmi dobrý výkon.

SK Viktoria Žižkov - 1. FC Jistebnice 4:1 (2:1)
Branka:
15. O. Vačlena
    Naše třetí vystoupení na turnaji s chutí získat další bodík, nejlépe tři, cítili jsme šanci. Bylo ovšem jasné, že musíme hodně máknout. Samozřejmě i Viktorka cítila šanci a hlavně díky průběžným výsledkům bylo jasné, že kdo vyhraje, bude mít větší šanci bojovat o druhé místo, hrálo se totiž o hodně důležité tři body. Hned od začátku na nás Viktorka vletěla a měla několik šancí, dokonce v 7. minutě zastavuje Viktoriánský útok Podzimek V. za cenu žluté karty. Opět si dost zachytal O. Podzimek, který předváděl hodně dobré a výborné zákroky po celé utkání. Ve 13. minutě prošel záložník Viktorky po levé straně a dokázal se dostat až do zakončení, ve kterém se nemýlil - 1:0. V 15. minutě, tedy těsně na inkasovaný gól dokážeme dobře reagovat. Na naší polovině rozehráváme volný přímý kop, k jehož exekuci si postavil míč Kubec, jelikož Podzimek byl limitován mírným svalovým zraněním, nalezl přesným centrem O. Vačlenu, který vystřelil podél brankáře a bylo vyrovnáno - 1:1, byla to krásná akce k pokukání. V 17. minutě zůstal hodně za obranou V. Podzimek a útočníci Viktorky, kteří si s ním hravě poradili a dokázali i přesně zakončit - 2:1. Nic v tuto chvíli nebylo ještě ztraceno, ale bylo jasné, že musíme dát branku, hnali jsme se do nějakých útoků, ale nedokázali jsme dát gól a tak platilo nedáš, dostaneš. V 28. minutě zahrává Viktorka přímák z poloviny hřiště a našeho brankáře překvapují, míč jde do břevna, od něj do zad našeho brankáře a poté do branky - 3:1, opět smolný gól, již několikátý na turnaji. Ve 31. minutě zahrává Viktorka rohový kop, ze kterého přímo dává břevno a odražený míč uklízí do sítě hlavou připravený hráč Žižkova, my jsme nestačili zareagovat - 4:1. Tím je konec našich šancí v tomto utkání, ve kterém jsme prohráli se ctí a opět dali aspoň gól, což se nám také v loňském ročníku nevedlo a halvně loni jsme nedali ani jeden gól a to jsme měli mnohem starší a zkušenější útočníky.

FK Admira Praha - SK Praga Vysočany 3:0
    
Opět další výhra Admiry. Pragova díky této prohře je odsouzena k boji až o 3. místo a Admira si tím upevňuje první pozici.

1. FC Jistebnice - Sokol Dolní Počernice 2:1 (1:1)
Branky:
16. O. Vačlena, 29. Kubec
    Náš poslední zápas turnaje, ve kterém jsme chtěli vyhrát, protože jsme jasně věděli jedno, pokud vyhrajeme, máme šanci vystoupat na 3. místo, tedy naše historické umístění v Praze. Za tím jsme jasně šli, ikdyž se utkání nevyvíjelo dobře. Navíc naši hráči byli jasně unaveni, M. Grym ani nenaskočil do utkání a byl pouze na střídačce. Přesto jsme ukázali jasně chuť a touhu po vítězství a předvedli dobrý týmový výkon. Ze začátku byly Počernice lepším týmem, měli více ze hry a šli i do vedení v 8. minutě, když přesně zamířil jejich útočník. Ovšem tento moment byl velmi sporný a jasně jsme se domnívali, že gól neměl platit pro jasný offside, který odmával i pomezní, ale hlavní rozhodčí toto nebral na vědomí a gól uznal - 0:1. Nás to ale do kolen nesrazilo a bojujeme a chceme vyrovnat. V 15. minutě byla k vidění nádherná akce na pár doteků po ose O. Vačlena, Kubec, O. Kotalík, ale dokázali jsme z této šance vytěžit pouze rohový kop, který rozehrál O. Kotalík, ve vápně jsme nastřelili pouze brankáře, odražený míč jsme dali ještě do tyče a až poté O. Vačlena dokázal přesně zakončit a vyrovnal na 1:1. O. Vačlena podal také velmi dobrý výkon v útoku a velmi dobře se doplňoval s Kubecem. Ve 26. minutě Kubec nádherně našel rychlou a tvrdou přihrávkou O. Vačlenu u vápna, který zkusil vystřelit, ale jeho pokus šel nad svatyni Počernic. Náš tlak sílí a je vidět, že chceme vyhrát. Ve 29. minutě zahrávají Počernice u vápna rukou am áme výhodu přímého kopu a to opět z velmi dobré pozice stejně jako proti Pragovce, k exekuci si postavil míč Kubec a opět přízemní střelou dává gól a jdeme do vedení 2:1. Poté se hraje nahoru dolu, my chceme vedení pojistit a Počernice vyrovnat, byly to pořádné nervy, ale obrana v čele s brankářem O. Podzimkem dokázala odolávat a nepustila již žádný gól a my se tak mohli radovat po dvou letech na turnaji z výhry, ktero usi náš tým zasloužil a je třeba celý tým pochválit za odvedenou práci.

SK Viktoria Žižkov - SK Praga Vysočany 3:2
    Utkání, které jsme s velkým napětím sledovali, šlo nám totiž o hodně. V případě výhry Pragovky jsme na 4. místě, v případě výhry Viktorky jsme 3. Přeci jen jsme to přáli Pragovce jako svému partnerovi, ale přeci jen tento výsledek byl pro nás dobrý a my se tak mohli radovat z historického úspěchu, teď ještě někdy docíli toho 1. nebo 2. místa.

Návštěva O2 arény: hned po prvním utkání jsme šli na oběd, kde nás čekal výborný řízek s bramborami a poté jsme se vidali do nedaleké O2 arény na její prohlídku. Prošli jsme bezpečností bránou a poté se mohli rozhlédnout po vnitřku této krásné a mohutné haly. Společně s průvodcem jsme prošli po chodbách, svezli se výtahem, nahlédli do vnitřku arény, kde bylo vše připraveno na basketbal pro mistrovství juniorů a pokračovali dál. Do kabin jsme nenahlédli z toho důvodu, že tam měli připravené věci pro basketbal a nemohlo se tam vstupovat v tu chvíli. Přesto jsme šli na mnohem zajímavější místa, VIP prostory a různé lóže i kuchyněk, kam běžně stojí pernamentka na rok zhruba 3,5 milionu korun, takže klucí si užívali společně s dospělými tyto chvilky, kterých se zřejmě nikdy v životě nedočkají, kluci si sedali i na luxusní křesla, sedačky, prostě každý byl unesen tímto skvělým zážitkem. Dostal jsme se i do velmi zajímavých míst a komnat pana Hušáka a prohlédli třeba i vína, která se dají koupit zhruba za 15 000. Z důvodu časové tísně a dalšího zápasu jsme měli na prohlídku zhruba půl hodiny, ale i to nám přineslo velké zážitky, na které jistě do smrti nezapomeneme. Za zrealizování této prohlídky moc děkujeme Standovi Votočkovi.

