Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 17.01.2019 14:41:07 

Dorost 1. FC Jistebnice

Turnaje OFS Tábor

4. místo na turnaji v Soběslavi
    
V sobotu 18. 3. 2017 jsme se vydali na jedinou turnajovou prověrku v zimní přestávce a to na malou UMT do Soběslavi, kde nás čekal turnaj s pěti soupeři. Hrálo se 5+1 1x17 minut. Počasí se nám zhoršilo a vypadalo to, že zvítězí zdravý rozum a bude se hrát v hale, bohužel tomu tak nebylo a tak se hrálo v náročném počasí, které plno dětí odstonalo.
Sestava: Jak. Dušek - O. Dušek, Dvořák, M. Popelka, Horčička, Fůra - T. Ruber, D. Ruber, T. Fíla, Prášek, Studenovský - V. Popelka 
Výsledky:
Meteor Tábor - Soběslav 1:1
Bechyně/Želeč - Sokol SU 0:0
Jistebnice - Černovice 3:1
Branky:
 Horčička 3
Utkání, ve kterém jsme byli lepší, hráli slušně, na to, že to byla první hra venku. Hned ve 2. minutě překvapil O. Dušek delším autem a Horčička sám tváří v tvář brankářovi dává na 1:0. V 9. minutě propadl aut až k Horčičkovi, který pohotově zvyšuje z 1. na 2:0. V 10. minutě pak využil Horčička chyby Černovic a dává na 3:0. Ke konci Černovice jen korigují na 3:1 po chybě D. Rubera.
Bechyně/Želeč - Meteor Tábor 0:3
Soběslav - Černovice 1:1
Sokol SU - Jistebnice 1:0

V 8. minutě inkasujeme k tyči. Předvádíme hodně bídný výkon.
Černovice - Bechyně/Želeč 2:2
Jistebnice - Soběslav 2:3
Branky:
 Horčička 2, M. Popelka
Po selhání se Sokolem jsme chtěli udělat nápravu, první polovina zápasu se nám ale nevedla a prohrávali jsme už v 6. minutě 0:2 po nedůrazu a selhání Práška směrem do defenzivy. V 11. minutě jsme zlepšili hru a svitla naděje, když střelu Horčičky vyrazil brankář a M. Popelka dorazil na 1:2. Pak ale dali domácí na 1:3. V poslední minutě Horčička z přímáku dal na 2:3. Sice jsme tlačili, ale nedokázali jsme proměnit šance.
Meteor Tábor - Sokol SU 3:0
Bechyně/Želeč - Jistebnice 1:2
Branky: 
T. Ruber
Zápas, který moc krásy nepobral, jsme doslova vydřeli. Ve 4. minutě dostal náš tým do vedení T. Ruber, pak ve 13. minutě soupeř nás přehrával, my jsme byli vyplí a bylo to 1:1. V poslední možné chvíli dal důležitý gól T. Ruber z dorážky. Trenér byl navíc vyloučen po rozčílení na sudího, který totálně nezvládl posouzení faulu ze zadu na unikajícího Práška, které jasně volalo po vyloučení, ale hráče.
Meteor Tábor - Černovice 3:0
Sokol SU - Soběslav 0:4
Jistebnice - Meteor Tábor 0:6

Totálně jsme propadli, odchodili, nestačili soupeři v běhu, pohybu, nápaditosti, myšlence, hlavně chuti. Zasloužený debakl
Soběslav - Bechyně/Želeč 3:0?
Černovice - Sokol SU 0:1

Ne 20. 3. 2016 21:30
Žáci druzí v Soběslavi.
   V sobotu 19. 3. sehráli žáci turnaj OFS Tábor v Soběslavi, kde účastníky byl účastník 1. A třídy, domácí Soběslav, dále Chotoviny, my, Sokol Sez. Ústí a Větrovy. Turnaj se hrál 2x11 minut na UMT 6+1.
Sestava: R. Mrzena - Kubů, Horčička, T. Ruber, O. Dušek, Dvořák, Voj. Studenovský, M. Mrzena, Grym, L. Fíla, Prášek, Jar. Dušek
Rozhodčí: Mraček, Dvořák
Výsledky: 
Soběslav - Jistebnice 1:2 (1:2)
Branky: 
1. Jar. Dušek, 9. Voj. Studenovský
Rozjezd do turnaje byl dle rozpisu hodně náročný a hned na první zápas jsme dostali papírově nejsilnějšího soupeře, ale ne vždy platí, ž favorit musí vyhrát, pokud se zápas odmaká. My jsme na soupeře vlítli hned od začátku a svým napadáním a kombinační hrou dělali Soběslavi velké problémy a hned po 43 sekundách hry vyslal Voj. Studenovský Jar. Duška do šance a Jar. Dušek zavěsil tvrdou střelou téměř do šibenice k zadní tyči - 0:1. Pak ale domácí hned při první šanci rovněž skórují a to ve 4. minutě, když se trefili k tyči. Náš tým byl ale hladovější a chtěl vyhrát. V 9. minutě byl důrazný L. Fíla, který napadal rozehrávku a donutil brankáře domácích k chybě, zachytil míč, předložil Voj. Studenovským, který dostává náš tým opět do vedení 1:2. Druhý poločas se hra vyrovnala a chvilkami, hlavně ke konci nás soupeř mačkal trochu, ale odolali jsme a zaslouženě nečekaně vyhráli - super vstup do turnaje.
Sokol Sez. Ústí - Větrovy 1:2
Jistebnice - Chotoviny 1:2 (0:1)
Branka: 
12. Horčička
Druhé utkání nás čekal papírově druhý nejtěžší soupeř a to Chotoviny. Celé utkání bylo jiné než tuhle v hale a soupeře jsme hodně potrápili a dovolím si tvrdit, že zbytečně prohráli, utkání by více slušela remíza. Ve 4. minutě zkoušel zakončovat Horčička, ale brankář vytahuje jeho pokus na roh. Na konci 5. minuty si ale vybíráme první slabší chvilku, když jsme nechali protivníka projít a lehce vystřelit - 0:1. V 8. minutě míří M. Mrzena hlavou vedle. V 10. minutě pro změnu zasahuje R. Mrzena proti úniku hráče Chotovin. Zhruba 30 sekund po přestávce se vydal na výlet Horčička, který prošel celé hřiště podél lajny a zakončuje k tyči a využívá špatného postavení brankáře a je vyrovnáno - 1:1. V tu dobu máme více ze hry, ale neproměňujeme své šance jako v 18. minutě po hezké kombinaci Grym - T. Ruber - Voj. Studenovský, který mířil těsně vedle. V 19. my 2:0inutě jsme trošku zaváhali a Chotoviny toho opět využívají a jdou do vedení 1:2. Poslední 3 minuty ale patří nám, tlačíme, máme 4 velké šance, ale nedokážeme je proměnit, dvakrát proti Voj. Studenovskýmu zasahuje skvělými zákroky brankář Chotovin a tak už nestihneme vyrovnat, nicméně i přes prohru pochvala za odvedený výkon.
Soběslav - Sokol Sez. Ústí 1:0
Chotoviny - Větrovy 2:0
Jistebnice - Sokol Sez. Ústí 3:0 (3:0)
Branky: 
4. Horčička, 8. L. Fíla, 9. Voj. Studenovský
První poločas patří jasně nám, dominujeme a hrajeme hezký kombinační fotbal. Nicméně nejvíce v úvodu zahrozil Sokol, když ve 3. minutě se míč otře o tyčku. Ve 4. minutě ale M. Mrzena při rozehrání rohu nachází Horčičku, který zavěšuje od břevna - 1:0. V 7. minutě jde M. Mrzena sám, ale v poslední chvíli si více předkopnul míč a trefuje brankáře, odražený míč se snaží dorazit L. Fíla, ale zašlápne ho. V 8. minutě ale hezká akce, kdy M. Mrzena si narazil s Voj. Studenovským a prvně jmenovaný opět zakončuje, ale opět má střeleckou smůlu, míč vyráží brankář, ale míče se následně chopil L. Fíla, který zvyšuje na 2:0. O necelou minutu později vysílá krásnou přihrávkou Horčička Gryma, který následně předkládá míč Voj. Studenovskýmu a je to 3:0. Ve 12. minutě krásně vysílá Horčička Voj. Studenovskýho, ale toho výborně vychytal brankář. V tuto dobu stále tlačíme, ale další branky nepřidáváme. Pak jsme trošku zvolnili a do nějaké té šance se dostávají i hosté, ale udržíme čisté konto.
Soběslav - Větrovy 6:1
Chotoviny - Sokol Sez. Ústí 3:0
Jistebnice - Větrovy 2:0 (1:0)
Branky: 
10. a 14. Voj. Studenovský 
Poslední zápas opět herná zvládáme, i když naše tempo již není takové, soupeř ale i tak nemá téměř žádnou větší šanci a my i přes menší tempo dominujeme. Přesto do větší šance jdeme v 8. minutě, když Voj. Studenovský nachází nabíhajícího Horčičku, ale toho vychytal brankář. V 10. minutě ale jdeme do vedení, když Voj. Studenovský zachytl na polovině hřiště míč a jde sám na branku a s přehledem zakončuje - 1:0. Ve 13. minutě si Horčička narazil s Jar. Duškem, ale míč vyráží brankář a následná dorážka končí na tyči. Ve 14. minutě zakončuje M. Mrzena, ale jeho pokus kryje brankář Větrov. V téže minutě hází O. Dušek aut a skvěle nachází Voj. Studenovskýho, který hlavou zvyšuje na 2:0. V 17. minutě vysílá Voj. Studenovský M. Mrzenu, kterému ale míč na poslední chvíli ukopli obránci. Ve 20. minutě Voj. Studenovský vyzývá k zakončení Gryma, jehož pokus ale kryje brankář.
Chotoviny - Soběslav 2:0
Hodnocení:
 Pochvala pro všechny hráče za odvedený výkon, vesměs až na dvě slabší chvilky jsme odehráli velmi kvalitně turnaje, i když jsou stále mezírky a je co zlepšovat, pořád je před námi jeden tým. Nicméně je pkěné číst i na jiných webech, že jsme hráli nejhezčí fotbal, za to vám všem díky, ale je třeba neusnout a makat, můžeme se stále zlepšovat a hrát jetšě lépe :-) Nicméně sobota super. Jmenovat jednotlivce je těžké, přesto dobře se uvedl při své větší premiéře na těchto turnajích Dvořák, který se nebál i rozehrát a dal důraz do hry, takže i po operaci hezké. Potěšil i malý počet inkasovaných branek.
Tabulka:

pořadí výher remíz proher skóre body
1. TJ Sokol Chotoviny 4 0 0 9:1 12
2. 1. FC Jistebnice 3 0 1 8:3 9
3. FK Rašelina Soběslav 2 0 2 8:5 6
4. SK Kavas Větrovy 1 0 3 3:11 3
5. TJ Sokol Sezimovo Ústí 0 0 4 1:9 0

 


chybí na fotce: M. Mrzena a L. Fíla
Foto ze zimní ligy na Větrovech - 1. místo

chybí: Prášek, Václav Mácha - foto

Turnaj mladších žáků ve skupině o 6. - 10. místo - 9. místo:

   V sobotu 14. 3. 2015 se vydali naši mladší žáci na turnaj na malou UMT Soukeník, kde je čekal boj o 6. - 10. místo v halových turnajích pořádaných OFS. Věděli jsme, že bude tato skupina a zápasy a hodně těžší než poprvé v hale na Sezimáku. Výkony mužstev a úroveň utkání asi předčila očekávání i jiných lidí, trenérů a funkcionářů i z Táborska. Turnaj měl velmi dobrou kvalitu a k vidění byly hodně kvalitní zápasy, což dokazuje, že se stále rodí nadějní hráči. My jsme až na první utkání podali bojovné výkony. Díky velkému obratu v posledním utkání jsme neskončili poslední v této skupině. Utkání se hrála 1x18 minut a všechny jej řídil Dvořák.
Sestava: Vác. Studenovský - D. Ruber, T. Ruber, Popelka, T. Fíla, Horčička, O. Němeček, Novák, L. Fíla, Prášek
Výsledky: 
Jistebnice - Chotoviny 1:3
Branka:
 Horčička
   První utkání nás čekal soupeř, s kterým jsme se utkali v záladní skupině v hale a porazili ho. Přesto jsme věděli, že výsledek se neudělá sám, že musíme máknout a vše potřebné jsme si řekli v kabině. Nicméně toto utkání nám jediné nevyšlo, i když jsme si dokázali vytvořit šance, ale nebylo úspěšné z toho důvodu, že jsme udělali zbytečné chyby a naopak nedokázali proměnit šance. Navíc výborně zachytal Vác. Studenovský, který vychytal nějakých 5, 6 tutovek a plno samostatných nájezdů. Náš tým dostal do Vedení Horčička po krasné kombinaci našeho týmu. Pak ale kolem 12. minuty jsme vytvořili dvě zbytečné chyby, ztratili jsme míč a nevraceli se a najednou přestali hrát, to co jsme chtěli a řekli si a tak soupeř vývoj utkání trestal a vývoj utkání otočil. V závěru utkání ještě zvýšil na 1:3.
Sokol SÚ - Bechyně 4:2
Jistebnice - Meteor Tábor 1:4
Branka:
 Horčička
   Druhé utkání nás čekal jeden z favoritů a to velmi silný tým Meteoru, který již těží s fotbalové akademie. My jsme se ale chtěli poučit z prvního utkání a přistoupili k zápasu úplně jinak, běhali s hráči, dobře si je hlídali, ale přesto jsme pár chybek udělali a ty vždy soupeř dokázal potrestat. Ve 2. minutě opět po ztrátě míče u soupeřovi branky utekl hráč Meteoru a otevřel skóre utkání. V 7. minutě se Němeček moc točil k míče a toho využil šikovný útočník k obhození a zakončení - 0:2. Hned ale po rozehrávce dokázal Horčička projít mezi hráči Meteoru a přesně se trefit k tyči - 1:2. Opět nás drží svými zákroky i Vác. Studenovský, který chytal skvěle. V 8. minutě ale se opět nevrátíme a další chybka je potrestána - 1:3. Měli jsme ale šance na změnu skóre a šancí bylo i na vyrovnání, ale ani po krásné kombinaci Horčičky, L. Fíly jsme nedokázali dát gól a tak ke konci utkání ještě Meteor přidal jeden gól na 1:4.
Chotoviny - Bechyně 2:2
Meteor Tábor - Sokol Sú 4:2
Jistebnice - Bechyně 1:4
Branka:
 Horčička
   Toto utkání jsme měli hodně smůlu, jelikož hra byla vyrovnaná, měli jsme plno šancí, ale nepřála nám paní Štěstěna při zakončení. Ve 3. minutě jdeme do utkání, kdy nám vstup vyšel parádně i herně, L. Fíla vybojoval míč napadáním, našel dobře postaveného Horčičku a ten otevírá účet utkání - 1:0. V 5. minutě nás ale soupeř přečíslí a trefuje tyč, od které míč míří do branky - 1:1. My bohužel zhruba ve 4. minutě jsme stříleli podobně, ale od tyče šel míč ven. Hraje se poměrně rychlý fotbal, nahoru dolu, divákům se musí líbit. Ve 12. minutě je to ale 1:2. Ve 14. minutě si vybral slabší chvilku Studenovský, když mu míč přepadl přes rameno - 1:3. To se ale stane i profíkům občas a navíc vzhledem k tomu, kolik toho zachránil, nemůže mu tento gól vůbec kazit dojem ze svého výkonu. Pak ke konci soupeř přidal ještě čtvrtý gól, což bylo velmi kruté pro náš tým vzhledem k předvedenému výkonu. Bohužel rozhodlo proměňování šancí, na čemž je fotbalový výsledek založen, ale pochvala.
Chotoviny - Sokol SÚ 1:0
Meteor Tábor - Bechyně 2:1
Jistebnice - Sokol SÚ 3:2
Branky:
 Popelka, Horčička 2
    Toto utkání jsme ukázali i morálku našeho týmu a chuť po bodíku nějakém. V každém utkání jsme dali branku, ale bod žádný a to vzhledem k výkonům je krutý, přesto je ale třeba uznat velká síla soupeřů. V tomto utkání ale tři body naprosto zaslouženě, když jsme dokázali otočit z 0:2 na 3:2 a podali famózní výkon. Začátek nám ale utekl a zbytečně v 6. minutě inkasujeme z přímáku, když se naše zeď rozestoupila. V 8. minutě Sokol vedl už 0:2. V 9. minutě ale Popelka výborně zabojoval o míč, utekl obránci a nádhernou střelou ke vzdálenější tyči snížil na 1:2. Pak ještě Horčička po hezké akci a šikovnosti tohoto hráče vyrovnal a nakonec Horčička ještě dokázal po souhře s T. Ruberem otočit vývoj utkání. Na klukách bylo vidět, jak moc chtějí, makali, jezdili, hezké utkání, výborný výkon.
Meteor Tábor - Chotoviny 0:1
Hodnocení: 
Zbytečně jsme ztartili první utkání s Chotovinama, které jsme mohli dotáhnout do vítězného konce, s Bechyní jsme rovněž mohli uhrát lepší výsledek, bylo na to. Nicméně makalo se, i když byli chybky, je vidět, že je na čem stavět. Důležité je, že jsme nenakopávali, ale chtěli hrát fotbal. Někdy jsme to ale tahali... Všem hráčům patří velké poděkování za výkony. Nicméně bych jednoho hráče vyzvedl nad všechny a to Vaška Studenovskýho, který opravdu v každém utkání předváděl skvělé zákroky a myslím, že to byl nejlepší brankář turnaje. Každý viděl, že je třeba makat, makat, makat a chtí se pořád zlepšovat.
Tabulka:

  tým, pořadí výher remíz proher skóre body
6. Sokol Chotoviny 3 1 0 7:3 10
7. FK Meteor Tábor 3 0 1 10:5 9
8. FC Bechyně 1 1 2 9:9 4
9. 1. FC Jistebnice 1 0 3 6:13 3
10. TJ Sokol Sezimovo Ústí 1 0 3 8:10 3Turnaj starších žáků II. v Soběslavi:
   V sobotu 7. 3. sehráli naši starší žáci druhou část turnaje pořádaného OFS Tábor a opět v Soběslavi. Tentokrát se hrálo za velmi krásného počasí na místní UMT se stejnými soupeři, za stejného času 1x14 minut, jen s tím rozdílem, že se hrálo oproti hale 6+1, což už se více mohlo podobat fotbalu. Utkání rozhodoval rozhodčí P. Fiala. My jsme se museli vypořádat s absencí Vačleny, tentokrát ne Lukáše, ale Ondry. Kvůli vyššímu počtu s námi jeli dva hráči věku mladších žáků, více starších prostě nemáme. Nicméně jsme brali tento turnaj jako opravdu přípravný, byli jsme úplně poprvé venku. Chtěli jsme si vyzkoušet různé situace herní, klidně i akce, hru i jeden na jednoho atd., hlavně se snažit o fotbal a ne nějakou bouchanou, což myslím, že se nám podařilo, i když fotbal někdy je ohledně výsledků hodně krutý.
Sestava: R. Mrzena - L. Vačlena, Kubů, T. Grym, Voj. Studenovský, M. Mrzena, M. Kotalík, Dušek, T. Ruber, Vaněk, Horčička
Výsledky: 
Jistebnice - Soběslav 0:2

