Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 17.01.2019 14:41:07 

Dorost 1. FC Jistebnice

Spolupráce s Pragou Praha

image

    9. 8. 2009 sehráli žáci první přípravné utkání s týmem Praga Praha. To ještě nikdo netušil, že vznikne delší spolupráce mezi naším a pražským klubem. Praga tehdy hrála II. třídu pražského OP žáků. Praga tráví každý rok soustředění na Mozolově a požádala nás o sehrání přípravného utkání. Tomuto přání jsme s radostí vyhověli s tím, že máme možnost si zahrát také s jiným, pro nás neobvyklým celkem. První utkání jsme sehráli s mladšími žáky a vyhráli v prodloužení 3:1, když se hrálo 0:0 po prvním poločasu a v druhém 1:1. Dvě branky vstřelil Radek Novák a jednu David Němeček. Náš tým nastoupil v této sestavě: O. Podzimek - Brouček, Vavřík, V. Novák, Cicko - F. Maňák, Kotalík, Turnovec, J. Maňák - Kubec, R. Novák a dále se do hry ještě dostali: Trpka, L. Mácha, J. Mácha, Němeček, V. Podzimek.
    13. 8. 2009 jsme sehráli utkání se staršími žáky. Pro malý počet našich hráčů jsme si museli vypůjčit brankáře Pragy a dva naše tehdy čerstvé dorostence Bojka a R. Trpku. Utkání jsme vyhráli 3:0, po poločase 1:0, když se trefil dvakrát R. Trpka a jednou Bojko. Utkání jsme odehráli v sestavě: brankář Pragy - Brouček, Bojko, V: Novák, Cicko - F. Maňák, R. Trpka, Němeček, O. Trpka - R. Novák, Kubec a do hry se ještě dostal J. Maňák a J. Mácha.
    21. 6. 2010 jsme byli na oplátku pozváni my do Prahy, kde Praga pořádala turnaj mladších žáků. Naše účast se ze začátku jevila velmi nereálně. Nicméně díky ochotě Pragy umožnit nám start ve spojení s Dražicemi, jsme se turnaje zúčastnili. Za účasti Pragy Praha, našeho týmu, Bohemians Praha, Viktorie Žižkov a Unionu Žižkov jsme po velmi dobrých výkonech obsadili čtvrté místo v turnaji (více o tomto turnaji najdete v sekci Turnaj Praha, stejně tak foto najdete v sekci fotogalerie).
    V srpnu v roce 2010 pobývala Praga opět na soustředění na Mozolově. Jelikož byla na soustředění i přípravka, umožnili jsme jako předzápas přípravné utkání přípravek Praga Praha - Dražice. Pak už 15. 8. 2010 se odehrála další kapitola zápasů s Pragou. Náš tým zvítězil 3:0, po poločase 2:0, když dvě branky vstřelil Kotalík a jednu Brouček. Toto utkání jsme odehráli ve složení: O. Podzimek - Brouček, Petrych, Radim Novotný, Trpka - V. Podzimek, Kotalík, Kubec, L. Mácha - R. Novák, Tkadlec (do hry zasáhli ještě Fořt, Michael Novotný a Šitta). V týdnu jsme pak odehráli ještě jedno přípravné utkání s Pragou a too 19. 8. 2010, které jsme opět vyhráli a to 4:3 (3:1). Dvě branky dal opět Kotalík a po jedné přidal Šitta a Tkadlec z penalty. Utkání jsme odehráli s touto sestavou: O. Podzimek - Brouček, Petrych, Buzek, Trpka - V. Podzimek, Kotalík, R. Novák, Šitta - Kubec, Tkadlec a do hry ještě zasáhli Fořt, Michael a Radim Novotný.
    18. 6. 2011 přišlo na řadu další setkání s Pragou Praha. Po roce jsme se vydali na turnaj do Prahy, tentokrát turnaj hráčů narozených po 1. 1. 1997. Oproti předchozímu ročníku jsme se vydali na turnaj sami, pouze s našimi hráči. Turnaje se zúčastnil domácí celek Praga Praha, náš tým, SK Viktoria Žižkov, FK Česká Kamenice a HC Slavie Praha - ročník 99. Na turnaji jsme obhájili 4. místo (více najdete v sekci Turnaj Praha). Turnaj byl opět velmi dobře zorganizován. Fotografie najdete v sekci Fotogalerie.
    V srpnu 2011 opět trávila Praga své soustředění na Mozolově. Jejich pobyt v okolí byl opět využit k sehrání přípravného utkání. Jako první ovšem přišel na řadu miniturnaj, který jsme pořádali. Turnaje se ještě zúčastnil Miličín. Naše vzájemné
 utkání skončilo po hezké hře obou celků naší prohrou 0:2, když se trefil dvakrát Aniello de Gregorio, nejlepší střelec turnaje. Přes naše šance jsme nedokázal skórovat. K utkání jsme nastoupili v této sestavě: Tkadlec - Malý, Vávrovský, L. Mácha, Trpka - Koudelka, O. Kotalík, Kubec, Podzimek - T. Grym, L. Vačlena
Střídali: Šitta, M. Kotalík, O. Vačlena, M. Grym, J. Mácha (utkání byl přítomen i zraněný Brouček). Praga celý turnaj vyhrála, když v posledním utkání porazila Miličín 1:0 brankou de Gregoria. Následně ve čtvrtek 18. 8. 2011 jsme sehráli ještě s Pragou přípravné utkání, které jsme prohráli 2:4 po dobrém fotbalu a divoké přestřelce. Hrálo se 3x20 minut. Výsledek třetin byl 0:0, 1:3, 1:1. Za nás se trefili Kubec z penalty a J. Mácha, za Pragu Aniello de Gregorio 2x, Kollár z penalty a M. Kotalík si dal vlastní gól. Do přípravného utkání jsme nastoupili v této sestavě: Tkadlec - Šitta, Vávrovský, O. Vačlena, Podzimek - J. Mácha, Kubec, M. Kotalík, M. Grym - Novák, Koudelka, Střídali: Fořt, L. Vačlena, T. Grym.
    24. 6. 2012 jsme se opět, již potřetí, vydali na turnaj do Prahy, kde se konal turnaj starších žáků pod názvem Decro Bzenec Cup. Turnaje se opět zúčastnilo pět celků, kromě našeho celku a domácí Pragy Vysočany také FK Chlumec nad Cidlinou, FK Viktoria Žižkov a Sokol Dolní Počernice. Na turnaji jsme obsadili poslední 5. místo s nulou na kontě bodů i vstřelených branek. Turnaj se opět velmi povedl a můžete se podívat na fotografie z tohoto turnaje, odkaz naleznete v sekci Fotogalerie, kde je dokonce několik odkazů na tyto fotky a to od různých fotografů. Další informace ohledně turnaje a reportáže z utkání naleznete v sekci Turnaj Praha.