Hodnocení turnaje: Na turnaj někteří kluci jeli poprvé a bylo to znát, byli jsme jasně nejmladším týmem, ostatní měli ročníky 98, popř. 99, my jsme tam měli i 00 a 01, kterých bylo celkem neuvěřitelných 10 ze 17 hráčů a ikdyž jsme mohli mít tedy dorostence a v podstatě po celý turnaj využili dvou, když pomineme sedm minut Broučka, tak bylo jasné, že i tito mladí hráči musí vše odjezdit a že budou nedílnou součástí týmu a ikdyž třeba neodehrajou celé zápasy jako starší, tak i každá minuta, kterou bude na place a odvedou dobrou práce, bdue potřebná a prospěšná pro tým. Myslím, že toto bylo splněno, všichni hráči, ať už odehráli jakýkoli časový úsek podali velmi dobrý výkon a odmakali všechny zápasy. Pro mladé hráče to byla velmi dobrá zkušenost a příští rok, nebo za dva to budou právě oni, kdo budou ti, co odehrajou celé zápasy. Takto to měli i hráči, kteří letos měli větší prostor. Ještě jednou děkujeme všem hráčům za skvělý výkony, udělali jste nám moc velkou radost! Doufejme, že neusnete na vavřínech a budete chtít příště tento výsledek ještě vylepšit a stále budete chtít na sobě pracovat. A viděli jste krásně, že se dá hrát i s ligovým týmem, ikdyž ne celý zápas, ale poločas jste se drželi hodně dobře i s dobrým výsledkem. Samozřejmě nelze zapomenout na naše fanoušky, kterých jelo více oproti předchozím rokům a dali o sobě pořádně slyšet povzbuzovací technikou a především hlasovou technikou, škoda, že se nevyhlašovali nejlepší fanoušci, byli by jste jasným vítězem. Fandili jste totiž i na hranici ničení svých věcí a za to klobouk dolu před Vámi, moc děkujeme za podporu!!!!!! Doufáme, že jsme vás výsledky a předvedenou hrou taky potěšili! Jinak jsme se oproti loňskému ročníku hodně zlepšili, zmizela nula na kontě bodů a hlavně i na kontě vstřelených branek a hlavně jsme letos v každém utkání dokázali dát gól.
    Při vyhlašování výsledků jsme dostali ještě několik ocenění. Celým tým dostal cenu fair-play a to hodně luxusní! sadu krásných 10 míčů a k tomu pohár. Hlavně míče jistě hodně využijeme a jsme za ně moc rádi, doufejme že nám v následující sezóně přinesou štěstí. Za třetí místo jsme dostali také krásný pohár. Dále O. Podzimek byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje a domu si odvezl krásné dva páry rukavic, diplom a ještě památný tác. Domu jsme si také odvezli hezkou vlajku, která byla vyrobena extra pro turnaj a byla po celou dobu vyvěšena za jednou z branek. Po turnaji jsme samozřejmě také poseděli, dostali jsme ještě jednu malou pozornost, krásný dort se znakem našeho klubu - více ve fotkách. Za to děkujeme taky Standovi a samotný dort byl velmi chutný. Rovněž cesta domu byla taky velm iveselá, tradičně došlo na zpívání a k tomu nám pan řidič pustil ještě hity Elánu. To nebylo ještě vše, celý den jsme zakončili v jistebnickém KD, kde jsme si dali jako odměnu pizzu, jelikož KFC po cestě nevyšel.
    Ještě se při vyhlašování výsledků udílela cena pro nejlepšího hráče turnaje, kterým se stal kapitán Admiry Praha - Oskar Plechatý a to zcela po zásluze. Jinak sestavy týmů tentokrát nemám, ale soupisky týmů byly stejné s těmi, co jsem psal do jednotlivých představování týmů, tak je naleznete tam. Ještě jednou moc děkujeme hráčům a rodičům za skvělý den a výborné výsledky! Snad jsem na nic nezapomněl, fotky budou průběžně dodávány.

Tabulka turnaje: 

tým+umístění výher remíz proher skóre body
1. FK Admira Praha 4 0 0 19:3 12
2. SK Viktoria Žižkov  2 1 1 9:8 7
3. 1. FC Jistebnice 1 1 2 6:15 4
4. SK Praga Vysočany 0 2 2 5:9 2
5. Sokol Dolní Počernice 0 2 2 2:6 2

30. 6. 2012 13:30
Rozpačitý výkon na turnaji v Praze - 5. místo na Decro Bzenec Cup 2012
            
    V sobotu 23. 6. 2012 jsme se vydali již potřetí na turnaj do Prahy na hřiště Pragy Vysočany. Konal se tam druhý ročník fotbalového turnaje starších žáků pod názvem Decro Bzenec Cup. Turnaje se účastnilo jako tradičně pět týmů. Kromě našeho týmu a domácí Pragovky se turnaje zúčastnili týmy z pražské 1. A třídy - Sokol Dolní Počernice a Viktoria Žižkov. Posledním účastníkem byl Chlumec nad Cidlinou, který se účastní Královehradeckého krajského přeboru. My jsme se vydali na turnaj s 18 hráči, chyběl pouze Kubec, který reprezentoval náš oddíl v krajském výběru U13 na turnaji ve Vyšším Brodu. Do bojů však nemohl ze zúčastněných zasáhnout ani L. Mácha, kterému start nepovolilo dlouhodobé zranění. Navíc další hráči měli různé šrámy, kvůli kterým během turnaje museli odstupovat. Turnaj se hrál systémem každý s každým, hrací doba byla 2x20 minut. Hrálo se za krásného teplého počasí, které některé hráče všech týmu později limitovali. Náš tým přijelo podpořit i pár fanoušků, mezi kterými nechyběla paní Vačlenová, Grymovi, dále bývalý hráč žáků O. Podzimek a naše naděje pro příští sezónu P. Kubů. Za doprovod a podporu těmto zúčastněným děkujeme.
    Turnaj byl zahájen slavnostním nástupem, kde pan Fryš uvítal všechny zúčastněné týmy. Následoval první zápas, který obstarali týmy Dolních Počernic a Viktorky Žižkov. Tento zápas skončil bezbrankovou remízou 0:0.
Výsledky turnaje:
Dolní Počernice - Viktoria Žižkov 0:0
Chlumec n. Cidlinou - Jistebnice 1:0

Sestava: Tkadlec - V. Podzimek, Vávrovský, Malý, Trpka - L. Vačlena, O. Kotalík, O. Vačlena, J. Mácha - Novák, Koudelka
Střídali: T. Grym, M. Grym, Fořt, Šitta, M. Kotalík
    Druhý zápas turnaje patřil našemu týmu. Čekal nás velmi těžký soupeř, adept na celkové vítězství. Zajímavé bylo, že tohoto soupeře jsme se nejvíce báli a přitom jsme proti němu odehráli s přehledem nejlepší utkání turnaje. Soupeř nás sice zatlačil na začátku, ale my jsme dokázali odolávat. Vůbec soupeř měl velmi urostlé hráče, jeden jako druhý. My jsme se museli obejít bez Broučka, kterého limitovala veliká bolest zad. Ale zpět k zápasu. Úvodní tlak jsme přeci jen nevydrželi bez ujmy, když ve 4. minutě dostáváme po naší chybě branku a soupeř se tak dostává na koně - 1:0. Nadále má soupeř źemní převahu, ale my nejsme odevzdaní, snažíme se bojovat a máme i několik náznaků velmi slibných a dobrých akcí. Snažíme se hrát kombinačně po zemi a tímto zaujímáme přítomné lidi. V 9. minutě Vávrovský nestíhá a zastavuje soupeře za cenu faulu u vápna, dostává odměnu v podobě žluté karty. V 11. minutě Chlumec opět vážně zahrozí, ale Tkadlec předvádí skvělý zákrok a Malý následně odkopává míč do bezpečí. Ve 13. minutě mohlo býti srovnáno, předvádíme skvělou kombinaci, L. Vačlena nachází Koudelku, ten posílá Nováka, který velmi dobře střílí. K přesnému zásahu nám ovšem chybí i potřebné štěstíčko. 
    Druhý poločas je hra téměř vyrovnaná, hrajeme dobře, na náš výkon se dá velmi hezky koukat, bohužel nedokážeme vstřelit branku. Šance mají samozřejmě i chlumečtí, ovšem zastavuje je břevno, nás všechny tento pokus zastrašil, Tkadlec však s přehledem a ledovým klidem kontroluje :-) Ve 32. minutě nám opět zatrne, když vyběhnuvšího Tkadlece hezky chlumečtí přelobují, míč směřující do branky však z brankové čáry vykopává Vávrovský. U konce utkání chceme vyrovnat a soupeře zamkneme na jeho půli, dobře kombinujeme, ale nedaří se nám dát gól. Poslední šance - rohový kop, soupeř se strachuje, do vápna dáváme všechny hráče včetně brankáře Tkadlece, míč se odráží na vápno právě k našemu brankáři, ten mohl vystřelit bodlem, volí placírku, která je slabá, míč se odráží několikrát ve vápně, my však nedokážeme přesně zakončit, jaká to smůla. Přesto za předvedený výkon náš tým zasloužil velkou pochvalu!