   Opět otevíráme s domácím celkem celý turnaj. Domácí mají s přehledem širší kádr, což ukázali střídáním celých šestek, tudíž i na tomto střídání je vidět, že mají velmi vyrovnaný kádr, ve kterém věří všem hráčům, což je ale v této kategorii dobře. My jsme ale nepropadli, snažili se i dostávat do šancí, což se i dařilo, samozřejmě domácí ukázali kvality čelního týmu KP a využili našich chyb, které byly zbytečné. V 6. minutě jsme propadli v rozehrávce, ale chyba pramenila ze snahy rozehrát z naší poloviny od lajny fotbalově, což nechci vyčítat, prostě to vyšlo z fotbalové rozehrávky, ale horší bylo, že jsme následně moc nereagovali a volný hráč s přehledem otevřel skóre utkání - 0:1. Pak jsme se v posledních minutách snažili o vyrovnání, tlačili dopředu, vytáhl ii hráče směrem dopředu, ale ve 14. minutě přišla špatná rozehrávka od branky a následné zachycení domácími hráči a přesné zakončení jako závěr naší chyby - 0:2. My jsme i přesto chtěli dát aspoň jednu branku, ale Voj. Studenovskýho vychytal brankář domácích. Prohrálo se, ale myslím, že po tomto utkání mohla zůstat hlava nahoře, drželi jsme krok.
Sokol Sezimovo Ústí - Chýnov 0:0
Větrovy - Bechyně 0:4
Jistebnice - Sokol Sezimovo Ústí 0:3

   Toto utkání nám jako jediné nevyšlo, což uznali i sami hráči, byli jsme pomalejší, zaostávali v rozehrávce, která vázla, nebyl pohyb, malá aktivita. Což je ale velká škoda, protože se hrálo zrovna se soupeřem, se kterým jsme mohli zahrát velmi dobrý fotbal a který předváděl oba turnaje asi nejlepší herní prvky. Přesto jsme mohli jít do vedení, ale Voj. Studenovský, který jediný v tomto zápase byl vidět a cítit, nepřekonal brankáře Sokola. V 8. minutě se tak trefili Sokol, když skórovali po rohovém kopu. Ve 14. minutě jsme pak propadli a nechali hráče Sokola projít kolem všech našich hráčů jak mezi kuželi - 0:2. Pak už to bylo vabank a dostali jsme na 0:3. Ještě navíc nedohrál se zraněním M. Mrzena.
Chýnov - Větrovy 4:2
Soběslav - Bechyně 2:2
Jistebnice - Větrovy 2:0
Branky: 
Voj. Studenovský 2
   Utkání s jasně nejslabším týmem obou turnajů. Větrovy opět měli hráče akorát do počtu a chvilkama je až někteří litovali, jak se snažily, ale prostě nešlo to. My jsme i pak vzhledem k vývoji zápasu pořádně točili se sestavou. Soupeře jsme hned od začátku uzamkli na jeho polovině a v podstatě nepustili do žádné šance. Hned ve 2. minutě si krásně vyměnil míč Voj. Studenovský s M. Kotalíkem a prvně jmenovaný se trefuje navíc mezi nohy brankáře a vedeme 1:0. Hned na to ve 3. minutě další krásná kombinace, když Kubů hodila aut na Kotalíka, ten pohotově sťukl na Gryma, který přenesl skrz vápno míč na Studenovskýho a ten se nemýlil - 2:0. Pak předvádíme několik hezkých kombinací, ale nedokážeme se trefit přesně. Což byla škoda, přesto zasloužená výhra.
Bechyně - Chýnov 1:1
Sokol Sezimovo Ústí - Soběslav 0:2
Jistebnice - Bechyně 0:0

   Utkání, ve kterém čekal soupeř, že nás jasně přejede, věřil si na nás, ale my jsme nic nedali zadarmo a makali jsme a naopak jsme to byli mi, kdo měl více ze hry a měli, dovolím si tvrdit, vyhrát. Bohužel se tak nestalo, ale myslím, že hra nebyla špatná. Nicméně i soupeř měl šance na góly, ale naštěstí se také netrefil. Tuto ztrátu Bechyně těžce vydýchávala.
Sokol Sezimovo Ústí - Větrovy 5:0
Soběslav - Chýnov 0:1
Bechyně - Sokol Sezimovo Ústí 0:2
Jistebnice - Chýnov 2:5
Branky: 
Horčička, Voj. Studenovský
   Velmi těžké hodnotit toto utkání. Prohra vypadá téměř na jasné utkání, ale opak byl pravdou. Chýnov se opět prezentoval méně fotbalovostí, ale výtězil díky své síle a výšce svých hráčů, ale na koukání to moc není, naopak my jsme hráli na krásu, předvedli velmi dobrý výkon až na úvodní minutky plný fotbalovosti a krásných momentů, ale nedokázali jsme dát tolik branek. Bohužel se fotbal hraje na góly a těch dal více Chýnov, nicméně pro kluky velmi krutá prohra a nezasloužená. V 1. minutě hned bylo vidět, že začátek nám moc nevyšel, R. Mrzena, ale reflexivně reaguje na míč jdoucí mezi nohama a odvrací na roh, pak ale ke konci úvodní minutky hází Chýnov dlouhý aut, který jeden z větších hráčů umisťuje do branky, nemáme nárok na doskočení, bezmoc - 0:1. Ve 2. minutě opět jeden s mohutnějších a větších hráčů prošel sólo hřištěm a zvýšil na 0:2. Ve 3. minutě krásná kombinace Kubů se Studenovským, ktrého ale vychytal brankář. V 5. minutě opět ne moc hezky, nicméně efektivně zvyšuje Chýnov na 0:3 a myslí si, že má vše v hrsti, ale náš tým ukázal charakter a začal soupeře přehrávat fotbalově, kombinací a moc si vážíme toho, že jsme to nevzdali a bojovali a chtěli s výsledkem něco udělat. Od 4. minutě jsme soupeře mačkali, přehrávali a to hned přineslo ovoce, když si krásně dvakrát vyměnil míč Horčička s Kotalíkem a prvně jmenovaný i pohotově zakončuje - 1:3. V 6. minutě opět po krásné akci v šanci Studenovský, ale brankář zasahuje. V 7. minutě opět krásná kombinace Kotalíka se Studenovským, několikrát si vymění míč a Studenovský snižuje na 2:3. Chýnov se začal strachovat a právem, my jsme určovali tempo hry, V 9. minutě měla velkou šanci Kubů, ale její pokus míří vedle. Ve 12. minutě Kotalík, ale opět zasahuje brankář Chýnova. Dále mají šance Grym, Studenovský, ale nic tam nepadne a tak fotbal ukázal, jak je někdy krutý. Chýnov se dvakrát dostal na dosah branky, házel dvakrát aut a pokaždé na hráče o tři hlavy vyššího než jsme byli my a ten přesně umisťuje míč, hodně kruté... Naši hráči poprávu neskrývali zklamání, nicméně jsme měli proměnit šance. Ale i tak děkuji za snahu a to, že za velmi nepříznivého stavu jsme nesložili zbraně.
Větrovy - Soběslav 0:6
Hodnocení:
 Až na zápas se Sokolem jsme nepropadli, i když jisté nedostatky tam jsou. Pomineme-li výsledky, o které nám tolik nešlo, můžeme turnaj hodnoti kladně, snažili jsme se hrát kombinačně, po zemi, řešit věci fotbalově, i když docházelo třeba k nepřesnostem. Vyzvednout musíme výkon Vojty Studenovskýho, který celý turnaj odmakal opravdu dobře a naběhal plno metrů a byl velmi platným členem týmu.
Každopádně poděkování patří všem za předvedený výkon! A už se budeme těšit na zápasy na přírodním trávě.
Tabulka 2. turnaje: 
1. FC Chýnov 3 - 2 - 0 11:3 11, 2. FK Rašelina Soběslav 3 - 1 - 1 12:3 10, 3. TJ Sokol Sezimovo Ústí 3 - 1 - 1 10:2 10, 4. FC Bechyně 1 - 3 - 1 7:5 6, 5. 1. FC Jistebnice 1 - 1 - 3 4:10 4, 6. SK Kavas Větrovy 0 - 0 - 5 0:21 0
Celková tabulka po 2 turnajích:

tým tým výher remíz proher skóre
FC Chýnov 6 4 0 22:8 22
FK Rašelina Soběslav 6 3 1 26:5 21
Sokol Sezimovo Ústí 5 2 3 28:10 17
FC Bechyně 3 4 3 17:17 13
1. FC Jistebnice 3 1 6 14:26 10
SK Kavas Větrovy 0 0 10 1:42 0

 

4. 2. 2015 21:30
Mladší žáci velmi mile překvapili a skončili na 2. místě za Táborskem:
   V neděli 1. 2. se naši mladší žáci zúčastnili halového turnaje OFS, který byl rozdělen do 3 skupin po pěti účastnících. Původně jsme měli hrát odpoledne, ale zažádali jsme o změnu, jelikož kluci odjížděli na hory. Odehráli jsme dopolední část v hale na SÚ, kde se hrálo na auto, bylo plno prostoru, takže pro fotbal podmínky jak stvořené. Za soupeře nám byly zkušené týmy - Táborsko, Chotoviny, Malšice a Větrovy, takže jsme chtěli hlavně zapojit i mladší žáky, aby si zahráli a sbírali zkušenosti. My jsme byli jasní outsideři, jelikož během sezóny jako jediní nehrajeme soutěž pro nedostatečný počet mladších hráčů. Hrálo se 1x18 minut a utkání rozhodoval rozhodčí Hanzal. Bohužel někteří hráči chyběli - Soldát se ještě neukázal od dokopné a to bez omluvy, L. Fíla omarodil a O. Němeček neměl obuv a tak nejel. Tím pádem jsme na turnaj jeli se 2 hráči ročníku 05, 2 hráči ročníku 04! 
Sestava našeho týmu: Vác. Studenovský - T. Ruber, D. Ruber, Horčička, T. Fíla, Novák, Popelka, Prášek
Výsledky:
1. FC Jistebnice - FC MAS Táborsko 1:5
Branka:
 Horčička
   První utkání a hned nejtěžší soupeř na turnaji. Nechtěli jsme dostat debakly, věděli jsme, že se musíme sehrát, hrajeme spolu poprvé, větší hala než  trenincích, kde navíc hrajeme se staršími žáky. Proti navíc velký tým, který je skvěle technicky vybaven, předvádí hezký fotbal a navíc brankář je plně zapojen jako plnohodnotný hráč v poli. Přesto bojujeme a dokonce ve 3. minutě jdeme do vedení! Když Horčička byl důrazný v napadání u levého rohu hostující branky, vybojoval míč a využil i vyjetí brankáře a otevírá účet utkání - 1:0. Ve 4. minutě to mohlo být dokonce o dvě branky, ale brankář náš pokus zachytil. V 6. minutě jsme chybovali v rozehrávce a toho samozřejmě Táborsko využívá a je to 1:1. V 7. minutě už Táborsko vede a získává převahu v utkání, když se trefují ale až nadvakrát - 1:2. Pak v 9. minutě zvyšuje Táborsko střelou z dálky - 1:3. Pak v druhé polovině utkání ještě přidá Táborsko další dvě branky. My se ale nemusíme za nic stydět, makali jsme, snažili jsme se rozehrávat, i když jsme chybovali a za to pykali, ale důležitá je fotbalová rozehrávka a chtění. Pochvala za výkon, nicméně jsou nedostatky trošku v pohybu, nabíhání, což si následně v kabině vysvětlíme, rozkreslíme...
Větrovy - Malšice 0:3
Táborsko - Chotoviny 4:2
1. FC Jistebnice - SK Kavas Větrovy 2:2
Branky: 
T. Ruber, Horčička
Druhý zápas byl z naší strany ještě mnohem lepší. Hlavně vysvětlení a rozebrání chyb a malůvky jsme začli přenášet i na plac, sice některé věci ještě chyběli, ale chybek děláme méně, lépe přistupujeme k rozehrávce... Přesto v 1. minutě prohráváme, když Větrovy využili jasné výškové převahy a kluk o dvě hlavy vyšší než náš nejvyšší hráč uklízí míč hlavičkou do branky po autovém vhazování, na což Větrovy spoléhaly po celý turnaj - 0:1. My se ale nevzdali a v polovině druhé minuty vyslal Popelka výbornou tečí do šance T. Rubera, který trefuje hezkým angličákem branku - 1:1. Pak jsme dokonce soupeře přehrávali, vytvořili si tlak i snejmladším útokem celého turnaje (T. Fíla, Novák), ale Větrovy dokážou odolat a to i dvoum velkým šancím T. Rubera a Horčičky. Přesto v polovině 7. minuty jdeme zaslouženě do vedení, když dává svůj další gól Horčička - 2:1. I nadále máme šance, jsme lepší... Největší šanci měl Popelka, ale jeho pokus brankář vykryl, i když s velkou námahou. Bohužel ke konci utkání Větrovy s velkým štěstím vyrovnali na 2:2 a my tak ztatili 2 body. Byli jsme jasně lepším týmem. Nicméně jsme to brali tak, že máme bod, neodjedem s nulou a zůstávali pokorní, skromní a chtěl ise zaměřit na své výkony. Opět pochvala pro všechny.
Malšice - Chotoviny 0:4
Větrovy - Táborsko 1:6
Malšice - Jistebnice 0:3
Branky:
 Popelka, Horčička, T. Ruber
   Další utkání už hrajeme opravdu super a naše hra má hodně dobré parametry a to až nečekaně dobré. Kluci rostli výkonostně přímo minutu od minuty, s dalšími góly, dobrými dotyky s míčem rostlo i sebevědomí a to moc prospělo i hře a bylo to vidět. Soupeř v podstatě neměl šanci a když už párkrát až v druhé polovině hry zahrozil, a to nebezpečně, perfektní a důležité zákroky předvedl Vác. Studenovský, ve kterém jsme zřejmě našli dalšího brankáře s výhledem do budoucna v žácích. Přes dobrý výkon a šance jsme se branky dočkali až v 10. minutě, když byl velmi dobře důrazný Popelka, nevypustil souboj, získal míč, posouval krásnou přihrávkou Práška, ale u míče dřív byl brankář, který ale napálil míč do obránce a následně míč jde do branky - 0:1. Branka připsána Popelkovi ale poprávu, jelikož na ní měl hodně velký podíl. Ve 12. minutě jsme zahrávali rohový kop, po kterém dobře zabojoval Popelka, předal míč Horčičkovi a ten zvyšuje na 2:0. Ve 14. minutě Horčička házel aut, zkusil dlouhý, páč viděl nabíhajícího T. Rubera, který krásně trefuje z voleje a je to 3:0. Suprový výkon, který neměl chybu a nám dal překvapivě šanci v posledním utkání bojovat dokonce o skupinu o 1. - 5. místo, což jsme opravdu nečekali!
Chotoviny - Větrovy 1:1
Táborsko - Malšice 4:2
Chotoviny - Jistebnice 0:1
Branka:
 T. Ruber
   Poslední zápas, ke kterému jsme si řekli, že se pokusíme poprat o tu nej skupinu, i když trenérům na turnaji nešlo o umístění, ale o to, aby si kluci zahráli s jinými týmy. Ze začátku bylo vidět, že chceme moc a hra je trošku v křeči, nemůžeme se dostat do šance, přesto chceme rozehrávat fotbalově a věci i tak řešit, ale i soupeř hraje slušně. Přesto se nevzdáváme a v 16. minutě skóruje T. Ruber. Je třeba přiznat, že si to kluci moc zasloužili! Moc velká pochvala!
Hodnocení: Celý turnaj nemůžeme hodnotit jinak než kladně! Super výkony, které kluci předvedli ani jinak nelze hodnotit. Ale platí, co jsme si řekli po zápase s Chotovinama - je třeba pořád na sobě makat, chtít se neustále zlepšovat. Sami všichni viděli a uznali, že když se celý zápas odjezdí, nese to i ovoce a taktéž, když se plní dané úkoly. Za přístup a předvedenou hru velký dík ještě jednou. Doufám, že limoška za odměnu chutnala! Bohužel jsme jediný tým z 2. míst, který se nedostane do skupiny o 1.-5. místo, jelikož Dražice měly skóre 5:2 a my 7:7. Nicméně to nevadí a možná bude i lepší pro náš další růst hrát skupinu o 6. - 10. místo, neboť by tam měli být hratelnější soupeři. I to je úspěch! Bavme se i nadále fotbalem!
Tabulka:

  tým výher remíz prohr skóre body
FC MAS Táborsko 4 0 0 19:6 12
1. FC Jistebnice 2 1 0 7:7 7
TJ Sokol Chotoviny 1 1 2 7:6 4
Tělovýchovná jednota Malšice 1 0 3 5:11 3
SK Kavas Větrovy 0 2 2 4:12 2

 

2. 2. 2015 21:30
Starší žáci 5. na turnaji v Soběslavi, nicméně herně to nebylo špatné

   V sobotu 31. 1. 2015 jsme se se staršími žáky vydali na halový turnaj do Soběslavi, který pořádá každoročně OFS Tábor. Původně se mělo hrát na UMT, ale počasí tyto plány zhatilo a tak se hrálo v malé hale, která sama o sobě neumožňuje hrát pořádně fotbal, ale spíše podporuje silový fotbal. Nicméně nás těší, že naši hráči se i přes stísněný prostor snažili hrát fotbal se vším všudy. Za účasti 6 týmů se hrálo každý s každým 13 minut a utkání rozhodoval Mraček. 
Sestava našeho týmu: R. Mrzena - Vaněk, Kubů, O. Vačlena, Voj. Studenovský, T. Grym, M. Mrzena, T. Ruber, Dušek, M. Kotalík
Výsledky:
1. FC Jistebnice - FK Rašelina Soběslav 0:6