    I v srpnu 2012 trávila Praga Vysočany letní soustředění na Mozolově, tentokrát již ne pod vedením Stanislava Votočka a Honzi Maška. Přesto jsme rádi, že jsme opět s Pragovkou mohli poměřit síly a naše vztahy se zdá nemění a to jsme moc rádi. Poprvé jsme se střetli v úterý 21. 8. 2012 a to jsme od Pragovky poměrně dostali, nicméně jsme se museli stále sehrávat po velké obměně a omlazení kádru. Za nás se trefil Kubec a T. Grym. Náš tým nastoupil v této sestavě: Šitta - L. Vačlena, Podzimek, Malý, Kubů - R. Mrzena, Kubec, Fořt, M. Mrzena - T. Grym, M. Grym, Střídali: Rich. Novotný, Vaněk, Nešetřil. S Pragovkou jsme se jako každým rokem utkali i podruhé a opět se staršími žáky a to ve čtvrtek 23. 8. 2012 a tentokrát jsme prohráli 0:4. Přesto jsme podali kvalitnější výkon, než tomu bylo o dva dny dříve. Náš tým nastoupil v této sestavě: O. Podzimek - L. Vačlena, V. Podzimek, Rad. Novotný, Malý - M. Grym, O. Vačlena, Kubec, M. Mrzena - M. Novotný, T. Grym, Střídali: Vaněk, Rich. Novotný, Fořt, R. Mrzena. O. Podzimek nastoupil pro nouzi o naše brankáře.
    V červnu 2013 bychom se měli zúčastnit již 3. ročníku turnaje Decro Bzenec Cup a do Prahy se vydat celkově po 4.

Foto z prvního duelu

 

 

 
TOPlist