Praga Vysočany - Dolní Počernice 3:0
- jasné utkání ve prospěch domácího týmu

Viktoria Žižkov - Chlumec n. Cidlinou 1:5
- Žižkov se snaží soupeře zaskočit a vzdorovat mu, chlumečtí se ovšem nenechají a s přehledem vítězí

Jistebnice - Praga Vysočany  0:5
Sestava: Tkadlec - Trpka, Vávrovský, J. Mácha, Brouček - V. Podzimek, O. Kotalík, O. Vačlena, M. Kotalík - Koudelka, Novák
Střídali: Malý, T. Grym, M. Grym, Fořt, Šitta, L. Vačlena
    Do tohoto utkání již zasáhl i Brouček, který to chtěl zkusit i přes velkou bolest tlumenou práškama. Po velké chvále přišlo velké vystřízlivění. Absolutně propadáme po všech stránkách. Vůbec nehrajeme, nesnažíme se, tedy až na pár výjimek. Soupeř nás jasně přehrává po všech stránkách. Asi jsme neměli tak chválit po prvním zápase. Nedokázali jsme si vytvořit ani pořádně šanci. Oproti prvnímu utkání nastala v našem výkonu změna snad o 237°. Několikrát nás výborně podržel brankář Tkadlec. Více nemá cenu komentovat.

Dolní Počernice - Chlumec n. Cidlinou 1:1
- překvapení na turnaji, Chlumec měl co dělat, aby vyrovnal, Počernice hráli velmi odhodlaně a favorita velmi trápili, Chlumec se trápil i střelecky

Jistebnice - Viktoria Žižkov 0:6
Sestava: Tkadlec - Trpka, Vávrovský, V. Podzimek, Brouček - J. Mácha, O. Kotalík, O. Vačlena, Malý - L. Vačlena, Novák
Střídali: Koudelka, M. Kotalík, T. Grym, Fořt, Šitta
    Do třetího utkání vstupujeme oslabeni o dalšího hráče, M. Grym končí v turnaji pro potíže s třísly. Další bídné utkání, týmu jako by došla šťáva, místo toho abychom si turnaj užili po úspěšné sezóně, trápíme se a někteří hráči k zápasu přistupují velmi laxně, asi si mysleli, že po prvním zápase a výborném výkonu pujde už vše samo proti ,,slabším" soupeřům než byl Chlumec. Během utkání končí pro zranění i výborně chytající brankář Tkadlec a do branky jde V. Podzimek. Sestavu začínáme pytlíkovat, Brouček má opět problémy. Ale na zranění se nebudeme vymouvat, jelikož výkon byl velmi bídný a nebyla pomalu vidět ani snaha, musím poznamenat opět až na pár vyjímek. Viktorka zalsouženě vítězí a my můžeme být jen rádi, že jsme nedostali více naloženo.
Přestávka byla zpestřena vystoupením mažoretek, kterému jsme se bohužel tolik nevěnovali, jelikož jsme byli rozčarováni naším výkonem :-(

Chlumec n. Cidlinou - Praga Vysočany 2:1
- velký zápas o první místo, domácí Pragovka chce doma vyhrát, ovšem Chlumec potvrzuje nejvyšší soutěžní postavení a vítězí po velkém boji

Jistebnice - Dolní Počernice 0:1
Sestava: V. Podzimek - Trpka, Vávrovský, Malý, Brouček - J. Mácha, O. Kotalík, O. Vačlena, M. Kotalík - L. Vačlena, Novák
Střídali: T. Grym, Fořt, Šitta
    Do posledního utkání jdeme bez Tkadlece a navíc zraněného útočníka Koudelky. Přesto ostatní hráči jsou odhodláni zakončit turnaj lepším výkonem a vyhrát. Mladší kádr bojoval hezky, snažil se, takže reputace se mírně zlepšila po předchozích nezdarech. Bohužel jsme přesto inkasovali v 10. minutě. A tímto gólem jsme i prohráli. Fotbal se hraje na branky a těch jsme teda moc nedali na turnaji a tak když nedáme gól, nemohli jsme vyhrát ani poslední utkání. Přesto za poslední zápas je třeba kluky pochválit. Jak by řekl klasik - snaha byla.

Viktoria Žižkov - Praga Vysočany 0:2
- poslední zápas turnaje, Pragovce hrozilo i třětí místo v případě nezdaru. Domácí však bojovali a to co nedali, to snad ani není pravda, Praga se velice trápila v koncovce, přesto nakonec zaslouženě vyhráli

    Po zápasech následovalo vyhlášení výsledků. Každý tým obdržel diplom a pohár. Poháry byly nádherné jako každým rokem. Byl vyhlášen také nejsympatičtější tým turnaje, kterým jsme byli vyhodnoceni my, tudíž přeci jen nějaké ocenění :-) Nejlepším brankářem turnaje byl zvolen D. Svoboda z týmu Dolních Počernice a nejlepším hráčem byl zvolen hráč Pragovky R. Kalifa. Po turnaji jsme si udělali vycházku k O2 aréně a kluci měli rozchod v obchodním středisku Harfa, poté jsme odjeli domu. Cesta domu byla i přes nezdar veselá, chlapci zpívali, vtípkovali a to je důležité a i bylo po celou sezónu, letos byla velmi dobrá parta hráčů. Ještě jednou děkujeme všem, co nás na turnaji podpořili. Závěrem přejeme Standovi Votočkovi, aby se mu dařilo v novém působišti. U Pragovky končí i Honza Mašek, doufáme že i přesto bude spolupráce s Pragovkou nějakým způsobem pokračovat.