   První utkání nám moc nevyšlo. Soupeř byla jasně lepší a bylo to asi jediné utkání, ve kterém hrála Soběslav opravdu dobře. Navíc my jsme prohrávali osobní souboje, domácí byli důraznější, nebyli jsme aktivní a hlavně bez pohybu. Navíc jsme dělali hrubé chyby a tak v podstatě 3-4 góly soupeři darovali. Hned v 1. minutě jsme chybovali u brankové čáry a domácí naší velké chyby a nesoustředěnosti využili a šli do vedení 0:1. Ve 3. minutě mohlo být srovnáno, když šel O. Vačlena sám na branku, ale ani nadvakrát brankáře nepřekonal. Ve 4. minutě domácí zvyšují na 0:2 střelou z dálky. V 5. minutě R. Mrzena sice vyrazil míč, ale nikdo nebyl u dotírajícího útočníka a ten neměl problém zvýšit na rozdíl tří branek. Pak se dostal M. Kotalík do šance, ale těžíme z toho pouze roh. Ke konci sedmé minuty šli domácí sami dva na brankáře a tak nebyl problém pro ně dát na 0:4. Pak v 8. a 13. minutě domácí přidali další dvě branky po našich chybách. Nepovedený vstup do utkání.
Sokol Sezimovo Ústí - Chýnov 2:3
Větrovy - Bechyně 0:3
Jistebnice - Sokol Sezimovo Ústí 4:3
Branky:
 Voj. Studenovský 2, O. Vačlena 2 - Kouřil 3
    Druhé utkání nás čeká opravdu těžký soupeř, který již nějaký ten čas hraje hezký fotbal a účastní se úspěšně plno turnajů i v širším okolí. Každopádně toto utkání bylo velmi dramatické. Začátek patřil Sokolu, pokud jde o herní stránku, ale góly jsme dávali my, když hned v 1. minutě z první šance máme rohový kop, O. Vačlena dá T. Grymovi a ten ještě posune na Voj. Studenovskýho a ten otevírá účet utkání 1:0. Přeskupení původních řad pomohlo. V polovině druhé minuty je to již 2:0, když Voj. Studenovský nádherně vyslal do šance O. Vačlenu a ten si položil brankáře a s přehledem zvyšuje. Na konci 3. minuty šel Kouřil na naší branku opět po chybě našich hráčů, R. Mrzena zůstal v brance a Kouřil hezky trefuje k tyči - 2:1. Hned na to M. Mrzena trošku zaspal při rozehrávce a Kouřil toho využil a vyrovnává na 2:2. V polovině 7. minuty se nepovedla rozehrávka R. Mrzenovi a Kouřil si s tím poradil a otáčí průběh utkání a Sokol vede 2:3. Na konci 7. minuty jsou k vidění krásné výměny mezi Voj. Studenovským a O. Vačlenou, když nejdříve Voj. Studenovskýho vychytal brankář Šerpán, ale po následném odkopu máknul O. Vačlena, získal míč, našel výborně Voj. Studenovskýho, který vyrovnává na 3:3. V 9. minutě byl dost nevybíravým faulem sejmut O. Vačlena, my jsme šikovně rozehráli, O. Vačlena s Voj. Studenovským opět několikrát vyměnili míč mezi sebou, ale na konec celou akci, která byla moc hezká, zakončil úspěšným zákrokem Šerpán. Přesto v 10. minutě předvedl O. Vačlena s Voj. Studenovským opět výborný ťukec, na který by byl pyšný i Pepík Hnátek a O. Vačlena opět přesně zakončuje - 4:3. Pak jsme měli po dalších krásných akcích ještě šance, ale nedáme nic, naopak naštěstí Sokol také neproměnil své šance a tak jsme si připsali první tři body.
Chýnov - Větrovy 4:0
Soběslav - Bechyně 4:1
SK Kavas Větrovy - Jistebnice 1:4
Branky:
 O. Vačlena2,Voj. Studenovský, M. Kotalík
    Další utkání jsme hráli proti týmu, který měl akorát pět hráčů a určitě to nebyl tým, který by připomínal Větrovy, které byly nepříjemným soupeřem. Nicméně začátek jsme trošku podcenili, když ve 2. minutě jdou Větrovy do vedení 1:0. Ve 3. minutě ale si O. Vačlena po výměně s Voj. Studenovským poradil s brankářem Větrov a vyrovnal na 1:1. Na konci 5. minuty O. Vačlena otáčí vývoj utkání, když svým napadáním vydoloval míč od hráčů Větrov - 1:2. V 6. minutě si krásnou kombinací vyměnil míč O. Vačlena s Voj. Studenovským a druhý jmenovaný zvýšil na 1:3. V 8. minutě druhá lajna potvrzuje svojí střeleckou smůlu, kluci - M. Kotalík, Dušek, T. Ruber mají šance, ale s jejich pokusy si Větrovy poradily, a Duškovi se nezdařil ani další pokus. V 10. minutě se ale i tato lajna dočkala, když se trefil tvrdou střelou k tyči M. Kotalík. Náš tlak byl velký, měli jsme dát víc branek, Větrovy někdy i s velkým štěstím odolávali našemu tlaku, ale nedokázali jsme být více přesní v zakončení, přesto spokojenost.
Bechyně - Chýnov 2:2
Sokol Sezimovo Ústí - Soběslav 1:1
Jistebnice - FC Bechyně 1:4
Branka:
 Voj. Studenovský
    Toto utkání bylo vyrovnané, hráli jsme opět fotbal, na který se dalo koukat, měli hezké kombinační prvky ve hře, ale utkání rozhodla koncovka. Bechyně dala snad vše možné a my ne a ne trefit. Ve 2. minutě předvedla 1. lajna nádhernou hru a výměnu, na které se podílel Vaněk, Kubů, O. Vačlena i Voj. Studenovský, který nás dostal do vedení 1:0. Soupeř ale vzápětí po naší chybě vyrovnává na 1:1. Ve 3. minutě po další chybě dostáváme gól na 1:2. Ve 4. minutě jsme zaspali rozehrávku a bylo to již 1:3. V 5. minutě jsme měl odkrytou branku, ale brankář jen tak tak vytáhl míč na roh. V 6. minutě byl důkaz toho, že nám v tomto utkání není přáno, O. Vačlena se dostal do šance, udělal kličku na brankáře, měl odkrytou branku, ale jeho pokus jde mimo. Ve 13. minutě prošel hráč Bechyně sám na branku, pohrál si s náma jak kočka s myší a dal na 1:4, ale hráli jsme vabank a tak bylo jedno, zda prohrajeme o dva či tři góly. Bylo až neuvěřitelné, co nedáme.
Sokol Sezimovo Ústí - Bechyně 7:0
Soběslav - Chýnov 0:0
Bechyně - Sokol Sezimovo Ústí 0:5
FC Chýnov - Jistebnice 2:1
Branky: 
A. Zadražil 2 - O. Vačlena
V tomto utkání šlo o hodně, pokud jde o umístění v tabulce. Nicméně nám nešlo tolik o výsledky jako o předvedenou hru a ta byla dobrá, i když jsme dělali chybky směrem dozadu, ale útočná fáze byla dobrá. Hned na začátku bylo vidět, že půjde o vyrovnané utkání, neboť my i soupeř jsme měli během dvou minut po dvou šancí. Ve 3. minutě velmi dobře přečetl hru M. Mrzena a zkusil vystřelit, ale jeho pokus míří na břevně, celkově v tuto chvíli druhá naše lajna drtila soupeře herně, ale ne a ne dát gól. To sep ovedlo až v 6. minutě O. Vačlenovi, který se trefil po nádherné kombinaci první lajny. V 7. minutě ale opět chybujeme v rozehrávce a Chýnov střelou z hranice sedmičky vyrovnává. V 10. minutě opět rozhoduje naše chyba - 2:1. Ve zbylých třech minutách soupeře tlačíme, mícháme co se dá, ale žádnou medicínu na vyléčení výsledku nenacházíme a tak Chýnov vítězí.
Větrovy - Soběslav 0:3
Hodnocení turnaje: Šlo o první turnaj, na který bude navazovat další v březnu na malé UMT, kde se budou výsledky přičítat k těm ze sobotního turnaje, takže ještě není nic ztraceno, navíc i podle tabulky je vidět, že rozdíly byly minimální a vše se může změnit. My jsme sice jeli ve slušném počtu na turnaj, ale pronásledovali nás problémy, především zdravotní. Helcl nechodí a ani se neomlouvá, L. Vačlena měl vysoké horečky a v obraně chyběl. Dále na turnaj plno kluků jelo těsně po nemoci nebo s velkým nastydnutím, za což chci všem poděkovat, za jejich přístup (když pomineme první utkání) a odhodlání a moc děkujeme, že jste se hecli a vydrželi celý turnaj!!! Bohužel v průběhu turnaje musel ukončit hraní T. Grym, který měl ošklivé zranění nosu a trošku přebarvil parkety v hale, přejeme brzké uzdravení. Bohužel výsledky neodpovídají předvedené hře, která se líbila. Výsledky nejsou rozhodující v této fázi přípravy a bereme tyto turnaje jako zpestření přípravy. Nebudu chválit jmenovitě, každý předvedl dobrý výkon a někteří vynikali, ale to si každý odvodí z článku. Přesto dobrý výkon podal v obraně Vaněk a nepropadl ani Dušek, který při svém premiérovém startu bojoval, snažil se. Zahrál si i T. Ruber z mladších žáků, který jel navíc, jelikož se nevědělo, jak kluci vydrží. Bohužel se opět moc nevyvedla organizace, kdy nebyl žádný zástupce OFS a já jsem musel pískat dva zápasy. Kaňkou na turnaji byl incident chýnovského hráče s rodiči Soběslavi, který nemá na mládežnických turnajích co dělat!
Tabulka:

 

  tým výher remíz proher skóre body
FK Rašelina Soběslav 3 2 0 14:2 11
FC Chýnov 3 2 0 11:5 11
Sokol Sezimovo Ústí 2 1 2 18:8 7
FC Bechyně 2 1 2 10:12 7
1. FC Jistebnice 2 0 3 10:16 6
SK Kavas Větrovy 0 0 5 1:21 0

12. 3. 2014 20:50
Starší žáci opět na bedně: turnaj OFS Tábor v Chotovinách - 2. místo
    V sobotu 8. 3. jsme se vydali na druhý turnaj starších žáků pořádaný OFS Tábor. Tentokrát se hrálo ve větší a povrchově lepší hale v Chotovinách za účasti pouhých 4 týmů, ale kvalitních - Jistebnice, Větrovy, Chýnov a Chotoviny. Celý turnaj rozhodoval pan rozhodčí Makovička a hrálo se 1x dlouhých 25 minut.
Zahajovací sestava: Šitta - Studenovský, Kubů, O. Vačlena, R. Novotný - L. Vačlena, M. Grym, T. Grym, Malý - Fořt, M. Novotný
Výsledky:
Chotoviny - Jistebnice 7:2
Branky:
M. Novotný, Malý
    Hned první zápas turnaj byl opět jako vždy letos v naší režii. Tentokrát jsme dostali na úvod opravdu těžký oříšek v podobě účastníka KP, Chotovin. Domácí tým měl všechny hráče velmi urostlé a bylo jasné, že budou hrát spíš silový fotbal, který jim také přinesl na turnaji úspěch, ale moc k pokoukání a radosti z kombinační hry to nebylo. Nicméně náš tým se soupeře nezalekl a hrdě se do něj pustil hned od začátku, byli jsme velmi pohyblivý, stíhali jsme rychlostně a naší výhodou byla kombinační hra, která soupeře, dalo by se říci, že velmi zaskočila. Svojí aktivní hru jsme proměnili i ve vedení, když v 5. minutě jsme soupeře zatlačili před jeho brankou, z pravé strany přišla střela, která se nějak odrazila k levé tyči, u které byl velmi pohotově M. Novotný a míč přesně uklidil do branky a vedli jsme 1:0. Soupeře tato branka velmi zaskočila a my stále pokračovali ve své hře a vytvářeli si šance, bohužel jsme žádnou nedokázali proměnit, ač šancí bylo na další tři branky. A tak přišel v 10. minutě trest, když jsme v podstatě pustili soupeře poprvé naší chybou do větší šance a ten jí nekompromisně proměnil a bylo vyrovnáno - 1:1. Dále jsme ovšem hráli vyrovnaně až do 15. minuty, od které jsme si na následujících pět minut vybrali nesmyslné volno, přestali najednou hrát, ztratili jsme jakoby dech a soupeř velmi přesně a až velmi krutě pro nás trestal, když během následujích pěti minut vstřelil 6 branek a šel do vedení 7:1. Nám se v 24. minutě po krásné akci T. Gryma a Malýho podařilo ještě snížit, když se trefil Malý - 7:2. Výsledek je pro nás až moc krutý a může vypovídat o jednoznačným zápas, ale tak to nebylo, ale bohužel na to se nikdo ptát nebude, prostě jsme dostali výsledkovou, nikoli herní, čočku.
Větrovy - Chýnov 1:1 - vyrovnané utkání hned od úvodu přineslo zaslouženou remízu pro oba celky
Chotoviny - Chýnov 6:1 - další jasný zápas pro domácí celek, výsledek mohl být mnohem vyšší, ale domácí neproměnili dost šancí
Jistebnice - Větrovy 4:3
Branky:
R. Novotný, O. Vačlena 2, Studenovský   
    Druhý zápas jsme odehráli proti známému soupeři, který s námi měl sehrát vyrovnaný zápas dle předpokladů, ale v hale by na Větrovy mohla platit naše kombinační hra. To se také hned od začátku potvrdilo, když jsme ve 3. minutě šli díky R. Novotnýmu do vedení 1:0 a to zcela zaslouženě, soupeře jsme přehrávali. Větrovy se párkrát také dostali do šance, ale vše dobře zastavovala naše obrana a hrozili jsme hend protiútoky, do kterých se naši hráči zapojovali i ve čtyřech, což bylo potěšitelné. Nicméně přišla opět zhruba osudná 15. minuta, kdy jsme opět tak trošku vypli a Větrovy dokázali během asi šesti minut výsledek otočit na 1:3, pro nás to byl dost šok a tak nebylo divu, že se trenéři dost čertili, naštěstí si hráči uvědomili co se stalo a chtěli to napravi a mezi 21. a 25. minutou jsme úřadovali my, když se nejdříve po výborné akci velmi tvrdou střeou prosadil O. Vačlena. Zhruba o minutu později stejná první lajna dost zavařila Větrovům před jejich brankou a po krásné souhře jsme zásluhou trefy O. Vačleny dokonce vyrovnali a aby toho nebylo málo pro Větrovy, tak na začátku poslední minuty velmi přesně zavěsil pod břevno Studenovský, aby pro změnu vývoj utkání stočil na naší stranu a my tak vyhráli 4:3 po velmi strhující bitvě. To se určitě divákům, hlavně nestraným muselo hodně líbit, nicméně pro nás to chvilku byla hra na nervy a o čas, ale naštěstí tým ukázal své schopnosti a dokázal utkání otočit, za což patří velké poděkování celému týmu!
Jistebnice - Chýnov 4:1
Branky:
O. Vačlena 2, vlastní, R. Novotný
    Zhruba po osmi minutové pauze jsme odehráli třetí poslední utkání na turnaji a to proti Chýnovu. Pro nás bylo nevýhodou, že hrajeme dvě utkání během chvilky za sebou, nicméně nakonec se ukázalo, že nám to neuškodilo a možná jsme se i díky tomu dostali více do tempa a v utkání jsme hlavně velmi dobře rozvhli síly, což byl jasný pokyn v kabině. Zvládli jsme to velmi dobře hlavně po taktické stránce a samozřejmě i fotbalové...
V utkání střelecky dominovala hlavně první lajna, když se dvakrát trefil O. Vačlena. Pak sice ve 12. minutě Chýnov snížil, nicméně za to naši hráči nemohou a velkou asistenci si přisal pan rozhodčí, když Šitta velmi dobře rozehrával podél mantinelu, ale míči se neuhnul pan rozhodčí a velmi dobře a přesně ho poslal volnému hráči Chýnova, který tak díky této situaci šel sám na branku, tak bylo panu rozhodčímu řečeno, že pokud díky tomu ztratíme výhru, tak s ním nebudeme mluvit :-d :-d. 2:1. Pak ale jsme soupeře zatlačili a díky tlaku jsme šli do krásné šance dva na jednoho, lépe řečeno R. Novotný s O. Vačlenou na jednoho obránce, R. Novotný krásně zleva posouval míč pod sebe na nabíhajícího O. Vačlenu, ale obránce Chýnova velmi přesně zasáhl a trefil se do své branky krásně k tyči a bylo to 3:1 v náš prospěch. TEčku utkání dal R. Novotný, který tak zakončil svůj zdařilý gólový turnaj a uzavřel skóre utkání na 4:1.
Chotoviny - Větrovy 4:2 - poslední utkání přineslo dramatický finiš v podobě skóre, ale celkově v utkání už nešlo o nic, Chotoviny měli jasné první místo a na jejich hře se to hodně projevilo, nicméně nelze snižovat výkon Větrov, které zahráli velmi dobře
Slovo závěrem: Děkujeme všem hráčům za odvedenou práci, ikdyž z těch 75 minut bylo zhruba 10 opravdu otřesných, ale hold zachybuje i lepší tým, hlavní bylo, že jsme ukázali i proti Chotovinám, že i s takovým týmem umíme hrát dobrý fotbal v hale a stačíme herně. Kaňkou na turnaji bylo jen to, že hráči nedostali medaile, ale pro každý tým byl jen pohár...
Tabulka:

pořadí tým výher remíz proher skóre body
1  . Sokol Chotoviny 3 0 0 17:5 9
2. 1. FC Jistebnice 2 0 1 10:11 6
3. SK Kavas Větrovy 0 1 2 6:9 1
4. FC Chýnov 0 1 2 3:11 1

 