Sestava našeho týmu se měnila každým zápasem. Sestavy v jednotlivých utkání jste již viděli výše. Sestava Pragy mi snad brzy přijde od Standy.
Praga:
Žizkov:
L. Karpíšek - R. Przybyla, V. Rolínek, P. Strnad, Z. Jaroš, M. Martiška, J. Vlášek, F. Balák, L. Roubal, Dom. Šimek, A. Zorea, V. Syblík, J. Vágner, O. Vraštil, M. Vaněk, L. Prznička, L. Zátka, L. Longhin
Chlumec n. Cidlinou: D. Houdek, J. Blumenthal, M. Černý, D. Švarc, F. Dašek, J. Hašpl, D. Šafránek, K. Staněk, D. Hubený, L. Strnad, J. Matouš, T. Vávra, E. Maňák, D. Tichý, R. Hospodka, V. Beneš
Dolní Počernice: Svoboda - M. Cicala, Jan. Diviš, Jos. Diviš, J. Falc, A. Kopolovič, V. Krupička, L. Kubálek, L. Kůrka, T. Ladra, A. Novotný, D. Nquyen Xuan, L. Pour, Z. Slavíček, G. Šilhavá, O. Vlček, O. Vojtíšek, R. Zügler

Tabulka:

tým výher remíz proher skóre body
1. FK Chlumec nad Cidlinou 3 1 0 9:3 10
2. SK Praga Vysočany 3 0 1 11:2 9
3. Sokol Dolní Počernice 1 2 1 2:4 5
4. SK Viktoria Žižkov 1 1 2 7:7 4
5. 1. FC Jistebnice 0 0 4 0:13 0

Decro Bzenec Cup 2011 - Turnaj v Praze
                                 
Rok utekl jako voda a my se opět chystali na turnaj do Prahy, který pořádal oddíl Praga na svém krásném útulném hřišti. V letošním roce jsme si pobyt v Praze prodloužil o jedno odpoledne a noc. Vyrazili jsme autobusem již v pátek 17. 6. v 16:00 z náměstí. V Praze jsme se ubytovali v ZŠ Špitálská. Navečer nás čekal doprovodný program, který pro nás uspořádala Praga. Vyšli jsme do mírného kopečku na bobovou dráhu necelý kilometr od hřiště. Myslím, že bobová dráha byla pro všechny velkým zážitkem. Po jízdách, které zaplatila Praga jsme ještě přikoupili jednu jízdu každému. Myslím, že si každý včetně trenérů a doprovodu tento večer náležitě užil. Poté jsme mířili zpět na školu a uložili se k spánku.
V sobotu nás čekalo to hlavní - fotbalový turnaj. Letos jsme vyrazili do Prahy pouze s našimi hráči, tedy bez společného týmu s Dražicemi. Tento turnaj byl pro nás po dokopné takovým druhým rozloučením s uplynulou sezónou. Jsem rád, že jsme mohli jet všichni. Letos se turnaje zúčastnilo opět 5 týmů. Kromě domácí Pragy a nás to byla Česká Kamenice, která hraje OP České Lípy, dále stejně jako v loňském roce Viktoria Žižkov a zpěstření turnaje, hokejisti Slávie Praha ročníku 99. Po propršené noci byly mírné obavy o počasí, ale to až na vyjímečný déšť při vystoupení mažoretek vyšlo. Turnaj se hrál systémem každý s každým a hrací doba byla 2x20 minut s pětiminutovou přestávkou. I v letošním roce byl doprovodný program, vystoupení místních mažoretek. Původně plánované utkání místních mužů se Slavojem Houslice se odehrálo až v neděli.

Náš tým odehrál turnaj s touto sestavou:

Sestavu České Kamenice bohužel nemám, jelikož odjeli z turnaje dříve.
Sestava Pragy Praha 
Jirků - Prokopovič, Korger, Bodnár, Mašek, Jakš, Kalifa, Ort, Šmejkal, De Gregorio, Yuzepchuk
Střídali: Surmaj, Vacek, Čížkovský, Pšeničný, náhradní brankář Fryš
Chyběli pro zranění: Kubla, Kollár, Čapek, Trojan, Podskalský, Němec, Kratěna, Mathauser

Sestava Viktorie Žižkov
Maršák - Tabulka, David Šimek, Chilcenko, Jaroš, Vláček, Przybyla, Šoupa, Dominik Šimek, Vébr, Bušek, Rokosolyk, Plzák, Zátka, Straka

Sestava Slavie Praha 
Senger, Kaloch, Mejsar, Černík, Mach, Martínek, Patera, Janča, Fleischhans, Melovič, Marek, Dědek, Limanovský, Koliš, Mišejka, Wünsch

Výsledky turnaje:
1. FC Jistebnice  - SK Viktoria Žižkov   0:3

Úovdní utkání turnaje se nám vůbec nepovedlo. Předvedli jsme bídný výkon a soupeři tak utkání ulehčili. Přesto jsme se mohli dostat do vedení v 6. minutě. Soupeř nás sice zamkl na naší polovině, ale podařilo se nám míč vykopnout a Radek Novák se dostal do úniku, ale nebylo z toho nic. Mohla se možná pískat penalta. Zdálo se z lavičky, že šlo o nedovolený zákrok na Nováka, ale rozhodčí to posoudil jinak a hrál ose dál. V 18. minutě na vlhkém terénu se nepodařilo Petrychovi trefit míč dle jeho představ a Žižkov se dostal do šance, kterou ale chytil O. Podzimek. V 19. minutě jsme ovšem už tlaku odolali pouze za cenu nedovoleného zákroku a žižkovský exekutor pokutového kopu se nemýlil - 0:1.
Druhý poločas jsme opět hráli bídně, byli jsme málo důrazní. V 24. minutě nás od dalšího inkasovaného gólu zachránila tyč a Petrych jen tak tak vykopl míč z brankové čáry. V 31. minutě nám zazvonila opět tyč. Tentokrát nám ale branková konstrukce nepomohla. Střela z 20 minut po vlhkém terénu nepříjemně sklouzla a od tyče se míč dostal do sítě - 0:2. Střela se nezdála býti záludnou, přesto vlhký terén nadělal tak problém našemu brankáři. Ve 34. minutě kopali žižkovští rohový kop, na který si jeden z útočících hráčů výborně naběhl a přesně hlavou zakončil - 0:3. Naši obránci na protihráče nereagovali. V 38. minutě jsme mohli skóre korigovat po rohovém kopu, ale nedokázali jsme trefit branku a tak Žižkov zaslouženě vyhrál 3:0.

HC Slavie Praha  - FK Česká Kamenice  0:7
Druhé utkání skončilo jasným vítězstvím týmu z okresu Děčín, když předvedli výborný výkon a ukázali, že na turnaji budou velkým bojovným týmem a především budou předvádět dobré výkony. Slavie, ikdyž prohrávala brankovým rozdílem dvou tříd, nevzdala se a bojovala statečně až do konce utkání. Bylo znát, že fotbal hrají pouze v přípravě a jejich hlavních koníčkem je hokej, tudíž měli veliké problémy především vystavovat protihráče do ofsajdu.

SK Praga Vysočany   - 1. FC Jistebnice  5:0
Druhé utkání nám opět nevyšlo. Praga nás jasně přehrála po všech stránkách. V 9. minutě předvedli domácí nádhernou přihrávku ze zadních řad, ale velikou šanci Pragy zneškodnil O. Podzimek. Ve 14. minutě jsme zbytečně ztratili míč na středu hřiště, hráči Pragy se dostali do šance, O. Podzimek byl na střelu krátký - 1:0. O minutu později mohlo být hůř, když domácí vystřelili z rohu vápna. Střelu zastavila opět tyč naší branky a následnou dorážku chytil výborně O. Podzimek. V 18. minutě se již ale Praga trefila. Naše obrana váhala s rozehrávkou, Praga ji zachytla, útočník Pragy si udělal kličku, vystřelil a O. Podzimkovi nedal šanci - 2:0.
Druhý poločas dopadl ještě hůře než první. V 22. minutě domácí obrana opět výborně našla svého útočníka, ten ale netrefil branku. Ve 23. minutě jsme se mohli dostat ještě do hry. Novák poslal Kubece do šance, Kubec zasekl míč, vystřelil, ale domácí brankář tuto střelu zneškodnil. A tak platilo nedáš, dostaneš. Opět jsme doplatili na naši nedůslednost v obraně - 3:0. V 30. minutě to bylo již 4:0 a o tři minuty opět po našich chybách již 5:0. V 34. minutě jsme mohli alespoň snížit, když Novák našel Kubece a ten ve vápně Fořta, který vystřelil. Střelu Fořta však chytil brankář Jirků. V 37. minutě musel náš tým od dalšího gólu zachránit váborným zákrokem O. Podzimek, stejně tak v 39. minutě, kdy míč alespoň vyboxoval.
Utkání tak skončilo rozdílem minimálně třídy a nám tak svítilo v prozatimní tabulce hrozivé skóre 0:8 po dvou zápasech.

SK Viktoria Žižkov  - HC Slavie Praha    7:0
Další utkání Slávie znamenalo další prohru o sedm branek. Přesto Slávie neúnavně bojovala, čímž jistě nadchla všechny přítomné. Navíc hráči Slavie měli velmi těžké podmínky, jelikož na velmi mokrém trávníku hrála minimálně polovina hráčů v botaskách.

FK Česká Kamenice   - SK Praga Vysočany    0:2
První velmi kvalitní utkání. Oba týmy hráli velmi pohledná fotbal, útočný styl hry. Pro diváky první kvalitní část turnaje. Rozhodlo proměňování šancí, ve kterém byla úspěšnější domácí Praga a připsala si tak do tabulky další důležité tři body.

1. FC Jistebnice    - HC Slavie Praha    7:0
Branky:
17. a 21. Tkadlec, 7. Novák, 8. Buzek, 10. V. Podzimek, 12. Koudelka, 29. Brouček
V utkání se Slávií byla povinnost urvat tři body. Ovšem prvních pět minut jsme se protrápili. Slávie hrála velmi dobře zezadu, zodpovědně bránila a nás nepouštěla do vážně šance, pouze nás nechala vystřelit maximálně z vápna. Velmi těžce jsme se prosazovali do koncovky. Až v 6. minutě přišla vážnější šance. Kotalík se dostal po levé straně a po kličce k možnosti odcentrovat. Kotalík svým centrem dobře našel Koudelku, ten měl před sebou prázdnou branku, ale trefil pouze břevno. O minutu později jsme se ale již trefili. Novák dostal krásný míč do běhu a neměl problém zakončit - 1:0. O minutu později to bylo již 2:0, ale dostat míč do branky nám dalo velkou práci... Brouček zahrával přímý kop, brankář jeho pokus vyrazil k Buzkovi, ten hlavičkoval na branku hned, trefil břevno a až následně dostal míč opět na hruď a tou míč dostal až za brankovou čáru. V 9. minutě mohl zvýšit Mácha, ale jeho šanci zneškodnil brankář Slávie. V 10. minutě se V. Podzimek dostal do zakončení z pravé strany a z menšího úhlu prostřelil vše co mu stálo v cestě - 3:0. Ve 12. minutě V. Podzimek opět utekl po lajně, centroval do vápna, ale jeho centr vyrazil brankář k Tkadlecovi, ten jen tak tak a s pomocí slávistů dostal míč ke Koudelkovi a ten se po delší střelecké pauze trefil - 4:0. V 15. minutě Buzek výborně zachytl začínající šanci Slávie, dostal se k zakončení, ale jeho střelu dobře chytající brankář Slávie vyrazil, míč se ale dostal k Tkadlecovi, který měl velkou šanci k zakončení, ale jasnou gólovku odmítl a trefil pouze brankáře. V 16. minutě Petrych krásně kolmicí z půlky hřiště vyslal Tkadlece opět do velké šance, ale ten opět neúspěšně zakončoval. O minutu později se Tkadlec konečně trefil, ale s velkým štěstím, když brankář střelu velmi podcenil a míč mu prošel mezi nohama - 5:0.
Druhý poločas tak dominantní nebyl. V 21. minutě ve vápně našel Fořt Buzka, ten našel Tkadlece, který svojí šanci proměnil a zvýšil na 6:0. Vypadalo to, že bychom mohli Slávii dát více branek než ostatní týmy, ikdyž naše hra nebyla moc slavná. Většino use hrálo zbytečně na středu hřiště a nevyužívali jsme téměř vůbec lajny a tím prostor pro rychlé útoky. Dále Slávie nás nepouštěla nějakou tu minutu do šance a naopak hrozila, že by se mohla pustit do útoku, když se Petrych začínal zbytečně vytahovat. V 29. minutě Kubec zahrál pěkný rohový kop a Brouček si na něj naběhl a hlavou zvýšil na 7:0. Ve 31. minutě mohl zvýšit Tkadlec a zkompletovat tak svůj hattrick, ale to laxním zakončením nad branku odmítl po Buzkově dobré přihrávce. Ve 34. minutě se Slávie dostala do šance, hokejisté šli sami na branku, ale rychlý Buzek naštěstí před vápnem doběhl soupeře a čistě ho obral o míč. Tak utkání skončilo rozdílem sedmi branek. Slávie předvedla dobrý, nebojácný výkon. My si připsali konečně tři body do tabulky.

FK Česká Kamenice   - SK Viktoria Žižkov    2:1
V utkání, ve kterém šlo o boj o druhé místo a i o možnost bojovat o první příčku, vyhrála po velkém boji Kamenice. K vidění byl velmi dobrý fotbal, plný emocí a to i z hlediště.

FK Česká Kamenice   - 1. FC Jistebnice    0:0
ŽK: 35. Brouček
Naše posladní utkání zároveň bylo s přehledem i utkáním našim nejlepším. Se soupeřem jsme udrželi krok, dokonce si odvažuji tvrdit, že jsme měli i více ze hry, bohužel jsme nedokázali vstřelit branku a totéž platilo i proměňování šancí Kamenice a tak utkání skončilo bez branek. My v případě výhry jsme možná mohli ještě zamotat pořadí turnaje, bohužel se tak nestalo. Ale pěkně postupně:
V prvním poločasu se hrálo bez vážnějších šancí, hra byla velmi vyrovnaná mezi vápny, přesto jsme měli, jak již bylo napsáno, více ze hry.
Druhý poločas jsme začli výborně. Prvních pět minut jsme soupeře zamkli na jeho půlce. Kopali jsme sérii rohových kopů, ale nedokázali jsme z nich nic vytěžit, vždy výborně zasahoval brankář Kamenice. V 28. minutě se dostal do šance Šitta, ale brankář s jeho pokusem neměl problém. V 30. minutě našel krásně Kubec Nováka, ten ale mířil nad. O minutu později se dostal do šance Buzek, ale jeho šanci kryl opět výborně chytající brankář Kamenice. O další minutu později, tedy ve 32. minutě Koudelka hodil autové vhazování Buzkovi, ten centroval na V, Podzimka, který ale nedokázal centr Buzka zpracovat. Ve 35. minutě náš tlak sílil, když v tom Kamenice získala míč a šla do přečíslení, my jsme dobře takticky soupeře zastavili za cenu menšího faulu. Brouček za zbytečně řeči dostává žlutou kartu. Kamenice rychle rozehrává, Brouček se nestihl vrátit na svojí pozici a tak soupeř nás vážně ohrožuje, naštěstí střela šla nad branku O. Podzimka. Ve 36. minutě Novák se protáhl po pravé straně, našel Buzka na středu, ten vystřelil, ale pouze do brankáře. Toto byla velmi slibná šance 3 na 2, kterou jsme ale nevyužili a tak utkán ískončilo bez branek. V tomto posledním utkání jsme předvedli výborný výkon a celkově toto utkání patřilo k těm lepším na turnaji. Škoda, že jsme nedokázali takové výkony podávat po celý turnaj. Za toto utkání je třeba tým pochválit. Kamenice hrála dvě utkání za sebou, jelikož chvátala na autobus a toto utkání se prohodilo s utkáním Slavie - Praga.