Druhý turnaj mladších žáků výsledkově nevyšel - 5. místo ve finálové skupině
    V sobotu 1. 3. jsme se vydali na druhý letošní turnaj mladších žáků, tentokrát se hrálo v Chotovinách, kde je mnohem lepší hala než v Soběslavi a mohl se hrát mnohem lepší halový fotbal než v Soběslavy. 10 týmů bylo opět rozděleno do dvou skupin, přčemž my jsme se ocitli v té dopolední, údajně finálové a tak jsme hráli o 1. - 5. místo, odpoledne si stejný počet týmů odehrál o 6. - 10. místo. Hrálo se 1x18 minut a všechna utkání řídil rozhodčí Makovička st. My jsme odjeli na turnaj téměř v plné síle, chyběl nemocný Nešetřil oproti původní nominaci.
Sestava: R. Mrzena - Voj. Studenovský, Kubů, T. Grym, L. Fíla (T. Fíla) - D. Ruber, T. Ruber, M. Mrzena, Horčička
Výsledky:
Jistebnice - Větrovy 0:0

    opět na úvod jsme odehráli první utkání turnaje a jak bývá zvykem, tak s týmem SK Kavas Větrovy. Na předchozím turnaji jsme smolně prohráli naprosto zbytečnými góly a tak jsme to nyní chtěli soupeři oplatit, ale věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Přesto utkání nebylo špatné úrovně a zahráli jsme solidně, nicméně jsme nedokázali přesně zakončovat a celkově naše koncovka připomínala začátečníky, nicméně herně jsme byli na tom lépe než soupeř a hráli poměrně hezky. Nicméně naše zakončení, někdy až tragické absolutně přebilo dojem z předvedené hry. A tak jsme mohli ještě pykat, když 45 sekund před koncem byl velmi přísně oceněn žlutou kartou a trestem na dvě minuty za ,,ne"faul Voj. Studenovský, naštěstí jsme směrem dozadu hráli velmi pozorně a výborně zachytal i R. Mrzena a tak jsme ani gól neinkasovali.
Soběslav - Chotoviny 4:2 - Soběslav ukázala, že bude horkým favoritem turnaje a Chotoviny jasně přehrála, ač se domácí celek snažil.
Větrovy - Bechyně 1:0 - Vcelku vyrovnané utkání rozhodla jedna branka, po které možná více i Větrovy prahli a šli více štěstíčku naproti.
Jistebnice - Soběslav 1:3
Branka:
Voj. Studenovský
    Druhý zápas na turnaji byl pro nás velmi smolný a prohrát jsme si v žádném případě nezasloužili a dalo by se říci, že zápas vyhrál horší tým, nicméně Soběslav ukázal svojí vyzrálost v koncovce, ikdyž pokaždé s velkým štěstím. Začali jsme velmi dobře, naše hra připomínala hru Bayernu München a chvilkama Soběslav nevěděla, jak proti nám hrát. soupeře jsme drtili a to přineslo i vedení, když se trefil téměř z poloviny hřiště nádhernou střelou k tyči Voj. Studenovský - 1:0. Nicméně asi za tři minuty z ničeho nic Soběslav vyrovnala, když jsme pomalu přistupovali k míči a soupeře jsme nechali hrát. Poté šla Soběslav do vedení, když opět propadáme teprve podruhé v souboji a odražený míč brankář nakopl od svého vápna na naší branku, ale nádherným lobem přehodil R: Mrzenu, který byl připraven na kraji vápna zapojit se do hry - 1:2. Pak ještě chvilku před koncem Soběslav kopala přímý kop z poloviny hřiště, ale míč nesmyslně prošel skrz všechny naše hráče až do sítě - velmi neuvěřitelné góly v naší brance a nezasloužená prohra. Naší hráči zahráli velmi dobře až na tři nedůrazy.
Chotoviny - Bechyně 6:0 - zcela jasné utkání a Bechyně působila velmi odevzdaně a může být ráda, že dostala jen šest branek, Chotoviny byly jasně lepším celkem
Větrovy - Soběslav 0:5 - další zcela jasný průběh utkání ve prospěch Soběslavi
Jistebnice - Chotoviny 0:3
    Z naší strany příšerný výkon, snad nejhorší za všechny turnaje, co jsme kdy kde byli. Neměli jsme pohyb, neměli jsme důraz, neměli pomalu pořádnou šanci, když už přišla, nebylo pořádně zakončení, střela, nic. Více nemá cenu hodnotit.
Soběslav - Bechyně 3:2 - z počátku jasný průběh, který velmi zdramatizovala Bechyně a sahal po bodu
Větrovy - Chotoviny 2:5 - Větrovy neměly moc šanci Chotoviny porazit, ikdyž zpočátku hráli velmi dobře. Tento výsledek nám otevřel cestu k bronzovým medailím, stačilo porazit trápící se Bechyni, která hrála i s malým počtem hráčů a byla unavena
Jistebnice - Bechyně 0:1
    Nepochopitelná ztráta všech tří bodů. Utkání, ve kterém jsme byli dominantní, soupeře přehrávali, jsme prohráli. Hráči věděli, že jde o hodně a chtěli odčinit propadák s Chotovinama a na hře to bylo vidět, makali, snažili se, ale bohužel paní Štěstěna si dnes u nás dala pořádnou dovolenou. Vše začlo ještě zraněným kolenem M. Mrzeny, když musel po prvním střídání skončit, poté přišla zbytečná branka a potom trápení se v koncovce. Vytvořili jsme si neskutečně velký tlak, soupeře jsme hodně dlouho svírali na jeho polovině, ale bohužel v zakončení jsme pokaždé selhali. Bohužel výkon výsledku opět neodpovídal - výkon si zasloužil tři body. Dokonce nás litovali i ostatní týmy a nevěřícně kroutili hlavou. Nicméně hraje se na góly a ne na dojem a tady jsme bohužel byli horší než Bechyně a tím se dostali na 5. místo celkově z 10 týmů.
    Za výkon na celém turnaji zaslouží velkou pochvalu Studenovský, který hrál příkladně v každém utkání, vzadu velmi pozorně, rozehrával velmi s přehledem, podporoval útok. Doufejme, že jeho forma poroste a do budoucna to bude klíčový hráč pro celou Jistebnici. V posledním utkání i velmi příkladně a nebojácně lítal do soubojů T. Fíla, který se nebál dát několikrát i jesličky hráčům o 4 roky starší a minimálně dvakrát takových vzrůstově.
Tabulka finálové skupiny

pořadí tým výher remíz proher skóre body
1  . FK Rašelina Soběslav 4 0 0 15:5 12
2. Sokol Chotoviny 3 0 1 16:6 9
3. SK Kavas Větrovy 1 1 2 3:10 4
4. FC Bechyně 1 0 3 3:10 3
5. 1. FC Jistebnice 0 1 3 1:7 1

27. 1. 2014 22:27
Medaile zacinkaly: Starší žáci obsadili v Soběslavi 3. místo a získali bronzové medaile.

    V sobotu 25. 1. odehralí svůj první turnaj letos pro změnu starší žáci a taktéž v Soběslavy jako tomu bylo i u mladších před týdnem. Z původní nominace vypadl pro zranění M. Mrzena a nahrazen byl T. Grymem a Kubů. Turnaj se odehrál za účasti 6 týmů - 1. FC Jistebnice, Sokol Sezimovo Ústí, Sokol Břilice, FC Chýnov, SK Kavas Větrovy a FC MAS Táborsko. Hrací doba byla 1x18 minut. O našem umístění rozhodl až poslední zápas turnaje mezi Břilicí a Sokolem SÚ, ve kterém prvně jmenovaný prokázal zkušenosti z krajského přeboru a díky výhře v tomto utkání celý turnaj vyhrál. Kdyby vyhrál Sokol SÚ o dvě branky, radovali jsme se z 2. místa, ale i tak je 3. místo dobré v této konkurenci týmů a důležité je, že až na první polovinu prvního utkání jsme podali velmi dobré a týmové výkony a jako jediní jsme dokázali uhrát nějaký bod s vítěznou Břilicí.
Sestava: Šitta - M. Grym, L. Vačlena, O. Vačlena, Vaněk - Voj. Studenovský, Kubů, Malý, T. Grym - Fořt, M. Novotný, R. Novotný
Od druhého zápasu: Šitta - M. Grym, L. Vačlena (Fořt), O. Vačlena, Vaněk (M. Novotný) - Voj. Studenovský, Kubů, Malý, T. Grym (R. Novotný)
Výsledky:
SK Kavas Větrovy - TJ Slovan Břilice 0:1 - úvodní utkání naznačilo, že účastník KP, Břilice, bude horkým favoritem turnaje, předváděl totiž krásný, rychlý ak ombinační fotbálek, jen měli smůlu v zakončení a proto také utkání skončilo pouze s jedním gólem
FC MAS Táborsko - FC Chýnov 1:0 - Táborsko s hráči z B týmu i přes oslabení mělo být jedním z favouritů, přeci jen hrají tito hráči KP, ale toto utkání bylo velmi vyrovnané a rozhodla pouhá jedna branka.
Sokol Sezimovo Ústí - 1. FC Jistebnice 2:0
    Do prvního utkání jsme vstoupili odhodláni uhrát nějaký bod. Sokol však měl vyšší hráče a především velmi důrazné hráče a jejich hra v hale v Soběslavi na protivníky platila. Důrazné napadání a rychlé útoky nám dělaly od začátku velké problémy a my jsme byli a i působili velmi ospalým dojmem a takto jsme si jistě turnaj nepředstavovali. I přes výhodu rozehrávky míří první střela na branku už v 6. sekundě a zhruba v nějaké 17. sekundě prohráváme 1:0 po naší nepřesnosti, nedůrazu a spaní, když se trefil L. Reif. O chvilku později to bylo už 2:0, když jsme stále byli totálně mimo a vůbec se nemohli dostat do tempa a do nějaké šance, trefil se Vychodil. Zhruba od 8., 9. minuty jsme se začali probouzet a hra se začínala vyrovnávat a my dostávat do šancí, ale nedokázali jsme nic proměnit, ikdyž některé šance byli opravdu velké, ale výborně zachytal Sokolu brankář Dmejchal, ikdyž občas měl problém s rozehrávkou, ale tyto chyby jsme nedokázali potrestat a tak Sokol především za první polovinu zápasu zaslouženě vyhrál 2:0. Za nás měli šance, O. Vačlena, L. Vačlena jen těsně minul z voleje po rohu a dobrém náběhu, Malý, R. Novotný.
SK Kavas Větrovy - FC MAS Táborsko 2:2 - Toto utkání bylo typické remíízové hnedo d začátku, ikdyž se zdálo, že má Táborsko více ze hry, asi zasloužená remíza.
FC Chýnov - Sokol Sezimovo Ústí 1:2 - Sokol opět jasně dominuje ve hře díky svému důrazu v soubojích a je lepší než Chýnov, který sice ke konci snížil, ale už nedokázal soupeře dotáhnout a tak Sokol má druhé vítězství.
Slovan Břilice - 1. FC Jistebnice 1:1
Branka:
12. R. Novotný
    Druhý zápas jsme odehráli proti favoritovi a do utkání jsme šli s určitým respektem k soupeři, ač při hře nebyl znát. Po zápase se Sokolem jsme si museli vyřikat určité věci a řekli jsme si, že hrát jako prvních 9. minut prvního zápasu, dostaneme kotel. Naši hráči si promluvu vzali k srdci a hned od začátku na Břilici vlítli. Soupeř nás možná i podcenil, ale to vůbec nemůže snižovat naší perfektní hru. Hned od začátku jsme soupeře zatlačili, přehrávali ho i rychlostně a vyhrávai jsme i souboje a v obraně jsme hráli velmi pozorně a protihráčům jsme nedávali prostor. I sestava doznala menších změn, hlavně se prohodili obrany k daným útokům a hře to také trochu prospělo a hlavně už jsme nespali. Pokračovali jsme v tlaku a to vyústilo ve vstřelenou branku zhruba v 8. minutě, kdy se k zakončení dostal dobře hrající R. Novotný, ale rozhodčí mu branku neuznal pro skluz. Zajímavé bylo, že v předchozích utkání bylo k vidění několik skluzů am nohem horších a nic se nepískalo. Bohužel rozhodčí v tomto opět pohořeli a celkově na turnaji měli velké problémy s posuzováním situací a občas ze hry dělali vyloženě guláš :-( Hold nedalo se nic dělat, ač hráči cítili včetně trenérů velkou křivdu. Bohužel proti výroku rozhodčího jsme nic nezmohli. Připadalo to, jako kdyby vesnický klub nemohl vést nad týmem z KP. Ovšem je třeba pochválit hráče, že nediskutovali s rozhodčím a soustředili se čistě na hru, ač napětí na střídačce umocňovalo několik dalších velmi nepřesných verdiktů rozhodčího a to hlavně vůči nám. Podobný zákrok jako při vstřelené neuznané brance jsme předvedli v našem vápně, měla se tedy kopat penalta, ale rozhodčí nic nepískl a tak jsem se tedy divil, jak je to možné, že rozhodčí nyní ještě snad horší zákrok nepískne... Nicméně jsme se zaslouženě dočkali ve 12. minutě, kdy se k zakončení dostal opět R. Novotný a tentokrát mu branka byla uznána, byl tam včas a s přehledem otevřel skóre a za svůj výkon si branku i zasloužil! O dvě minutkyp ozději ale bylo vyrovnáno, když jsme byli méně důrazní před naší brankou, bohužel brance předcházelo i strčení našeho obránce, ale tento faul se samozřejmě nepískl a tak bylo vyrovnáno. Poté jsme měli ještě šance, ale nedokázali jsme přesně zakončit. Hráčům děkuji za předvedený výkon, ukázali ,že umí hrát velmi hezký kombinační fotbal, dokážou udržet nervy a soustředit se čistě na hru, ač v kabině bylo naštvání vůči rozhodčímu jasně vidět. Nicméně berme tento zápas jako vyhraný! V tomto utkání sjme byli jasně lepší a jako jediní jsme dokázali něco uhrát s jinak výborně hrající Břilicí.
Sokol Sezimovo Ústí - SK Kavas Větrovy 2:1 - Sokol si opět připisuje velmi těsnou výhru, ač byl opět jasně lepším týmem.
1. FC Jistebnice - FC Chýnov 3:2
Branky:
8. O. Vačlena, 10. O. Vačlena, 15. T. Grym
Třetí utkání jsme odehráli proti Chýnovu, který měl být dle našeho očekávání na naší úrovni. Chýnov hrál taky trošku více důrazněji a o to více tohoto stylu hry využíval, když rozhodčí opět nepískal skluzy a hlavně skoky na nohy, kdy mohlo dojít k vážnému zranění. Nicméně naši hráči se dokázali opět soustředit na hru. Utkání jsme začli dobře, první minuty soupeře přehrávali, byli jsme fotbalovější, chtěli více hrát, přesto v 6. minutě jsme prohrávali, když si míč do branky nešťastně srazil M. Grym a Chýnov vedl 1:0. V 8. minutě ale bylo vyrovnáno, když Studenovský vyslal krásnou ulicí O. Vačlenu do šance a ten s přehledem dává gól a je vyrovnáno 1:1. O minutku a půl se konala podobná akce, když Studenovský rozehrával po faulu a opět suprovou ulicí vyslal do šance opět O. Vačlenu a ten se opět nemýlil a v utkání jsme poprvé vedli a dokázali otočit průběh utkání na 2:1. Ale na konci 13. minuty Chýnov dokázal vyrovnat na 2:2. Bylo pět minut do konce a my jsme nic nevzdávali a stále bojovali, tlačili se do šancí a to se také vyplatilo, když O. Vačlena nalezl T. Gryma a ten s přehledem dostal náš tým do vítězného vedení 3:2. Připsali jsme si tak do tabulky zaslouženě další tři body. I v tomto utkání zahráli naši hráči velmi dobře, všichni bojovali a dávali dobré přihrávky, byli jsme v pohybu a to bylo rozhodující. Opět pochvala za předvedený výkon pro všechny hráče. Bohužel se potvrdilo to, kvůli čemu jsem se rozčiloval. Při jednom zákroku u mantinelu utrpěl zranění T. Grym a na turnaji díky tomu dohrál:-( Samozřejmě tento ošklivý zákrok nebyl posouzen jako faul :-(
FC MAS Táborsko - Slovan Břilice 0:1 - v duelu týmu z KP vítězí ten lepší, Břilice předvedla opět skvělý výkon vyjma utkání s námi a zaslouženě vyhrává, byť se opět trápila v koncovce
SK Kavas Větrovy - 1. FC Jistebnice 2:5
Branky:
2. O. Vačlena, 7. Studenovský, 10. O. Vačlena, 14. O. Vačlena, 17. Malý
    Utkání šla v rychlém sledu a my zápasové pauze opět jdeme na plac. Tentokrát nás čekají Větrovy, které měli na turnaji pouze dva náhradníky a  přesto podávali velm isvěží výkony, ale na nás to nestačilo a soupeře jsme jasně přehráli, ikdyž pár prvních minut kladly Větrovy odpor. V 1. minutě oěpt prohráváme, když si dáváme opět vlastní gól, tentokrát O. Vačlena dával malou domu Šittovi a ten po vzoru Kozáčika míč minul a Větrovy vedly 1:0. Hned ve druhé minutě ale O. Vačlena dokázal vyrovnat na 1:1 po závaru před brankou soupeře. Na konci 3. minuty ale Větrovy míří velmi přesně tvrdou střelou a jdou opět do vedení - 2:1. My po 6:38 hrací doby opět vyrovnáváme, když O. Vačlena zahrává rohový kop a krásně našel Voj. Studenovskýho, který si nádherně naběhl a suprově trefil z voleje zařízení větrovské branky a bylo to 2:2. O tři minuty později se stává z Vaňka dvorní nahrávač O. Vačleny, když ho krásně nalezl volného před brankou a O. Vačlena neměl problém zakončit a dokázal otočit vývoj utkání - 2:3 v náš prospěch. Poté zatápěla Větrovům i druhá lajna, ale Malý, ani R. Novotný nedokázali dát branku. Až přišla na plac opět formace v útoku s O. Vačlenou a Vaňkem. Nejdříve Vaněk ani v tomto zápase neprolomil svojí střeleckou smůlu a jeho výborný pokus zastavil neméně dobrý zákrok brankáře. A tak Vaněk opět nahrával. O. Vačlena zahrával rohový kop na začátku 14. minuty, míč se dostal k Vaňkovi, ten vrátil skrz vápno O. Vačlenovi a ten nádhernou ránou do šibenice zvyšuje na 4:2 v náš prospěch. Dále si zkusil téměř přes celé hřiště velmi tvrdou střelou zakončit brankář Šitta, ale jeho pokus brankář Větrov kryl. Tři minuty dokonce a brankář Větrov začíná experimentovat, když sep ouští i do útoku, ale Fořt, M. Grym, Malý ano R. Novotný nedokázali dopravit míč do prázdné branky, až L. Vačlena zachytl špatnou rozehrávku Větrovy na konci 17. minuty, nalezl volného Malýho a ten suprovou kličkou vyškoli brankáře Větrov a uzavřel naše představení na konečných 5:2. Naprosto zaslouženě jsme vyhráli takto vysokým rozdílem a mohlo být pro Větrovy ještě hůře, ale měli jsme slitování se soupeřem. Jen škoda zbytečných onkasovaných branek, ale vlastní góly byly ukázkové! Opět naprosto velká pochvala za předvedený výkon, naši hráči si z tohoto utkání udělali především v druhé polovině utkání představení jednoho týmu a bylo se na co dívat - krásné akce, rychlé kombinace, dobré napadání... Naprosto zasloužený výhra a překonáváme svůj rekord na tomto utkání v počtu vstřelených branek, který jsme drželi 3 brankami proti Chýnovu.
FC MAS Táborsko - Sokol Sezimovo Ústí 0:1 - Sokol tentokrát vyhrává spíše se štěstím, Táborsko podalo poměrně dobrý výkon.
Slovan Břilice - FC Chýnov 5:1 - další utkání, kdy doplatili hráči na špatné pískání rozhodčích a rozčílil se nahlas i jiný trenér, když byl hráč Břilic velmi nevybíravím zákrokem zraněn. Samozřejmě vše vyústilo po nepřesných verdiktech.
1. FC Jistebnice - FC MAS Táborsko 3:1
Branky:
7. Malý, 8. O. Vačlena, 9. Kubů
    V posledním utkání turnaje hrajeme s týmem Táborska a jde nám o hodně. Bylo jisté, že skončíme nejhůře čtvrtí v případě prohry v tomto utkání. Pokud bychom remízovali, třetí místo je jisté. Ale ještě existovala reálná šance na 2. místo a to za předpokladu naší výhry a prohry Břilic v posledním utkání se Sokolem o 2 a více branek. Což úplně nereálné nebylo. Vše ale záviselo především na našem utkání. MY jsme nic ale neponechali náhodě a na Táborsko vlítli hned od začátku. Hned na úvod měl velkou šanci O. Vačlena, ale brankář Táborska předvedl dobré zákroky. Mezi 4. - 6. minutou mají šance opět O. Vačlena a velkou šanci také M. Novotný, ale jeho pokus vytáhl na poslední chvilku konečky prstů brankář skvělým zákrokem. Na konci 7. minuty se dostal do šance Malý a svoje výborné postavení umocňuje přesným zakončením - 1:0. O 55 sekund později je to 2:0, když Vaněk vybojoval svým důrazem v souboji míč, O. Vačlena převzal míč a po kličce na brankáře trefuje odkrytou branku a vedeme velmi rychle 2:0 a aby toho pro Táborsko nebylo málo, tak přidáváme pro ně další rychlý šok, když se o dalších zhruba 30 sekundách později trefuje nádherně z voleje Kubů po rohu Studenovského. Těmito třemi brankami během 1 minuty a 27 sekund srážíme Táborsko do kolen a utkání si užíváme a nic na tom nemění ani inkasovaná branka na 3:1. V závěrečných minutách mohl být rozdíl ještě větší, když své šance neproměnili R. Novotný, L. Vačlena a hlavně Malý, který tváří v tvář brankářovi přestřelil. Naprosto zasloužená výhra a další tři body. Vše jen záleželo od této chvíle na Sokole SÚ. Hráčům opět patří velké poděkování za předvedený vynikající výkon!
FC Chýnov - SK Kavas Větrovy 0:1 - v boji o poslední místo vyhrává Kavas Větrovy
Sokol Sezimovo Ústí - Slovan Břilice 0:2 - Správný finiš, jak má být, poslední utkání turnaje totiž nabídlo přímý souboj o první místo na turnaji. MY jsme si přáli, aby vyhrál Sokol, ale je třeba uznat, že po fotbalové stránce naprosto zaslouženě vyhrála Břilice, jak toto utkání, tak celý turnaj