HC Slavie Praha    - SK Praga Vysočany    0:6
 
V tomto utkání Slávie hodně dlouho vzdorovala svém usoupeři a velkému aspirantovi na celkové turnajové vítězství. Přesto všechno Slávie opět vysoko prohrála. Praga se tak velmi přiblížila turnajovému vítězství.

SK Viktoria Žižkov  - SK Praga Vysočany  1:3
V posledním utkání turnaje šlo o prvenství na celém turnaji. Jako v loňském roce o tento primát bojovala domácí Praga s Viktorkou Žižkov, která ovšem v případ prohry mohla ještě skončit až na třetím místě. Tím pádem o náboj utkání bylo postaráno. K vidění byl velmi hezký fotbal. Praga dokázala otočit vývoj utkání a díky proměňování šancí vyhrála.
 

 Tabulka 

Pořadí tým výher remíz proher skóre body
1 SK Praga Praha 4 0 0 16:1 12
2 FK Česká Kamenice 2 1 1 9:3 7
3 SK Viktoria Žižkov 2 0 2 12:5 6
4 1. FC Jistebnice 1 1 2 7:8 4
5 HC Slavie Praha 0 0 4 0:27 0

1121242zsyggyTabulkaTTTabulka tak téměř kopírovala tu loňskou. Praga obhájila prvenství, Česká Kamenice nahradila Střížkov (Bohemians Praha) a Slavie se umístila stejně jako Union Žižkov.
Na závěr turnaje došlo na udílení cen. Každý tým dostal pohár a diplom a nějaký dárek. Náš tým dostal krásné batohy. Také se vyhodnotili nejlepší hráči jednotlivých týmů:
FK Česká Kamenice - Ondřej Džudža
1. FC Jistebnice - Ondřej Kotalík
HC Slavie Praha - Viktor Martínek
SK Viktoria Žižkov - Lukáš Plzák
SK Praga Praha - Patrik Korger
Také dostal cenu nejmladší hráč turnaje, kterým byl Jakub Janča z týmu HC Slavie Praha.

Především v posledním utkání jsme ukázali, že dokážeme být každému týmu rovnocenným soupeřem. Turnaj, řekl bych, měl větší herní kvalitu než minulý ročník. Turnaj obohatilo krásné vystoupení místních mažoretek. Týmu děkuji za předvedené výkony, ať už se dařilo nebo ne. Tyto turnaje a různá utkání se dělají pro Vás, ne pro nás. Takže je na vás, jak s tím naložíte. V posledním utkání jste dokázali, že si takových turnajů dokážete užít. doufám, že v případném dalším turnaji takové výkony předvedeme hned od začátku. Děkuji i pár rodičům, kteří náš tým jeli podpořit! Díky pátečnímu programu šlo i takový hezký výlet. Podle vašich reakcí se bobová dráha líbila. Bylo to hezké zpestření konce sezóny.
Chtěl bych na tomto místě dále poděkovat i oddílu SK Praga Praha za výbornou pohostinnost, za lístky, které nám koupila Praga na bobovou dráhu, za ubytování v místní tělocvičně, za výbornou a bohatou snídani a celkově za výborný turnaj. Doufám, že budeme moci týmu Praga oplatit pohostinnost alespoň částečně v sobotu 13. 8. 2011 u nás, kdy Praga bude na soustředění na Mozolově. Bude buď turnaj tří mužstev nebo normální přípravné utkání.
Po vzájemném zápase s Pragou Praha jsme hráčům a trenérům předali upomínkové předměty. Chtěl bych poděkovat tímto sponzorům, kterými byli: Obec Jistebnice (zajištění autobusové dopravy), firma Farmtec, GS technik Jistebnice a truhlářství Mrzena (všichni tři - upomínkové předměty a dary). Ještě jednou všem díky!
Hráči hodnotí turnaj v Praze:
Lukáš Mácha

1) Zkus krátce zhodnotit turnaj v Praze.
Tak určitě skvělej zážitek.
2) Nejlepší zápas a proč?
PRAGAxVIKTORKA byl to zápas o 1. místo a oba týmy by si to zasloužily díky svým výkonům   
3) Co se ti za ty dva dny nejvíce líbilo?
bobová dráha
4) Zkus zhodnotit svůj výkon....
výkon si myslim, že nebyl nejhorší 

Ondřej Trpka
1) Zkus krátce zhodnotit turnaj v Praze.

Turnaj ušel :-D
2) Nejlepší zápas a proč?
Asi proti Kamenici, protože jsme hráli dobře.   
3) Co se ti za ty dva dny nejvíce líbilo?
Tak asi ta noc :-D
4) Zkus zhodnotit svůj výkon....
 Radši nic :-D :-D :-D :-D

Michal Kubec
1) Zkus krátce zhodnotit turnaj v Praze.

Mě se tento turnaj moc líbil, hlavně bobová dráha.
2) Nejlepší zápas a proč?
Nejlepší zápas byl poslední, chtěli jsme dosáhnout 3. místo.
3) Co se ti za ty dva dny nejvíce líbilo?
Nejvíc se mi libila bobová dráha.
4) Zkus zhodnotit svůj výkon....
Docela dobrý, snažil jsem se udělat pro svůj tým maximuDocela dobrý, snažil jsem se udělat pro svůj tým maximum Docela dobrý, snažil jsem se udělat pro svůj tým maximum.

Ondřej Kotalík
1) Zkus krátce zhodnotit turnaj v Praze.

Hezký fotbalový zážitek
2) Nejlepší zápas a proč?
Proti Kamenici, protože se všichni snažili.   
3) Co se ti za ty dva dny nejvíce líbilo?
bobová dráha
4) Zkus zhodnotit svůj výkon....
nebylo to nejhorší

Jiří Koudelka
1) Zkus krátce zhodnotit turnaj v Praze.

sranda
2) Nejlepší zápas a proč?
Slavie   
3) Co se ti za ty dva dny nejvíce líbilo?
bobová dráha
4) Zkus zhodnotit svůj výkon....
výkon - chudý (nic moc) 

Vojtěch podzimek
1) Zkus krátce zhodnotit turnaj v Praze.

Dobrý zápasy.
2) Nejlepší zápas a proč?
Česká kamenice, měli jsme na ně a byl to hezkej fotbal.  
3) Co se ti za ty dva dny nejvíce líbilo?
bobová dráha
4) Zkus zhodnotit svůj výkon....
nwm 

VojětchvvvvVojtěch podzimek
1) Zkus krátce zhodnotit turnaj v Praze.

Dobrý zápasy.
2) Nejlepší zápas a proč?
Česká kamenice, měli jsme na ně a byl to hezkej fotbal.  
3) Co se ti za ty dva dny nejvíce líbilo?
bobová dráha
4) Zkus zhodnotit svůj výkon....
nwm Vojtěch podzimek
1) Zkus krátce zhodnotit turnaj v Praze.

Dobrý zápasy.
2) Nejlepší zápas a proč?
Česká kamenice, měli jsme na ně a byl to hezkej fotbal.  
3) Co se ti za ty dva dny nejvíce líbilo?
bobová dráha
4) Zkus zhodnotit svůj výkon....
nwmVojtěch podzimek
1) Zkus krátce zhodnotit turnaj v Praze.