Tabulka:

pořadí tým výher remíz proher skóre body
1  . Slovan Břilice 4 1 0 10:2 13
2. Sokol Sezimovo Ústí 4 0 1 7:3 12
3. 1. FC Jistebnice 3 1 0 12:8 10
4. SK Kavas Větrovy 1 1 3 6:10 4
5. FC MAS Táborsko 1 1 3 4:8 4
6. FC Chýnov 0 0 5 4:12 0

Hodnocení: Až na první polovinu prvního utkání jsme předváděli, řekl bych, hodně pohledný sálový fotbal plný kombinací, ne žádný násilný fotbal. Chtěli jsme hrát, vydrželi jsme celou dobu v dobrém tempu a pohybu, možná tomu přispělo, že jsme měli i plno hráčů na výběr oproti ostatním týmů a síly rozložili téměř do kompletních tří čtyřek. Důležité bylo, že jsme chtěli hrát jako tým. Pochavla patří naprosto všem hráčům a taky i za to, že dokázali nevnímat nepískané fauly nebo nepřesné verdikty rozhodčích, kterých bylo požehnaně a soustředili sep ouze na hru. Jedinou kaňkou je jen zranění T. Gryma, kterému přejem brzké uzdravení :-) Velmi dobrý výkon podala Kubů a také Studenovský, kteří hrají i za mladší žáky. Samozřejmě dobře zahrál O. Vačlena a výbornými zákroky taky držel v krizových chvilkách Šitta, ač rozehrávka byla o zajímavější... Dále Fořt, M. Grym, L. Vačlena v obraně podávali dobré výkony a byl na ně spoleh a bylo vidět na nich, že když se udělala chybka, chtěli napravit a toho si nesmírně cením, že bojovali, stejně jako ostatní útočníci, kteří nebyli jmenováni. Zkrátka nebyl u nás slabší hráč ani extra dobrý, všichni makali a hráli týmově. Přesto, kdyby se vyhodnocoval nej hráč, v úvahu přicházel Studenovský a Šitta.
    Velmi dobrým hodnocením týmovým je nejen 3. místo v těsném závěsu, ale i to, že jsme tým s nejvíce vstřelenýma brankama na celém turnaji a to je velmi dobrý výsledek naší ofenzivy. Nebýt vlastních branek, tak je i počet inkasovaných branek nízký. A dobré je taky i to, že o branky se postarala polovina týmu, že se o branky nestaral pouze jeden nebo dva hráči i to je výsledek týmové práce. A medaile jsou doma :-) jako každým rokem aspoň jednou, ale proč se o další nejlépe dvoje nepokusit v Chotovinách?
Branky našho týmu: O. Vačlena 6, Malý 2, R. Novotný, T. Grym, Studenovský, Kubů

18. 1. 2014 19:05
Mladší žáci obsadili 4. místo v Soběslavi:
V sobotu 18. 1. odehráli mladší žáci první halový turnaj v roce 2014 v Soběslavi za účasti 6 týmů. Kromě našeho týmu se turnaje zúčastnily ještě tyto týmy: FC MAS Táborsko A, Rašelina Soběslav, Meteor Tábor, Kavas Větrovy a FC Chýnov. Odpoledne byla na programu druhá polovina turnaje, které se zúčastnily tyto týmy: Černovice, Sokol SU, Chotoviny, Bechyně, Táborsko B a Lomnice.

    Do dějiště turnaje jsme z náměstí odjeli v dobré náladě a s vírou, že něco uhrajeme. Asi nejvíce se každý obával zápasu s FC MAS Táborsko a přitom ve skutečnosti to byl zápas, kdy jsme předvedli asi nejlepší výkon na turnaji a soupeře velmi potrápili, když rozhodly až dvě inkasované branky těsně v závěru.
    Menší hala v Soběslavi připravila pro diváky docela podívanou a především rychlou hru. Hrálo se 1x14 minut 4+1 s hokejovým střídáním.
Náš tým odehrál turnaj v tomto složení: R. Mrzena - Voj. Studenovský, Kubů, M. Nešetřil, T. Grym - T. Ruber, D. Ruber, M. Mrzena, Horčička - T. Fíla.
Bohužel těsně před turnajem kvůli horečce vypadl L. Fíla.
Výsledky turnaje:
SK Kavas Větrovy - 1. FC Jistebnice 2:1
Branka:
T. Fíla
    Na turnaji jsme sehráli hned první zápas a to proti Větrovům. Podle původních odhadů to byl soupeř, s kterým jsme mohli něco uhrát a možná i jedny z mála bodů na turnaji. Nakonec veškeré odhady byly velmi slepé. Hned první utkání pro nás bylo velmi kruté. Pomalejší začátek z obou stran vyústil ve vedoucí branku Větrov, když se bratři Ruberové nedomluvili na polovině haly a větrovský hráč pohotově vystřelil obloučkem na branku, když si všiml vyběhnuvšího a připraveného hrát do souhry R. Mrzeny a bylo to 0:1 z našeho pohledu. O dvě minuty později inkasujeme podruhé, když nedokážeme odvrátit útok Větrov a kvůli malému důrazu a chybce opět inkasujeme. V 11. minutě zatáhl T. Grym míč po pravé straně haly, v souboji protlačil míč až před branku, kam se svým pohotvým dobíháním a dobrým odhadem dostal T. Fíla a levačkou snížil na 1:2. My jsme během utkání měli šancí snad na tři utkání, ale bohužel víc branek jsme nedokázali vstřelit, naše zakončení bylo velmi slabé, nebo našlo brankářovu náruč a nebo se brankář blýskl skvělými zákroky a nebo nám chybělo jen maličko. Např. střela Studenovského měla velmi dobré parametry hodné pro skórování, ale bohužel hranatá tyč byla proti, od kulaté by zřejmě šel míč do branky. Další šance měli: Kubů, M. Mrzena, Horčička, T. Grym... Ale bohužel jsme ani poslední dvě minuty nedokázali dát branku, kdy jsme měli chvilkama pro Větrovy až drtivý tlak. Tím vyhrál ne herně lepší tým, ale střelecky přesnější tým.
FK Meteor Tábor - Chýnov 1:1 - toto utkání bylo velmi slabé na herní překvapení a dovednosti a tak po zásluze skončilo remízou. Meteor na turnaji neměl to nej, jinak by skončil na čele s Táborskem zřejmě.
FK Rašelina Soběslav - FC MAS Táborsko A 1:2 - domácí nastoupili s velky mohutnými a velkými chlapci, údajně ročníku 01, do celého turnaje, ale herně byli poměrně slabší. To druhá lajna Soběslavi dělala Táborsku problémy, ale Táborsko mělo velmi dobrý tým, velmi šikovné hráče a po zásluze vývoj utkání otočilo a vyhrálo.
SK Kavas Větrovy - FK Meteor Tábor 1:1 - další utkání z těch slabších, oba týmy neměli takové mužstvo jako dříve, kvalita už zřejmě není a tak k vidění nebyl moc pohledný fotbal, ikdyž šancí bylo dost, ale asi po zásluze utkání končí opět remízou.
FC Chýnov - FK Rašelina Soběslav 0:3 - Domácí svého soka předčili ve všem a po zásluze vítězí, brankový rozdíl mohl být mnohem větší

1. FC Jistebnice - FC MAS Táborsko A 1:3
Branka:
T. Fíla
    Hned druhé utkání nás čekal očekávaný a trochu obávaný soupeř. Nicméně utkání hlavně ze začátku vypadalo úplně jinak, než asi každý předpokládal a asi i samo Táborsko bylo zaskočeno naší aktivitou a tlakem, který jsme si vytvořili. V prvních pěti minutách si vytvořili šance M. Nešetřil, Kubů, Studenovský, pak mohla Kubů z velké šance otevřít účet utkání, když brankář Táborska rozehrál nepovoleně a my tak měli velkou šanci, ale Kubů po urgenci rychlého rozehrání od trenérů a míří nad. To byla veliká šance. Pak bohužel šlo Táborsko do vedení, když jsme nedokázali odkopnout míč po odrazu a k dorážce se dříve dostal hráč Táborska. Za nedlouho jsme ale vyrovnali, když dvorní nahrávač T. Fíly, T. Grym se opět dostal po pravé straně, přihrál před branku, T. Fíla se sice dostal zády k brance, ale pohotovou otočkou a střelou vyrovnal na 1:1! V posledních asi 4 minutách ale dokázalo Táborsko dát dvě branky, na 1:2 umístili z úhlu skrz skulinku mezi tyčí a R. Mrzenou a na 1:3 dali po dorážce ve vápně. Na konci ještě měli šance T. Grym, T. Ruber a Horčička, ale ani jednu šanci jsme nedokázali proměnit a tak prohráváme 1:3. Ikdyž toto utkání kdyby skončilo remízou, tak by určitě nebyla nezasloužená. Naší hráči předvedli velmi odmakaný výkon a zodpovědný, hold Táborsko prokázalo lepší a přesnější zakončení, ale nemáme se vůbec za co stydět a za toto utkání zaslouží tým velkou pochvalu! Jaké jsem měl z tohoto utkání obavy, tak jsme měl poté velmi dobrý pocit z předvedené hry... Důležité bylo i to, že jsme nedovolili vstřelit branku Buchtelemu v dresu Táborska. Naší hráči velmi ochotně lítal ido střel a velmi dobře je blokovali a tak jsme zvládli i obranou činnost poměrně dobře.
FK Rašelina Soběslav - SK Kavas Větrovy 4:0 - jednoznačná záležitost, branek mohlo být mnohem víc
FC MAS Táborsko A - FC Chýnov 6:0 - Chýnov neměl sebemenší šanci, Táborsko hrálo velmi dobře a narozdíl od nás měl Chýnov velké mezery hned od začátku v obraně a toto utkání bylo jednoznačnou záležitostí. Kdyby byli hráči Táborska přesnější, mohla být desítka...


FK Meteor Tábor - 1. FC Jistebnice 2:2
Branky:
Horčička 2
    Třetí utkání na turnaji přineslo po výborném výkonu vystřízlivění na začátku. Věděli jsme, že v tomto utkání máme velkou šanci vyhrát. Meteor nás ovšem velmi překvapil, vytáhl svého velmi dobrého malého hráče dopředu a prvních 7-8 minut nás velmi zaskočil svojí najednou aktivní hrou, napadáním, velmi rychlým pohybem, my jsme chvilkama nevěděli, co máme dělat, byli jsme všude déle, prohrávali jsme souboje a mohli jsme být rádi, že jsme inkasovali pouze v 2. minutě po hrubé chybě naší první obranné lajny a v 8. minutě po malém důrazu opět první lajny. Ale po druhé brance jsme si říkali i průběžně na lavičce, že to tak nejde a musíme zabrat, začli jsme hrát a soupeře najednou přehrávat, Meteor jakoby odpadl. V 11 minutě M. Mrzena nalezl krásně Horčičku a ten snížil na 2:1. Poté měl velkou šanci T. Grym s M. Nešetřilem, když mohli i jít sami, ale zbytečně si dali přihrávku navíc a to ještě hodně nepřesnou místo toho, aby T. Grym šel úplně sám na branku. Pak jsme soupeře stále tlačili, ale byli jsme velmi nepřesní. Tlak sílil a na konci 13. minuty je vyrovnáno, když se opět trefuje Horčička. Poslední minutu stále tlačíme, Meteor dělá pod tlakem chyby v rozehrávce, které zachytáváme, ale trvá nám dlouho než si zpracujeme míč a pak jsou naše střely bohužel nepřesné a skórovat se nám už nepodaří a tak utkání končí remízou 2:2.
SK Kavas Větrovy - FC MAS Táborsko 0:5 - Táborsko si připisuje další velmi hladkou výhru
FK Meteor Tábor - FK Rašelina Soběslav 0:7 - Meteor totálně odpadl, naopak Soběslav pálila hodně ostrými a svého soupeře demolovala a po zásluze vyhrála takto vysokým rozdílem

1. FC Jistebnice - FC Chýnov 3:1
Branky:
T. Grym, Horčička, M. Mrzena
    V předposledním utkání nám jde o hodně. Před tímto utkání proběhli tradiční odhady, co kdyby a počítání :-D úkol byl jasný - výhra. Chýnov totiž měl menší kluky a nebyl extra silný, byla velká šance. Nicméně opět máme problémy s proměňováním šancí a tak Chýnov nám ukázal jak na to, v podstatě z první nebo druhý větší šance jde do vedení a pro nás to je trochu šok. Opět se musíme probrat a bojovat. To se nám podařilo, když T. Grym vyrovnal na 1:1. O chvilku později na to navázal Horčička, který navázal na střelecky zdařilé předchozí utkání a dostává náš tým ve 12. minutě do vedení. O necelou minutu později zvyšuje na 3:1 M. Mrzena a zdá se být hotovo. Zbytek utkání dohráváme v klidu a ještě můžeme svůj náskok zvýšit, to se nám nepodaří a tak jsme dokázali pořádně zmrazit Chýnov a připsat s idůležité tři body a dostat se po tomto zápase do jistoty, že nejspíš nebudeme poslední.
FC Táborsko A - FK Meteor Tábor 2:0 - Táborsko se trápí střelecky a vyhrává menším rozdílem. Po tomto utkání je jasné, že Meteor skončí za námi.
FC Chýnov - SK Kavas Větrovy 1:2 - důležité utkání pro nás. Pokud by vyhrál totiž Chýnov a jednu či dvě branky, tak by jsme pak díky minitabulce mohli být třetí bez ohledu na výsledek se Soběslaví a to nás hodně motivovalo a přáli jsme Chýnovu. Mezi diváky bylo v tomto utkání na naší straně veselo. Zmrazila nás trošku inkasovaná branka pro Chýnov a tak jsme to museli vzít do svých rukou a fandit Chýnovu, pomohlo to a bylo vyrovnáno. Pak ale Větrovy šli opět do vedení a už to nepustili. Přesto naší hráči se bavili, vyvolávali dokonce jména trenéru a zvali je na plac... Při sledování tohoto utkání ukázali klucí a děvče, že drží dobrou partu.
FK Rašelina Soběslav - 1. FC Jistebnice 2:0
    V tomto utkání jsme podali velmi dobrý bojovný výkon, ač jsme byli výškově mnohonásboně menší, soupeře jsme se nelekli a na centimetry nehleděli a odvážně jsme bojovali a vlítli na ně. Soupeře jsme potrápili a podali podobný výkon jako proti Táborsku. Bohužel Soběslav byla přesnější v zakončení a tak vyhrála, ale my se nemáme za co stydět a chci hráčům za tento zápas poděkovat. Jak k němu přistoupili, ikdyž nešlo o nic a pořádně ho domakali.

Hodnocení turnaje: Tento tým ukázal, že do budoucna bude silný, pokud udržíme toto složení s klukama, kteří se na turnaj nedostali. Je vidět, že určitý potenciál tu je. Jediný, co se nevedlo ,bylo zakončení, na něm musíme hodně zapracovat, neboť to je věc, která nás trápila i venku na podzim. Až na chvilku proti Meteoru a Chýnovu jsme podali řekl bych dobré výkony, všichni makali a to bylo důležité, prezentovali jsme se jako tým, pomáhali si a tak je třeba hrát i do budoucna. Chtěl bych hráčům ještě jednou poděkovat za odvedený výkon a je jen škoda, že jsme nedokázali vybojovat tu třetí pozici. Kaňkou na turnaji byl jeho závěr. Nějaké propozice nebo upřesňování pravidel i před turnajem z úst rozhodčího bylo velkým minusem. Bavili jsme se o skluzech, rozehrávání, faulech a podobně, bohužel oěpt vše bylo posuzováno jinak, než se řeklo. A ještě horší byl závěr a zjištění, že nebude žádný vyhodnocení, které proběhne až na druhém turnaji mladších žáků v Chotovinách. Bohužel zde je to nedomyšlené, jelikož logicky do Chotovin jsou přihlášeny jiné týmy a některé z tohoto turnaje i druhé skupiny tam nejsou. Tak nevím, jak to bdue probíhat, ale zřejmě budeme hrát ve druhé skupině o 7. - 14. místo, což ovšem nedodá kvalitě turnaje, jelikož bylo vidět i na tomto turnaji, že proti Soběslavi nebo Táborsku předvedou hráči úplně jiné výkony a lepší než proti soupeřům naší úrovně. Je ale smutné, že se ani nevyhlásilo pořadí a nepředal třeba jen ,,ubohý" diplom. To nás velmi mrzelo a jak to vypadalo, tak i všechny mužstva. Doufejme, že tedy vyhlášení v Chotovinách budem ít tedy větší úroveň než obvykle vyhlášení při tradičních turnajích a bude odměněn každý tým tedy.
    Velkým plusem je i poměrně hodně vstřelených branek i přes velkou smůlu v zakončení. Ve vstřelených brankách jsme třetí a rovněž v počtu obdržených branek (od nejmenšího počtu) - což je slušná vizitka.
Střelci našeho týmu: Horčička 3, T. Fíla 2, T. Grym, M. Mrzena

Tabulka:

pořadí tým výher remíz proher skóre body
1. FC MAS Táborsko A 5 0 0 18:2 15
2. FK Rašelina Soběslav 4 0 1 17:2 12
3. SK Kavas Větrovy 2 1 2 5:12 7
4. 1. FC Jistebnice 1 1 3 7:10 4
5. FK Meteor Tábor 0 3 2 4:13 3
6. FC Chýnov 0 1 5 3:15 1

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. 3. 2013
Velmi sympatické výkony a 6. místo na turnaji mladších žáků v Chotovinách:
    Druhý halový turnaj, na který jsme se v tomto roce vydali, se konal v Chotovinách a tentokrát jsme jeli s výběrem mladších žáků. Od tohoto turnaje jsme nečekali nějaké super umístění na bedně, jelikož jsme věděli, že tento tým odehraje vůbec první halová utkání a jde o to, aby si kluci zahráli a předvedli dobré výkony podpořené bojovností a chutí něco uhrát a překvapit. To se nám téměř podařilo, jelikož hráči ukázali, že fotbal hrát umí a díky týmovému výkonu obsadili sice 6. místo z 8 účastníků, ale jistě zanechali dobrý dojem. Za účasti 2 týmů z KP (Chotoviny, Bechyně) a 5 týmů z 1. A třídy (Větrovy, Chýnov, Sokol SU, Soběslav a Lomnice) jsme byli papírovým outsiderem turnaje. Utkání se hrála jednou 12 minut. systémem každý s každým.
Sestava: Kubů - Nešetřil, L. Vačlena, O. Vačlena, M. Mrzena - Studenovský, R. Mrzena, T. Grym, Vaněk
Výsledky:
Soběslav - Lomnice 0:1

Lomnice jako v loňském roce byla takovým černým koněm turnaje a to potvrdila hned v prvním utkání a zaskočila Soběslav podporovanou po celý turnaj velkým množstvím rodičů a fanoušků.
Jistebnice - Větrovy 1:0
Branka:
O. Vačlena
    Velké očekávání z prvního utkání, kluci byli trochu nervózní stejně jako trenér. Nevěděli jsme, jak bude vypadat naše hra v porovnání s ostatními týmy na tomto turnaji, nevěděli jsme co čekat. Pokyny zněly jasně, je třeba utkání odmakat a hrát týmově, bojovat jeden za druhýho, to se daří po celé utkání, podáváme zodpovědný výkon podpořený dobrými zákroky naší golmanky, která dvakrát předvedla super zákroky a tím udržela naše šance na super výsledek hned na úvod turnaje. Navíc jednou jí velmi pomohla naše obrana okamžitým odkopnutím po vyražení míče. Výborná spolupráce. Snažili jsme si i míče dávat, hrát po zemi, neměli jsme snad ani jeden nakopnutý míč do vzduchu, čehož je třeba si cenit. My jsme si taky vytvořili šance, ale možná z nervozity nebo nezvykle lepivého míče jsme několikrát při šancích zašlápli míč nebo jsme se s ním zamotali v jasných šancích. Přesto Větrovy jednou museli vykopávat míč až z brankové lajny a jednou jim nepomohlo nic, podařilo se nám totiž proměnit únik, do kterého byl dobrým pasem vyslán O. Vačlena a náš tým se mohl radovat. Velmi cenný skalp na úvod, jelikož Větrovy předváděli po celý turnaj velmi nenápadný fotbal, netlačili, přesto vyhráli plno zápasů a jejich skalpu si moc týmů neužilo. Výborná práce na úvod.

Sokol Sezimovo Ústí - Chotoviny 0:4
Jasná záležitost ve prospěch Chotovin.
Bechyně - Chýnov 3:1
Chýnov se snažil kousat, ale na Bechyni byl krátký a ta zaslouženě vyhrála. 
Soběslav - Větrovy 0:1
Větrovy vyhrávají velmi nenápadným stylem, jsou pod tlakem, přesto díky pozorné obraně a proměnění jedné z velmi skromného počtu šancí překvapivě vyhrávají.
Jistebnice - Sokol Sezimovo Ústí 1:2
Branka:
M. Mrzena
Toto utkání se nám moc nevyvedlo. Prohráli jsme díky slabé zhruba pětiminutovce, kdy jsme totálně vypli. První střídání se nám docela povedlo, hra byla vyrovnaná, ale druhé střídání se nám zcela nepovedlo, nehráli jsme, nehlídali si posty a dvěma hrubýma chybama prohráváme toto utkání, zcela po zásluze je Sokol potrestává. Ke konci ovšem soupeře zatlačíme, chceme s výsledkem ještě něco udělat. Dokázalo se nám snížit brankou M. Mrzeny, ale vyrovnávací gól nepřišel. Ikdyž jsme měli šance, Sokol byl po zápase jistě velmi rád, že vedení udržel, protože měl několikrát na mále. Nepovedl se nám ale moment překvapení, kdy jsme rychle na povel trenéra rozehráli standardní situaci po faulu, ale O. Vačlena nezachytil přihrávku s místa prohřešku od M. Mrzeny a tak jsme propásli poslední šanci na vyrovnání. Kdyby se podařilo rozehrávku zachytit, byl by O. Vačlena zcela sám před brankou. Prohráli jsme, ale aspoň jsme to nevzdali a pak bojovali, ověřili jsme si, že další dobré výsledky sami a bez dobré práce nepřijdou a je třeba makat a toto utkání nám sloužilo jako poučení do dalších bojů.

Chotoviny - Chýnov 4:0
Favorit opět dává čtyři branky a jasně vyhrává zcela zaslouženě a líbivým fotbalem.
Lomnice - Bechyně 0:2
Po velkém boji vyhrává Bechyně a dá se říci, že zaslouženě. Ukázala větší chuť po výhře.
Soběslav - Sokol Sezimovo Ústí 2:0
Favorit se probouzí a poráží zaslouženě Sokol po dobrém výkonu.
Jistebnice - Chýnov 1:0
Branka:
O. Vačlena
Třetí zápas jsme sehráli s týmem Chýnova, který měl menší hráče a mohl nám být vyrovnaným soupeřem. Celý zápas jsme opět odmakali ve stylu  prvního a přineslo to ovoce. Mohli jsme vyhrát vyšším rozdílem, ale bohužel jsme nedokázali proměňovat šance. Naopak mohlo platit, nedáš, dostaneš. Naštěstí jsme byli proti. Naši jedinou branku vstřelil O. Vačlena, když využil našeho přečíslení 3 na 1. Tato akce se nám velmi vyvedla a po zásluze jsme šli do vedení. Mohl zvýšit ještě tentýž hráč, když šel sám na branku, ale nedokázal vstřelit druhou branku a tak jsme opět vyhráli o jednu branku a připsali si další tři body do tabulky.

Soběslav - Chýnov 3:0
Opět jasná záležitost pro adepta na celkové vítězství.
Sokol Sezimovo Ústí - Větrovy 1:2
Větrovy vyhrávají opět zajímavým stylem, Sokol hrál, tlačil, ale Větrovy dávali branky.
Jistebnice - Bechyně 0:2
Tento zápas jsme odmakali, přesto jsme nedali ani jednu branku, Bechyně zaslouženě vyhrála, byla lepším týmem. My jsme podali trošku slabší výkon. Párkrát jsme dokázali zahrozit, ale ne nějak vážně. Utkání opět pokazili svými výroky rozhodčí, kteří dokáží po nastřelení břevna bez teče nařídit roh a podobně. Nemá více cenu komentovat a navíc špatné posuzování faulů na obě strany.
Soběslav - Chýnov 3:0
Jasná záležitost ve prospěch Soběslavi.
Sokol Sezimovo Ústí - Větrovy 1:2
Větrovy opět vyhrávají svým nenápadným fotbalovým stylem, podloženým kvalitní prací v obraně.
Lomnice - Chotoviny 2:1
Favorit prohrává s nevyzpytatelnou Lomnicí a tento tým se rozehrává před naším vzájemným zápasem.
Chýnov - Větrovy 1:2
Větrovy opět vyhrávají a tak mají dosud prohru pouze s náma.
Soběslav - Bechyně 2:0
V souboji těchto dvou týmů to pořádně jiskřilo a rozhodčí absolutně nezvládají tento zápas a pokračují v nedobrých výkonech a podivných řízeních jednotlivých utkání.
Jistebnice - Chotoviny 0:4
Chotoviny si plní svojí normu a vyhrávají opět o čtyři branky. Prohráli jsme s jasně lepším týmem, i přesto jsme nepodali špatný výkon, snažili jsme se, bojovali, ale na Chotoviny jsme zkrátka neměli.
Sokol Sezimovo Ústí - Lomnice 2:2
Výsledek, který nám nahrává, díky tomu můžeme přemýšlet o vyšším umístění, vše ale záleží na nás.
Soběslav - Chotoviny 3:0
Chotoviny podlehli, neměli svůj pohyb a chuť ke hře a tak prohráli zaslouženě.
Bechyně - Větrovy 0:1
Větrovy drtí další kluby, tentokrtá poráží Bechyni a naše výhra nad tímto celkem je o to cenější.
Sokol Sezimovo Ústí - Chýnov 0:0
Další zápas, který nám výsledkově nahrává a vše záleží na nás.
Jistebnice - Lomnice 1:1
Branka:
M. Mrzena
Zápas, ve kterém nám jde o hodně, museli jsme vyhrát, abychom se dostali výše a mohli bojovat třeba i o čtvrté místo. Řekli jsme si jasně v kabině o co jde a co musíme pro to udělat. Kluci to plnili, makali, bylo vidět, že chtějí vyhrát, šli za tímto cílem velmi důrazně a jasně Lomnici přehrávali, hráli jsme dobře kombinačně, nabíhali si, prostě hráli fotbal. Hned ve 13. sekundě jsme mohli vést, ale M. Mrzena zahodil svojí tutovku. Na konci první minuty mohl přijít další gól, ale O. Vačlena v samotném úniku selhal. Lomnici jsme drtili, ale nedokázali využívat šnace. Na konci 3. minuty opět hrozíme, kopeme roh a míč už míří do branky, prošel brankářovi mezi nohama, ale na poslední chvíli ho zachytí před dorážejícím Vaňkem. Čtvrtou minutu soupeře uzamkneme a kopeme serii rohů, ale opět nedokážeme nic vytěžit, soupeř pomalu neví čí je, ale trápíme se v zakončení a tak málem přišel trest, v 9. minutě první větší šance Lomnice, ale naštěstí nic z toho nebylo. Naopak hned útočíme my, míč získává Lomnice, ale z nepochopitelného důvodu jde najednou míč od tyče k volnému a dobíhajícímu M. Mrzenovi a ten doráží míč do branky a vedeme 1:0. V 10. minutě bohužel z ničeho nic dostáváme gól na 1:1, což je pro nás hodně kruté. Poté se snažíme jít do vedení, ale nepadá to tam a tak pouze remízujeme a tento výsledek je k nám vzhledem k počtu šancí a tlaku, který jsme si vytvořili moc krutý. Přesto je třeba klukym oc pochválit, jasně ukázali, že chtějí vyhrát a hold je fotbal někdy krutý a nespravedlivý, ale to nevadí. Za tento výkon zasloužíme pochvalu!

Bechyně - Sokol Sezimovo Ústí 1:1
Chotoviny - Větrovy 2:0

Chotoviny jsou dalšími přemožiteli Větrovy po nás.
Jistebnice - Soběslav 0:2
Další smolný zápas. Za jistých okolností můžeme ještě bodovat o páté místo, ale museli bychom porazit Soběslav, což se zdálo nemožné. Ale pokyny v kabině byly jasné. Dát do toho vše co v nás zbylo a mačkat soupeře jak citron a všechny překvapit. Možná by si někdo pomyslel, okresní tým, odpadne fyzicky a ono ne. Čím víc se blížil konec turnaje, hráli jsme lépe a lépe, dokonce jsme v tomto utkání Soběslav chvilkama přehrávali a hodně jsme jí motali hlavu, ikdyž vedla zhruba polovinu utkání 1:0. Nevzdávali jsme se a ke konci Soběslav zatlačili, i diváci a fanoušci Soběslavi pomalu nedýchali, jelikož jim šlo o post na bedně. Hráli jsme opravdu dobře a Soběslav opravdu mačkali jak citron. Bohuže jsme 8 sekund před koncem dostali gól na 0:2. Přesto opět pochvala za předvedený výkon a klobouk dolu za to, jak jsme Soběslav potrápili, udělali jsme hezkou tečku za turnajem.
Chýnov - Lomnice 0:1
Hodnocení turnaje:
Odehráli jsme až na pár chvilek se Sokolem velmi dobrá utkání, předvedli jsme, že fotbal hrát umíme a neztratíme se ani mezi takovouto konkurencí, která na tomto turnaji byla. Hráči za předvedené výkony zaslouží pochvalu, neboť opravdu makali a snažili se v každém utkání, chtěli hrát a to bylo důležité. Hlavně ukázali, že se dá pracovat i do budoucna, že to nebude špatné ani za rok, ani za dva. Je tu budoucnost, je třeba ale v tomto trendu pokračovat a makat na sobě i nadále, neboť se musíme stále zlepšovat a příště pomýšlet výš. Ovšem bez práce to nepůjde. Přeji hráčům, aby jim tento elán vydržel a hlavně aby neusli na vavřínech! Děkuji také za vydatnou rodičovskou podporu. Myslím, že i vás vaše děti potěšili. Nejlepším hráčem našeho týmu byl zvolen kapitán O. Vačlena. Bohužel nešlo zvolit celý tým, protože nejlepším hráčem byl každý člen tohoto týmu!
Tabulka:
V případě rovnosti bodů rozhodovala minitabulka na prvních místech.

tým výher remíz proher skóre body
1. FK Rašelina Soběslav 5 0 2 12:2 15
2. Sokol Chotoviny 5 0 2 18:5 15
3. SK Kavas Větrovy 5 0 2 8:6 15
4. Tatran Lomnice nad Lužnicí 3 2 2 8:8 11
5. FC Bechyně 3 1 3 8:8 10
6. 1. FC Jistebnice 2 1 4 4:11 7
7. Sokol Sezimovo Ústí 1 3 3 6:12 6
8. FC Chýnov 0 1 6 2:14 1

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Po roce opět medaile z turnaje! 3. místo na turnaji SŽ v Borotíně
V sobotu 16. 2. 2013 jsme se vydali na halový turnaj, který pravidelně pořádá OFS Tábor. Letos se účastníme pouze jednoho turnaje starších žáků, jelikož hala v Soběslavi nemá ty správné parametry, které prospívají fotbalu. Premiérově se turnaj odehrál v hale v Borotíně, která je větší a především je lepší povrch. Turnaje se mělo zúčastnit původně 8 týmů, ale Chýnov se omluvil den předem, protože měl nedostatek hráčů a na turnaj bez omluvy nedorazila krajská Soběslav. Neomluvená účast je pro takový klub ostuda. Ale zpět k turnaji, musel se upravit původní rozvrh zápasů. Zápasy se hrály 1x14 minut, když většina utkání dosahovala téměř 15 minut. Dále následovalo semifinále, kde se utkal 1-4 a 2-3 a poté následovaly zápasy o 5., 3. a 1. místo. Utkání rozhodovalo rozhodcovské duo Šilhavý a Novák.
Sestava: Šitta - Fořt, Malý, Kubec, O. Vačlena - L. Vačlena, M. Grym, Podzimek, T. Grym,
od zápasu s Borotínem: Šitta - Fořt, Malý, Kubec, Podzimek - L. Vačlena, M. Grym, T. Grym, O. Vačlena
Výsledky turnaje:
1. FC Jistebnice - Sokol Chotoviny 1:7
Branka: Kubec

Na úvod turnaje nás čekal papírově nejtěžší soupeř, nicméně dle vývoje a výkonů na turnaji to tak nevypadalo. Výsledek možná svádí k jasnému odepsání našeho výkonu, ale pravda byla trochu jiná. Sice jsme jasně prohráli, ale góly jsme si zavinili některé sami a další jsme dostali spíše náhodné nebo se soupeřovým štěstím. Samozřejmě nás soupeř přehrával především silově, ale jejich hra moc lidí nezaujala. Naší jedinou branku obstaral Kubec.
Planá nad Lužnicí - Sokol Sezimovo Ústí 1:3
Obhájce vítězství v lednovém turnaji selhal a prohrál s lepším protivníkem.
SK Kavas Větrovy - Sokol Borotín 9:0
Jasná výhra Kavasu. Mohutní hráči domácího celku nestačili na fotbalově vyspělé především malé kluky Větrov. Především úřadoval svým přehledem a fotbalovými kousky větrovský Pfeifer., který ukazuje své dovednosti z Dynama ČB.
Sokol Chotoviny - Planá nad Lužnicí 8:1
Chotoviny opět vysoce vyhrávají, ikdyž dávají opět několik gólů se štěstím, nicméně vyhrávají zcela zaslouženě.
Sokol Sezimovo Ústí - SK Kavas Větrovy 0:3
Větrovy opět vítězí vcelku jasně.
1. FC Jistebnice - Sokol Borotín 4:3
Branky: M. Grym, Kubec, Podzimek, T. Grym