Dobrý zápasy.
2) Nejlepší zápas a proč?
Česká kamenice, měli jsme na ně a byl to hezkej fotbal.  
3) Co se ti za ty dva dny nejvíce líbilo?
bobová dráha
4) Zkus zhodnotit svůj výkon....
nwm V
Vojtěch Tkadlec
1) Zkus krátce zhodnotit turnaj v Praze.
Dobrý,
2) Nejlepší zápas a proč?
Slavie, dal jsem 2 góly  
3) Co se ti za ty dva dny nejvíce líbilo?
dráha
4) Zkus zhodnotit svůj výkon....
 docela dobrý

Přidávám odkaz no fotky Slávie z turnaje - focen i náš zápas se Slávii:
http://kvinteto.rajce.idnes.cz/Fotbal-turnaj_18.6.2011-_HCS_99

 

Turnaj O pohár starosty MČ Prahy 9 pořádaný 19. 6. 2010

    V sobotu 19.6. se naši žáci dočkali velkého dne, kdy měli možnost si zahrát s týmy jako Bohemians Praha nebo Viktoria Žižkov. Téměř půl roku trvalo vyřizování účasti na tomto turnaji, který pořádal tým SK Praga Praha ve spolupráci s městskou částí Praha 9. Domácí tým v srpnu u nás odehrál dvě přípravná utkání a na oplátku nás pozval na kvalitně obsazený turnaj. Počátek naší účasti se nevyvíjel dobře, jelikož šlo o turnaj mladších žáků. Z počátku jsme účast s díky odmítli, jelikož bychom nedali ani jedenáct hráčů, kteří by mohli hrát za mladší. Ale velký zájem pana Votočka, který velmi stál o účast našeho týmu v turnaji, vše změnil. Bylo nám nabídnuta i možnost, že klidně můžeme mít hráče z jiného oddílu a tak po pár dnech domluv došlo ke spojení s týmem TJ Dražice. Plno formalit bylo splněno a naší účasti na tomto turnaji nic nebránilo. V brzkých sobotních ranních hodinách jsme se vydali do Prahy. Turnaje se zúčastnilo pět týmů. Kromě našeho týmu s Dražicemi a domácí Pragy Praha se turnaje zúčastnila Viktoria Žižkov, Bohemians Praha a Union Žižkov, tedy týmy, s kterými si naši žáci jen tak nezahrají a tato možnost se jim nemusí již nikdy naskytnout.

 Náš tým nastoupil s touto soupiskou:
 1 Ondřej Podzimek, Martin Dvořák
2 Zdeněk Dvořák
3 Ondřej Trpka
4 Ondřej Smažík
5 Ondřej Páša
6 Jaroslav Halaš
7 Michal Kubec
8 Petr Novotný
9 Ondřej Kotalík - kapitán
10 Radek Novák
11 Matěj Zeman
12 Martin Bartoník
13 Martin Hrobský
14 Vít Brouček
15 Vojtěch Podzimek
16 Lukáš Mácha


Sestava úvodního utkání:
O. Podzimek - Trpka, Páša, Z. Dvořák, Hrobský - V. Podzimek, Smažík, Kotalík, Novotný - Novák, Kubec
V dalších utkáních v sestavě docházelo ke změnám.

Praga Praha:

Theodor Kovačevič - Tomáš Prokopovič (kapitán), Ondřej Kubla, Ladislav Trojan, Vít Mašek, Adam Kollár, Patrik Korger, Jan Čapek, Jaroslav Uher, Andziy Vuzepchuk, Aniello de Gregorio, René Kalifa, Filip Kratěna, Jan Podskalský, Jan Jirků
 
Bohemians Praha:

Martin Pavlík (kapitán) - Michal Koutek, Ondřej Lecnar, Karel Moučka, Petr Bartoška, Filip Hes, Filip Mančal, Vojtěch Šeďa, Vasyl Bentsa, Patrik Podlena, Ahmed Abou Bakr, David Stojanovski, Tomáš Runštuk, Simon Kurčík, Daniel Koutek
 
Viktoria Žižkov:

Rudolf Maršák (kapitán) - Dominik Tabulka, Lukáš Zátka, David Šimek, Lukáš Plzák, David Sova, Jaroš Zdeněk, František Balák, Tomáš Doubrava, Dominik Šimek, David Vébr, Jakub Praissler, Jakub Gelnar, Samuel Kurucz, Vojtěch Šumberg, Max Chilcenco, Denis Astanoš
 
Union Žižkov:

Filip Černý - Jan Lea, Silvestr Pařil, Daniel Mucha, Maxmilian Schmitt, Noah Grabein, Lukáš Pšeničný, Tomáš Beránek, Mirek Vaněk, Panyoz Dragomirov, Adam Bydžovský, Tomáš Kratochvíl, Daniel Nguyen, Jakub Pangrál

V soupiskách je i plno hráčů jiných národností a především i synové některých ligových či exligových hráčů.

Praga Praha - Bohemians Praha 3:1
V úvodním zápase turnaje se střetla domácí Praga Praha s Bohemians Praha. Utkání měli v režii domácí hráči, kteří byli téměř po celé utkání lepším týmem a velmi dobře pracovali jako tým a zasloužené vyhráli 3:1.

Union Žižkov - Viktoria Žižkov 0:4
Utkání proběhlo v jasné režii Viktorky, když zaslouženě porazila Union vysokým rozdílem branek, O všechny branky se postaral David Šimek.

 Jistebnice - Bohemians Praha 0:0 (0:0)

Náš první zápas se odehrál v 9:45 s týmem Bohemians Praha, který byl jasným favoritem utkání a náš tým mohl pouze překvapit. Ovšem utkání ukázalo, že i hráči z vesnice dokáží zahrát na klub, který má jméno a má větší možnosti výběrů hráčů. První poločas přinesl úplně vyrovnanou partii. První poločas jsme dokonce mohli i vyhrát. Zadáci Bohemians Praha totiž náš útok zastavili pouze faulem, po kterém rozhodčí správně nařídil pokutový kop. K zahrání této standartní situace si postavil míč ke značce pokutového kopu Zdeněk Dvořák, ale jeho pokus brankář Pavlík chytil. Druhý poločas jsme byli i lepším týmem a utkání mohl rozhodnout Smažík, ale jeho pokus kryl Pavlík. Utkání by spíše slušela výhra našeho mužstva, protože naši hráči podali výborný výkon a šli více za vítězstvím. Bohemians zachránil od prohry výborně chytající Pavlík, zřejmě to dotáhne daleko, jako jeho otec, který chytá za exligový tým SK Kladno.

Praga Praha - Union Žižkov 4:0
Domácí potvrdili, že mají ambice vyhrát na domácím hřišti celý turnaj a zaslouženě opět vyhráli a to vysokým rozdílem.

Viktoria Žižkov - Jistebnice 1:0(0:0)

V druhém utkání nám byla soupeřem Žižkovská Viktorka, která byla v utkání opět jasným favoritem. Viktorka byla rozjetá po prvním utkání s Unionem, kdy vysoko vyhrála. Přesto hra s favoritem byla více než vyrovnaná. Už ve 2. minutě jsme mohli jít do vedení, když se dostal Kubec do úniku, ale jeho pokus šel vedle tyče brankáře Žižkova Maršáka. Hra poté byla vyrovnaná až do 11. minuty, kdy trochu přebrali iniciativu žižkovští a dostali se do velké šance, kterou ale výborným zákrokem zastavil Zdeněk Dvořák. V poslední 15. minutě prvního poločasu dostal přihrávku od Petra Novotného dobře Smažík, ale jeho střelu výborně pokryl brankář Maršák. Druhý poločas měli více šanci žižkovští, když ve 20. minutě musel dobře zasáhnout Martin Dvořák v brance a následně si i zaútočil. O dvě minuty později měl Žižkov další šanci, ale jejich pokus šel mimo branku. Když se zdálo, že utkání skončí bezbrankovou remízou, Žižkov se dostal do šance a jejich střela, která sotva letěla se k naší smůle po několika sekundách šourání míče dostala do branky od tyče a touto brankou Žižkov následně vyhrál. Utkání by rozhodně víc slušela remíza.

Bohemians Praha - Union Žižkov 2:0
V utkání, které mohlo napovědět i o možnostech našeho utkání zvítězila Bohemka 2:0. Pro nás by byla lepší remíza, ale Bohemians vyhráli tento zápas zaslouženě.

Viktoria Žižkov - Praga Praha 1:2
Utkání, které rozhodovalo o celkovém vítězi turnaje. Na prvenství si brousily zuby oba týmy. Utkání nabídlo hezkou hru plnou velkých šancí. Šťastnější byla Praga, která více chtěla vyhrát, velmi dobře bránila, kombinovala a tak zápas vyhrála rozdílem jedné branky.

Union Žižkov - Jistebnice 0:1 (0:0)

Branka: 29. Hrobský
Utkání, ve kterém jsme měli asi největší šance vyhrát a získat tři body. Náš tým sehrál toto utkání velmi dobře, soupeře v podstatě nepustil za půlku hřiště, ale chybělo nám přesné zakončení. V 7. minutě se Mácha dostal do šance, ale jeho střela mířila těsně vedle. Ve 14. minutě Mácha našel volného Smažíka, ten vyslal nádhernou střelu, ale brankář Unionu předvedl výborný zákrok. Druhý poločas probíhal ve stylu prvního, Unionu jsme nedali šanci, aby se dostal do nějaké tutové šance. V 21. minutě Z. Dvořák našel Nováka, který přihrál ještě lépe postavenému Kotalíkovi, ale jeho slabá střela brankářovi nenadělala žádné problémy. O minutu později se k zakončení hlavou dostal Novák, ale ani jeho šance neskončila brankou. V 25. minutě se dostal Novák po levé straně, nacentroval do vápna, jeho centr trefil výborně z první Kubec, ale jeho pokus šel mimo tyče. V 26. minutě našel krásně Novotný Kotalíka, ten ale opět vystřelil velmi slabě a se svojí velikou šancí naložil prachbídně. Už už se zdálo, že v tomto utkání ztratíme zbytečně dva body, když zahrával Z. Dvořák přímý kop, který Hrobský přizvedl hlavou a míč skončil v síti a díky této brance jsme naprosto zaslouženě vyhráli.

Viktoria Žižkov - Bohemians Praha 0:1
V tomto utkání nás výhra Žižkova mohla posunout na třetí místo v tabulce. Bohužel Žižkov nás zklamal a prohrál s Bohemkou 1:0. Je třeba říct, že Bohemians měla větší chuť vyhrát a v konečném hodnocení nakonec i tyto dva týmy se poskládali za sebe v tabulce, když Bohemka předstihla Žižkov.

Praga Praha - Jistebnice 3:1 (3:1)

Branka: 13. Kotalík
ŽK: Trpka
V tomto utkání nám nezbývalo nic jiného než vyhrát o více než dvě branky, pokud jsme chtěli pomýšlet na třetí místo. Domácí měli jasný triumf a někdo si mohl myslet, že nás domácí tým nechá vyhrát. Kdo si tak myslel, velmi se spletl. Domácí hráli opět velmi výborně, byli lepším týmem, i když náš tým hrál, co to šlo. V 1. minutě měli domácí velikou šanci, když jsme je sami do této šance dostali, naštěstí pro nás branka nepadla. V 5. minutě Trpka nezachytl míč a po centru z pravé strany do vápna a následné střele se domácí radovali z vedení 1:0. V 7. minutě mohlo být vyrovnáno. V. Podzimek krásně nalezl Nováka, ten přihrál Novotnému, který měl před sebou téměř prázdnou branku, kterou ale netrefil. A tak přišel trest. V 8. minutě chyboval O. Podzimek a pro Pragu nebyl problém zvýšit na 2:0. Ve 12. minutě to bylo už 3:0. Praga hrála velmi dobře, nám jako by docházeli síly, už to vypadalo, že si s náma Praga hezky pohraje. Přesto náš tým nalezl v sobě ještě sílu bojovat. V 13. minutě Novák nalezl výborně Kotalíka, který tentokrát nekompromisně zakončil 3:1. V 15. minutě jsme mohli snížit na rozdíl jediné branky, když V. Podzimek výborně napadal, poté i sám vystřelil, ale jeho střelu brankář Pragy výborně chytil. Druhý poločas přinesl vyrovnanou hru, kdy padla i jediná naše žlutá karta, kterou dostal Trpka.
 
Tabulka

Pořadí tým výher remíz proher skóre body
1 SK Praga Praha 4 0 0 12:3 12
2 Bohemians Praha 2 1 1 4:3 7
3 Viktoria Žižkov 2 0 2 6:3 6
4 1. FC Jistebnice+Dražice 1 1 2 2:4 4
5 Union Žižkov 0 0 4 0:11 0

 Skončili jsme tedy na konečném čtvrtém místě. V této konkurenci je to úspěch. Naším problémem bylo vstřelení branky, ale naopak jsme měli i velmi dobrou obranu, neboť jsme pustili jen o jeden gól víc než Praga, Bohemians i Žižkov a od takovýchto týmů dostat jen 4 branky, je velmi dobré.

Jak už to bývá na turnajích, bývají vyhlášeni i nejlepší hráči mužstev. Ceny předával starosta Prahy 9.
Union Žižkov - Adam Bydžovský
1.FC Jistebnice - Ondřej Páša
Viktorie Žižkov - David Šimek
Bohemians Praha - Patrik Podlena
Praga Praha - Patrik Korger

Za celý turnaj patří veliké poděkování hráčům našim i Dražic. Tyto dva týmy hráli pouze proti sobě, ani se až na výjimky neznají, přesto na turnaji vytvořili od prvního zápasu a první minuty výborné mužstvo, které táhlo za jeden provaz. Kdyby hrálo toto mužstvo v soutěži a podávalo výkony jako na tomto turnaji, myslím, že by nemělo konkurenci a s přehledem by šlo o soutěž výš. Bylo dobré, že se náš tým nezalekl ani týmů jako Žižkov nebo Bohemians a hrál proti nim, jakoby to byl obyčejný soupeř z okresu. Bylo vidět, že náš tým v každém zápase chce něco uhrát a za jejich výkony jim patří obrovské poděkování, neboť teď i na Bohemians ví, že i vesničani umějí hrát fotbal a podávat kvalitní výkony nejen jeden zápas, ale klidně i čtyři zápasy. Velké poděkování patří také Milanu Pavlíkovi trenérovi Dražic, že přistoupil na tento turnaj a společnými silami se vytvořil dobrý tým. Pan Pavlík také zařídil pro kluky krásné bundy, za což také patří dík. Poděkování patří i řidiči dražického autobusu za dobré dovezení. A také poděkovat je třeba domácímu oddílu Praga Praha a jejich trenérovi Stanislavu Votočkovi, který velmi stál o naši účast na turnaji a za to mu moc děkuji. Jsem rád, že si pro spolupráci vybrala Praga nás, je to klub, který hraje 2. třídu pražského přeboru a především má velmi kvalitní tým, který má dobrou partu. Naši hráči po turnaji i chvilku poseděli s domácími a dali si i následně fotbálek na UMT. Jsem rád, že se spolupráce snad i rozroste do Dražic s kadetama. A především 15. srpna odpoledne je domluveno přípravné utkání. Praga bude stejně jako v loňském roce na soustředění na Mozolově. Věříme, že se hráčům Pragy bude u nás líbit opět stejně jako nám u nich na skvěle uspořádáném turnaji.
 

 

 

 
TOPlist