 Ve svém druhém zápasu se utkáváme s domácím celkem. Do utkání jdeme s cílem vyhrát. Je to papírově nejlehčí soupeř. Nicméně vývoj ukázal, že půjde o velmi napínavé utkání. Borotín se dostal po naší chybě do vedení. Z přímého kopu hezkou střelou k tyči vyrovnává M. Grym. Soupeř poté jde opět do vedení, nicméně aktivní Kubec vyrovnává na 2:2 velmi přesnou střelou. Poté díky Podzimkovi jdeme poprvé v tomto utkání do vedení, nicméně soupeř vyrovnává na 3:3. My se ovšem nevzdáváme a chceme vyhrát a to se nám díky dobrému výběru místa T. Grymem podaří.
Náš výkon je lepší a odhodlanější, prokázali jsme týmovou chuť.
SK Kavas Větrovy - Sokol Chotoviny 2:2
Magnet turnaje dle dosavadních výsledků končí nerozhodně a tak oba budou bojovat o prvenství i nadále.
Sokol Borotín - Sokol Sezimovo Ústí 1:6
Sokol jasně přehrává domácí celek a zaslouženě vyhrává.
1. FC Jistebnice - Planá nad Lužnicí 3:3
Branky: Kubec, Podzimek 2

V dalším utkání nás čekal nepříjemný soupeř, který dosud nebodoval a tak chtěl získat nějaké body proti nám, my jsme naopak chtěli potvrdit body z utkání s Borotínem a přidat další do tabulky. Utkání se pro nás nevyvíjelo dobře, jelikož jsme během chvilky prohrávali již 2:0 a nevypadalo to pro nás dobře. Naději nám dal přesnou trefou Kubec. Lépe se nám dýchalo, když Podzimek dokonce vyrovnal a hned naděje na další tři body žila. Ke všemu jsme dokázali vývoj utkání obrátit, když díky Podzimkovi jdeme do vedení 3:2. Bohužel díky naší chybě soupeř dokázal vyrovnat a do tabulky jsme si oba připsali po jednom bodu.
Sokol Chotoviny - Sokol Borotín 3:0
V tomto utkání Chotoviny již nemají tolik štěstí v zakončení a soupeře poráží těsně.
Planá nad Lužnicí - SK Kavas Větrovy 1:2
Už, už se rodilo překvapení turnaje. Planá dokázala snížit, ale vyrovnat se jí už nepodařilo.
1. FC Jistebnice - Sokol Sezimovo Ústí 0:0
Pokud jsme chtěli pomýšlet na lepší umístění a vyhnout se bojům o poslední místo, museli jsme vyhrát nebo aspoň neprohrát. Čekal nás ovšem těžký a pro nás většinou nepřijemný soupeř, což bylo znát i v utkání. Utkání mělo velmi odbrý náboj i tempo hry. Nicméně se ani jedno z mužstev nedokázalo dostat do nějakého velkého množství tutovek a to z jednoho prostého důvodu, obě obrany hrály velmi dobře a pozorně a brankáři předváděli velmi dobré zákroky na obou stranách. A tak utkání skončilo nerozhodně bez branek.
Sokol Borotín - Planá nad Lužnicí 1:5
Zápas dvou posledních měl napovědět, kdo půjde s psychickou výhodou do vzájemného boje o 5. místo. Jasně uspěla Planá.
Sokol Sezimovo Ústí - Sokol Chotoviny 2:1
Chotoviny předvádí špatný výkon a naopak Sokol SU hraje velmi dobře, navíc podpořený výbornými zákroky svého brankáře a zaslouženě vyhrává.
1. FC Jistebnice - SK Kavas Větrovy 0:6
Poslední zápas základní části. V tomto utkání jsme jasně prohráli se suveréním týmem. Nicméně jsme dokázali několikrát i zahrozit, ale nepodařilo se nám přesně zakončit a tak jsme nevstřelili nai jednu branku, nicméně je třeba i přes prohru pochválit za bojovný výkon. Pár gólů dostáváme opět po zbytečných chybách.

Tabulka po základní části:

pořadí výher remíz proher skóre body
1. SK Kavas Větrovy 4 1 0 22:3 12
2. Sokol Chotoviny 3 1 1 23:3 10
3. Sokol Sezimovo Ústí 3 1 1 11:6 10
4. 1. FC Jistebnice 1 2 2 8:19 5
5. Planá nad Lužnicí 1 1 3 11:17 4
6. Sokol Borotín 0 0 5 5:27 0

Semifinále:
Sokol Sezimovo Ústí - Sokol Chotoviny 1:2

V prvním semifinále se utkal 2. tým tabulky se 3. týmem. Chotoviny chtěli Sokolu SU oplatit prohru z první fáze a to se jim podařilo a postoupili do finále, ikdyž výkon neodpovídal opět týmu krajské úrovně.
SK Kavas Větrovy - 1. FC Jistebnice 5:2
Branky: Kubec, Podzimek

Po jednozápasové pauze se utkáváme opět s Větrovy. Chceme soupeře více potrápit a to se nám daří, dokázali jsme vstřelit dvě branky. Snažíme se i o kombinaci a soupeř tím byla mírně zaskočen, nedokázal nás tak přehrávat jako v prvním vzájemném utkání. Naši hráči předvedli velmi dobrý výkon a zaslouží za něj velikou pochvalu. Bylo znát, že možnost dostat se do finále nebo získat aspoň medaili kluky ještě více nakopla.

O 5. - 6. místo: Planá nad Lužnicí - Sokol Borotín 3:2
V boji o předposlední místo bylo zaděláno na drama, nicméně Planá dokázala vyhrát, ale měla to opravdu těsné.

O 3. - 4. místo: 1. FC Jistebnice - Sokol Sezimovo Ústí 3:1
Branky: Kubec 2, Podzimek

Velmi důležité utkání a opět po jednozápasové pauze. Mohla se na nás projevit mírná únava, nicméně nic takového nebylo pociťováno, podali jsme velmi dobrý výkon, plný kombinace i momentu překvapení a soupeře jsme přehráli a zaslouženě vyhráli. Utkání opět mělo správný náboj hodný boje o medaile. Projevila se především větší chuť po zisku medaile, kterou jsme měli. Ještě jednou je třeba klukům za tento zápas, ale i za celý turnaj moc poděkovat, protože ukázali, že v Jistebnici umíme hrát hezký fotbal i v hale a to i hezky kombinační fotbal i se zapojením brankáře do hry.

O 1. - 2. místo: SK Kavas Větrovy - Sokol Chotoviny 4:1.
Dle vývoje turnaje byl jasným favoritem tohoto zápasu Kavas Větrovy a ty svojí roli potvrdili a zcela zaslouženě celý turnaj vyhráli.
Konečné pořadí turnaje: 1. SK kavas Větrovy, 2. Sokol Chotoviny, 3. 1. FC Jistebnice, 4. Sokol Sezimovo Ústí, 5. Planá nad Lužnicí, 6. Sokol Borotín.
Střelecká tabulka našeho týmu: Kubec 6, Podzimek 5, M. Grym, T. Grym
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

17. 3. 2012
Turnaj mladších žáků: Krásné 3. místo
    V sobotu 17. 3. jsme se vydali na turnaj mladších žáků do Chotovin, který pořádalo OFS. Pro naše hráče to bylo v podstatě teprve druhé zápasové zatížení, co se týče mladších žáků. Turnaje jsme se zúčastnili jako jediný účástník okresního přeboru, ostatní celky hrají vyšší soutěže. Přesto jsme jeli na turnaj s odhodláním překvapit a uhrát hezké výsledky. Hrálo se systémem každý s každým, 4+1 a hrací doba byla 11 minut. Celý turnaj rozhodovala dvojice rozhodčích Pinc a Katolický.
Sestava: Šitta - Malý, Fořt, Kubec, Hořčička - Studenovský, L. Vačlena, O. Vačlena, M. Kotalík

Výsledky:
Bechyně - Soběslav 0:2
Větrovy - Malšice 6:0
Chotoviny - Sokol SU 2:0
Jistebnice - Chýnov 0:0
    
Na úvod turnaje jsme se utkali s týmem Chýnova. Se staršími žáky jsme Chýnov většinou porazili 1:0. Přesto mladší žáci jsou pro nás velkou neznámou a to se týká všech týmů. Do utkání vstupujem se snahou zvítězit a vůbec nejsme horší, ba naopak máme mírně více ze hry. V polovině hry máme velikou šanci, když Kubec trefí tyč. Stejně tak končí šance Chýnova. To byly zřejmě dvě velké stejné šance. My jsme ale měli šancí více. M. Kotalík dostal velmi dobrou přihrávku, ale nechal si míč utéct a brankář byl u míče rychleji. Kubec střílí z přímého kopu nad branku. Na počátku 10. minuty brankář Chýnova chytá míč mimo brankoviště, bohužel pokutový kop nařízen není a tak utkání končí bezbrankovou remízou. Po předvedeném výkonu ztráta, výhru bychom si na úvod zasloužili.

Větrovy - Soběslav 2:0
Malšice - Sokol SU 0:2
Chýnov - Chotoviny 0:0
Jistebnice - Bechyně 4:2

Branky: Hořčička, O. Vačlena, Kubec 2
    V druhém utkání hrajeme s účastníkem krajského přeboru. Bechyně vysílá svého nejlepšího hráče z branky do pole a na koncovce Bechyně se to projeví. V 1. minutě máme šanci, Kubec míří vedle. Ve 2. minutě přichází trest za neproměněnou šanci. Šitta špatně vyhazuje míč, Bechyně zachytne a zkouší své štěstí střelou, nás zachraňuje tyč, přesto dostáváme gól po dorážce - 0:1. Ve 3. minutě je u míče Hořčička a kličkou se uvolňuje k zakončení - 1:1. Ve 4. minutě zahrává M. Kotalík rohový kop, nachází O. Vačlenu, který nás dostává do vedení i díky pomoci bechyňských hráčů - 2:1. V 7. minutě vedeme o dva góly, když Malý pošle po pravé straně Kubece, který vysílá ránu jako z děla a brankář Bechyně nemá sebemenší šanci. Kubec se trefil z hodně ostrého úhlu - 3:1. O minutu později Šitta zachytl střelecký pokus Bechyně, okamžitě rozehrává na Fořta, ten přihrává na druhou stranu Malýmu, který ovšem míč ztrácí. Bechyně ovšem ztrácí vzápětí míč taky a toho využívá Kubec, který běží zleva na branku, udělá kličku a s přehledem skóruje - 4:1. O minutu pozdějí zkouší Kubec neúspěšně levou nohu. V 10. minutě Šitta dvakrát dobře zasahuje, ale potřetí to nevyjde a Bechyně snižuje - 4:2.

Sokol SU - Soběslav 0:2
Malšice - Chýnov 0:1
Jistebnice - Chotoviny 1:7

Branka: Kubec
    V tomto utkání jsme absolutně propadli, byly jsme bez pohybu. Stejně jako u starších žáků jsme se nechali unést zřejmě úspěchem z prvních dvou utkání. Chotoviny jsou ve všem lepší a mají mnohem větší chuť po gólech a vítězství. V 1. minutě propadá Malý - 0:1. Ve 2. minutě je to 0:2, když první střídání absolutně nemáme zájem hrát. Ve 4. minutě se snaží snížit druhá lajna, ale M. Kotalík míří vedle. V 5. minutě zasahuje dobře Šitta, ale přesto inkasujeme z dorážky - 0:3. V 6. minutě míří do útoku Kubec, je sice stíhán, ale dokáže se odpoutat od bránícího hráče a dokáže skórovat - 1:3. V 7. minutě předvádí dobrý zákrok Šitta. V 8. minutě je hráč Chotovin sám před brankou a Šittovi nedá šanci  - 1:4. Na konci 8. minuty Šitta špatně vyhazuje a my inkasujeme - 1:5. V 9. minutě se dostává do šance M. Kotalík, ale nastřeluje tyč. V 10. minutě Šitta špatně odkopává míč při vyběhnutí z branky a obránce Chotoviny toho využívá, míč lobem střílí do odkryté branky - 1:6. V 11. minutě M. Kotalík vysílá O. Vačlenu, ale ten míří vedle. Ke konci zápasu inkasujeme ještě po sedmé.

Větrovy - Bechyně 5:1
Jistebnice - Malšice 2:0

Branky: Kubec 2
    Pro lepší umístění na turnaji musíme v tomto zápase zabrat. Malšice z počátku koušou, hra je vyrovnaná. Ve 2. minutě jde Kubec sám, ale míří vedle. Stále se nám nedaří odčinit gólově přechozí neúspěšný zápas. Až v 7. minutě Malý přihrál Hořčičkovi a ten našel Kubece, který z první vymetá šibenici - 1:0. V 8. minutě Kubec upravil skóre na 2:0. Připisali jsme si další důležité tři body.

Soběslav - Chýnov 2:1
Větrovy - Sokol SU 9:0
Bechyně - Chotoviny 2:1
Chýnov -  Větrovy 1:9
Jistebnice - Soběslav 3:1

Branky: Kubec 3
    V tomto utkání chceme uspět, ale víme, že to bude velmi těžké proti účastníkovi krajského přeboru. V zápase přesto předvádíme velmi poctivý a dobrý výkon. Hrajeme velmi dobře týmově, bojujeme jeden za druhého a díky tomu se rodí i překvapivé výsledky jako je tento a dokázali jsme si, že se dá hrát s každým. V 1. minutě jdeme do vedení díky brance Kubece, který na dvakrát překonává brankáře Soběslavi. Ve 3. minutě můžeme zvýšit, ale šanci neproměňujeme. V průběhu dalších minut nás zachraňuje dobrým zákrokem Šitta. M. Kotalík vzápětí neproměňuje svojí šanci. Poté nás soupeř na minutku hezky sevřel na naší polovině, naštěstí jsme dokázali tlaku odolat (to srdíčko tam bylo). V 8. minutě jde Soběslav do úniku, ale dobrým zákrokem je zastaví Šitta. V 9. minutě zahrává Kubec rohový kop a díky mírné teči hráče Soběslavi dává gól - 2:0. O minutu později Malý vysílá Kubece do šance a ten střílí dělovku, kterou zastaví až síť branky Soběslavi - 3:0. V 11. minutě Soběslav jen kosmeticky upravuje výsledek.

Chotoviny - Malšice 2:0
Sokol SU - Bechyně 0:1
Chotoviny - Soběslav 0:1
Jistebnice - Větrovy 1:6

Branka: Hořčička
    Tento zápas je pro nás velmi těžký. Soupeř má ve svém kádru Pffeifra z Dynama ČB a ten je za tým Větrovy velmi znát. Děláme menší změny v týmu, snažíme se vycházet ze zajištěné obrany. Přesto inkasujeme šest branek. V 1. minutě Šitta si nadhazoval míč jak horký brambor a toho využívají Větrovy - 0:1. Ve 2. minutě již jmenovaný hráč předvede svojí genialitu a zvyšuje na 0:2 z našeho pohledu. Ve 3., 5. a 6. minutě inkasujeme góly a prohráváme již 0:5. Poté se snažíme s výsledkem něco udělat. Nelze upřít našim hráčům bojovnost a za tu se dočkali aspoň vstřelené branky, když Kubec zachytil rozehrávku Větrov, zkouší zakončit, ale trefí pouze břevno, odražený míč se dostane k Hořčičkovi a ten upravuje skóre na 1:5. V 11. minutě inkasujeme a je to 1:6.

Sokol SU - Chýnov 0:3
Malšice - Bechyně 0:2
Jistebnice - Sokol SU 3:0

Branky: Kubec, Malý, Hořčička
    V tomto utkání nám jde o hodně. V případě výhry můžeme uvažovat o medailovém umístění s tím, že následně musíme počkat na další výsledky. Do utkání ale nevstupujeme dobře. Sokol si vytváří více šancí, ale žádnou nepromění. A tak iniciativu přebýráme my. Ve 2. minutě Kubec míří vedle. Ve 3. minutě jsme v ohrožení, zakončuje Sokol, střela jde těsně vedle. V 6. minutě Kubec zahrává rohový kop, míč se odrazí k němu zpět a následně tvrdou střelou z ostrého úhlu střílí gól - 1:0. V 7. minutě předvádí dobrý zákrok brankář Sokola. V 7. minutě si vymění párkrát míč Kubec a Malý a druhý jmenovaný zvyšuje na 2:0. V 9. minutě Šitta předvádí dobrý zákrok, okamžitě nahrává Kubecovi, ten přihrává Hořčičkovi a ten zvyšuje na 3:0. V 9. minutě ještě má šanci O. Vačlena, ale těžíme z toho pouze rohový kop.

Chotoviny - Větrovy 0:5
Malšice - Soběslav 0:3
Chýnov - Bechyně 0:0

Tabulka: 

Pořadí Tým Výher Remíz Proher Skóre Body
1. SK Kavas Větrovy 7 0 0 42:3 21
2. FK Rašelina Soběslav 5 0 2 11:6 15
3. 1. FC JISTEBNICE 4 1 2 14:16 13
4. FC Bechyně 3 1 3 8:12 10
5. Sokol Chotoviny 3 1 3 12:9 10
6. FC Chýnov 2 3 2 6:11 9
7. Sokol Sezimovo Ústí 1 0 6 2:20 3
8. TJ Malšice 0 0 7 0:18 0

Hodnocení: Turnaj byl pro nás velkou neznámou. Náš tým hrál společně podruhé a navíc soupeře jsme absolutně neznali, nevěděli jsme, jak kdo hraje. Přeci jen soupeři hrají vyšší soutěže a navíc hráče mladších ročníků jsme ani pořádně v akci neviděli. Upřímně řečeno jsme mohli především překvapit. Ukázali jsme, že i Jistebnice, byť hraje pouze OP, se okáže měřit i s krajskými týmy. Ovšem je třeba uznat, že šlo o halu a v ní samozřejmě se hraje jinak než na hřišti. Každopádně našim hráčům by to mělo dodat sílu do jarní části. Především se nám líbilo, že klucí hráli jako tým a vyjma Chotoviny předvedli dobré a bojovné výkony. Tím pádem je třeba všechny hráče velmi pochválit za jejich přístup k turnaji. To že byly nějaké výtky, to je normální. Každopádně jsme si bronzové medaile a pohár zasloužili. Doufám, že klucí budou v těchto výkonech pokračovat i v jarní části sezóny. Potěšující je i to, že jsme dali nejvíce branek po Větrovech. Sice skóre máme pasivní a dostali jsme třetí největší počet branek, ale zase je třeba si uvědomit, že 13 jsme jich dostali v zápasech s Větrovy a Chotovinami, kdy soupeř v prvním případě válcoval všechny a v druhém se nám to hodně nevydařilo. V ostatních pěti zápasech jsme obdrželi pouze 3 branky, což je velmi dobré. Ovšem neusnout na vavřínech :-)

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

18. 2. 2012
Druhý turnaj SŽ ve velké konkurenci přinesl 6. místo (OFS Tábor)
V sobotu 18. 2. jsme se vydali na druhý letošní turnaj starších žáků do Soběslavy. Tentokrát turnaj probíhal za účasti především týmů z vyšších soutěží, dva účastníci krajského přeboru toho jsou důkazem. Hrací doba byla 1x12 minut a opět se hrálo, jak bývá zvykem 4+1.
Sestava našeho týmu na turnaji: Tkadlec - Vávrovský, Trpka, O. Kotalík, Kubec - L. Mácha, J. Mácha, Podzimek, Novák, Koudelka
Výsledky:

Soběslav - Sokol 1:1
Jistebnice - Chýnov 1:0

Branka: 6. Kubec
Druhé utkání turnaje patřilo našemu týmu. Do turnaje jsme stejně jako v minulém turnaji vstoupili vítězně. Především jsme předvedli na první zápas dobrou hru a soupeře vyjma posledních dvou minut pomalu nepustili ani do větší šance. Snažili jsme hrát jako tým a to se povedlo.
I přes dobrý vstup do utkání a herní optickou převahu jsme si gólovku vytvořili až v 5. minutě, kdy Novák našel hezky Podzimka, který ale měl v zakončení i smůlu a trefil pouze tyč. O minutu později jsme se již ale radovali, když brankář Chýnova vyhodil míč přímo na Kubece, který si míč zpracoval a s ledovým klidem zakončil přesně do branky soupeře a dostal náš tým do vedení 1:0. V utkání se dvakrát musel vytáhnout náš brankář Tkadlec, který dobrými zákroky udržel čisté konto.

Lomnice - Větrovy 3:0
Soběslav - Chýnov 2:3
(velké první překvapení, Soběslav ještě zhruba 4 minuty před koncem vedla 2:0, přesto Chýnov dokázal vývoj utkání otočit) 
Bechyně - Planá 4:1
Jistebnice - Lomnice 1:0

Branka: 5. Novák
V druhém utkání jsem se utkali s Lomnicí. S tímto týmem jsme hráli vítězně (1:0) na minulém turnaji a nyní jsme chtěli tuto výhru potvrdit. Věděli jsme již, že nás nečeká nic lehkého, neboť soupeř se posledně prezentoval velmi hezkou hrou a kvalitní. Opět jsme dokázali hrát velmi zodpovědně a týmově. V 5. minutě zahráváme rohový kop, který zahrává Novák tak, že míč končí po mírném odrazu lomnického hráče v brance - 1:0. V téže minutě můžeme vedení zvýšit, ale O. Kotalík trefuje pouze tyč. Přesto jsme vedení dokázali právě dobrou a zodpovědnou hrou udržet a mohli si připsat druhou důležitou výhru.

Bechyně - Větrovy 6:0
Sokol - Planá 3:1
Lomnice - Soběslav 0:3
Jistebnice - Bechyně 0:4

Třetí utkání jsme se utkali s favoritem turnaje, krajskou Bechyní. S hráči Bechyně se naší hráči znají. Tento zápas přinesl tvrdší hru a emoce.
My jsme měli velmi dobrý vstup do utkání. Už v 1. minutě jsme mohli soupeře zaskočit a dostat se do vedení, ale Podzimkova střela gólem neskončila. Celkově v prvních dvou minutách jsme měli ještě další šanci se dostat do vedení, kdybychom vedli 2:0, myslím, že by se nikdo nedivil. Bohužel na přelomu druhé a třetí minuty došlo ke zlomu, Bechyně se dostala snad poprvé ke střele na naší branku, bohužel skončila hned gólem. Tkadlec měl mírně zakrytý výhled a navíc je třeba uznat, že zakončení bylo velmi pohledné a přesné - 0:1. Poté jsme se snažili se soupeřem i nadále bojovat a utkání nějak ještě zvrátit. Ve 4. minutě Bechyně útočí, první střelu vyráží dobrým zákrokem Tkadlec, ale na následnou dorážku nemá nárok - 0:2. O minutp ozději je ještě hůře, máme mezeru v našem čtverci, kterou míří přihrávka za obranu a pro soupeře není problém vstřelit další gól - 0:3. V 6. minutě je to již po úniku soupeřova hráče 0:4. Přesto se snažíme výsledek ještě upravit, bohužel se nám nedaří vstřelit gól. V utkání jsme hráli i přesilovou hru, bohužel jsme jí nevyužili. I přes vyšší prohru je třeba tým pochválit za velkou bojovnost a snahu i přes nepřiznivé skóre utkání. Bohužel se projevil rozdíl soutěží a to hlavně v zakončení.

Větrovy - Planá 2:1
Sokol - Chýnov 2:0
Jistebnice - Planá 0:1

Toto utkání se mi strašně špatně hodnotí. Přišla nezasloužená prohra. V utkání sjme byli lepší, bohužel jsme absolutně nezvládli koncovku.
První dvě minuty jsme opět jako v předchozím utkání mohli vést aspoň 2:0, ale nedali jsme nic, hlavním iniciátorem šancí byl Trpka, který vystřelil dobře na branku soupeře dvakrát, ale nic se neujalo. Ve 4. minutě přichází varování, první šance soupeře, naštěstí přichází výborný zákrok Tkadlece. Poté máme herní převahu, ale nemůžeme se dostat do vážnějšího ohrožení branky. V 8. minutě zasahuje Tkadlec podruhé. V 9. minutě již vážná ohrožení branky. Soupeře jsme uzavřeli kolem branky, pálíme opravdu ostrými, ale když už překonáme brankáře, je nám malá branka, dvakrát trefujeme tyč. Na počátku 12. minuty přišlo to co jsme nechtěli. Soupeř se potřetí dostává do větší šance. Tkadlec vyráží, k míči se dostává L. Mácha, ale zybtečně zbrkle namaže přímo na nohu protivníka, který s přehledem trefuje odkrytou branku a pro nás krutě dostává Planou do vedení 1:0. Ještě se snažíme aspoň vyrovnat, ale nedaří se nám. V tomto utkání i přes dobrý výkon a převahu nezaslouženě prohráváme. Opět se ukazuje, že fotbal se nehraje na převahu, ale na góly a v zakončení prostě Planá byla přesnější, když využila naší chyby.

Bechyně - Soběslav 1:1
Chýnov - Lomnice 0:0
Sokol - Větrovy 0:1
Bechyně - Chýnov 5:2
Planá - Soběslav 3:0
(druhé velké překvapení turnaje, Planá se na nás chytla, získala sebevědomí a poráží domácí tým)
Jistebnice - Větrovy 0:2
Další prohra v turnaji, nebyli jsme horším týmem, utkání bylo vyrovnané, ale rozhodla větší chuť zvítězit. Soupeř byl více hladový v zakončení.
Již od první minuty prohráváme 0:1, když necháváme volného hráče, pro kterého nebyl problém svojí šanci proměnit. Dále Větrovy trefují tyč ve 2. a 9. minutě, za to my se nemužeme dostat do vážného zakončení. V 10. minutě opět Větrovy úspěšné v zakončení 0:2.

Lomnice - Sokol 1:0
Větrovy - Soběslav 2:3
Chýnov - Planá 1:0
Bechyně - Lomnice 1:2
(další překvapení turnaje)
Jistebnice - Sokol 1:1
Branka: 1. O. Kotalík
ŽK: Vávrovský, L. Mácha
V tomto utkání jsme si zbytečně zavařili. Drželi jsme vedení v utkání dost dlouho, bohužel ke konci utkání sjme hráli téměř čtyři minuty ve třech a toho soupeř využil. Ale hezky postupně. V 1. minutě O. Kotalík míchá s hráči Sokola jak chce a k tomu ještě střílí gól - 1:0. Dále máme převahu, soupeře přehráváme, bohužel opět špatná koncovka. Ve 4. minutě Kubecovu střelu vyráží brankář na roh. V 6. minutě Podzimek projde hráči Sokola v pohodě, ale nedokáže překonat opět brankáře soupeře. V téže minutě opět Podzimek zakončuje a opět nic. Ke konci 8. minuty je vyloučen Vávrovský a jdeme do třech. Oslabení zvládáme, dostáváme se i do šance. Už si oddechujem, oslabení se blíží ke konci, když v tom je vyloučen L. Mácha a máme hrát 10 sekunde v dvou, rozmluvou s rozhodčím uteče naštěstí těch pár sekund a hrajem ve třech. Bohužel druhé oslabení se nám nepodaří udržet čisté konto, Sokol vyrovnává - 1:1. Nebudu se vymlouvat na vyloučení, která byla poněkud přísnější, fauly byly. Jde spíš o metr, kterým celkově byly posuzovány fauly v celém turnaji, protože byly mnohem horší fauly, které nebyly vůbec potrestány. Bohužel jsme ztratili body i přesto, že jsme byli lepším týmem a měli více šancí.

Lomnice - Planá 2:1
Větrovy - Chýnov 4:2
Jistebnice - Soběslav 0:2

V tomto utkání již padla na náš tým únava, nebyli jsme moc aktivní, soupeř vyhrál zaslouženě, když nejprve v 6. minutě si hráč Soběslavi obhodil jesličkami Vávrovského a přesně zamířil - 0:1. V 8. minutě domácí zvýšili na 0:2. V 9. minutě máme snad jedinou vělkou šanci, když nebudu počítat menší. Nová kzahrává roh, na který naběhne šikovně J. Mácha, bohužel branku těsně minul.

Bechyně - Sokol 6:0

Střelci našeho týmu: Kubec, O. Kotalík, Novák (všichni 1 gól)
Hodnocení: Na turnaji jsme nepodali špatné výkony a myslím, že jsme hrou tolik nezklamali a ukázali, že i Jistebnice umí hrát s týmy z vyšších soutěží, ikdyž samozřejmě v hale je to něco jiného než venku. Zlomovým bodem turnaje byla prohra s Planou. Velký problém bylo přesné zakončení, což je vidět i na počtu vstřelených gólů (pouze 3), naopak jsme obdrželi třetí nejmenší počet branek.

Tabulka

místo tým výher remíz proher skóre body
1. FC Bechyně 5 1 1 27:6 16
2. Tatran Lomnice n. L. 4 1 2 8:6 13
3. SK Kavas Větrovy 4 0 3 11:15 12
4. FK Rašelina Soběslav 3 2 2 12:10 11
5. Sokol Sezimovo Ústí 2 2 3 7:11 8
6. 1. FC Jistebnice 2 1 4 3:10 7
7. FC Chýnov 2 1 4 8:14 7
8. Planá nad Lužnicí 2 0 5 8:12 6

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

28. 1. 2012
Druhé místo za horší vzájemný zápas: Hezké umístění na prvním zimním turnaji.
V sobotu 28. 1. jsme se vydali na halový turnaj starších žáků do Soběslavi, který pořádal OFS Tábor.
Turnaje se kromě našeho celku zůčastnili: Větrovy, Lomnice, Chýnov, Meteor Tábor, Planá nad Lužnicí a Sokol SÚ. Původně přihlášený celek Řepeč-Opařany se omluvil z turnaje. Hrálo se systémem každý s každým. Hrací doba byla 12 minut, zhruba po polovině turnaje se čas zvýšil na 15 minut. K vidění byla celá řada zajímavých zápasů. Především poslední dvě utkání se hrála pod velmi hezkou atmosférou, kterou vytvořili především naši hráči.
Sestava: Tkadlec - Vávrovský, Trpka, Kubec, O. Kotalík, J. Mácha, Brouček, Koudelka, Podzimek, L. Mácha
Výsledky turnaje:

Meteor Tábor - Sokol SU 0:0
Větrovy - Chýnov 1:0
Jistebnice - Lomnice 1:0

Branka: 5. Brouček
Hned na úvod turnaje jsme narazili na Lomnici, pro nás neznámého soupeře. Lomnice se později v turnaji ukázal jako asi nejlépe hrající mužstvo na turnaji, tudíž jsme měli i štěstí, že jsme se s ní utkali již na úvod turnaje. V 5. minutě se dostal Brouček ke střele a krásně zavěsil na 1:0. Pro nás to bylo velmi těsné vedení a u konce jsme se museli strachovat o tento výsledek, neboť jsme nedokázali proměnit šance (Kubec, Kotalík). V posledních dvou minutách jsme se dostali pod tlak, musela nás zachránit i tyč, ale naštěstí jsme těsné a důležité vedení udrželi.

Sokol SU - Větrovy 1:0
Jistebnice - Chýnov 3:1

Branky: 4. Koudelka, 7. Podzimek, 7. O. Kotalík
Ve druhém utkání jsme byli opět úspěšní. Na soupeře jsme vlítli velice aktivně, ve 3. minutě měl šanci Kubec, ale chýnovští se ubránili. O minutu později Podzimek hezky našel Koudelku a ten nás dostává do vedení 1:0. O minutu později tentýž hráč má šanci na zvýšení, ale předvedl se brankář Chýnova. V 7. minutě Brouček hezky nachází Koudelku, ten předá Podzimkovi a je to 2:0. V téže minutě Trpka našel Kotalík a ten hezky obehrál obránce Chýnova a zvýšil na 3:0. V 9. minutě měl šanci Kubec, ale opět se předvádí brankář protivníka. V 11. minutě dobře zasahuje pro změnu Tkadlec. Ve 12. minutě L. Mácha váhal s rozehrávku a vznikla z toho chyba, která znamenala snížení Chýnova na 3:1.

Lomnice - Planá 0:0
Jistebnice - Sokol 0:3

Absolutně nezvládnutý zápas, zřejmě jsme si mysleli, že vše pujde samo a ono ne. Inkasujeme již ve 3. minutě po zbytečných chybách v obraně. Druhý gól padl po špatném odhadu Broučka na vyhozený míč a Tkadlec neměl šanci. V 6. minutě další rána a další gól v naší síti od absolutně volného hráče. V 8. minutě se snažíme s výsledkem něco udělat, ale souhra Kubece s Podzimkem ústí pouze na roh v náš prospěch. V 10. minutě šance Kotalíka a Koudelky, ale rovněž bez úspěchu.

Větrovy - Meteor 2:0
Chýnov - Planá 3:0
Jistebnice - Větrovy 1:3

Branka: 9. Brouček
Další nepovedený zápas, soupeř byl lepší. V 5. minutě Větrovy v šanci dva na jednoho a hravě si poradí - 0:1. V 6. minutě Tkadlec chytá přímý kop. V 9. minutě vyrovnáváme a to v době, kdy hrajeme ve třech (Podzimek dostal žk a tím trest na dvě minuty) - Brouček projel celé hřiště, dostal se do rohu, odkud si projel obránce k brance a dává gól. Ovšem z protiútoku Větrovy opět jdou do vedení a k tomu si nás hezky rozeberou v 11. minutě a zvyšuje na 1:3.

Sokol SU - Planá 2:0
Meteor - Lomnice 0:5
Planá - Větrovy 0:2
Jistebnice - Meteor 5:0

Branky: 8. a 9. Kubec, 12. Kotalík, 13. Podzimek, 13. Brouček
Konečně jsme předvedli zase dobrý výkon. Soupeři jsme nedali větší šanci a hlavně se prosazovali i střelecky. V 5. minutě dostáváme Meteor pod velký tlak, ale zatím z něj netěžíme nic. V 8. minutě Kubec dává gól, když se trefí hezky z přímého kopu. O minutu později tvrdou nekompromisní střelou zvyšuje Kubec na 2:0. Ve 12. minutě Tkadlec přesnou přihrávkou našel Kotalíka, který jde sám a zvyšuje na 3:0. O minutu později Brouček vysílá Podzimka a ten se též nemýlí - 4:0. V této minutě soupeře drtíme, Brouček zkouší tvrdou střelu z půlky, míš se odráží, k míči se dostává opět Brouček a již se nemýlí - 5:0.

Lomnice - Chýnov 2:0
Jistebnice - Planá 2:0

Branky: 13. Koudelka, 14. Podzimek
Před tímto zápasem nás provázeli tradiční kalkulace na možné umístění. Tabulka byla vyrovnaná, že bylo možno i poslední místo, ale za jistých okolností i druhé, ale v té chvíli jako velký sen a spíš nemožný. Vše ale měl rozhodnout náš zápas, museli jsme vyhrát, abychom mohli pomýšlet na hezké umístění a to se podařilo. Ovšem nebylo to vůbec lehké utkání, soupeř kousal. Ve 2. minutě nás zachránil Tkadlec od gólu. Ve 4. minutě Brouček zahrává přímý kop, trefuje zeď a poté míří nad. V 8. minutě Tkadlec fauluje a je pískán faul - pokutový kop, v té chvíli nám zatrne, ale naštěstí hráč Pláné branku mine. Ve 12. minutě Tkadlec opět předvádí dobrý zákrok. O minutu později se nám uleví - Koudelka otevírá účet utkání. O minutu později jsou aktivní Koudelka a Podzimek, z čehož těžíme - Podzimek zvyšuje na 2:0.

Lomnice - Sokol SU 1:1
Chýnov - Meteor 3:2
Lomnice - Větrovy 4:0
Planá - Meteor 2:0
Sokol - Chýnov 0:3

Střelci našeho týmu:
3 - Brouček, Podzimek
2 - Koudelka, Kotalík, Kubec

Tabulka:
V případě rovnosti rozhoduje vzájemný zápas, v dalším případě skóre

pořadí výher remíz proher skóre body
1. Větrovy 4 0 2 8:6 12
2. Jistebnice 4 0 2 12:7 12
3. Lomnice nad Lužnicí 3 2 1 12:2 11
4. Sokol SÚ 3 2 1 7:4 11
5. Chýnov 3 0 3 10:8 9
6. Planá nad Lužnicí 1 1 4 2:9 4
7. Meteor Tábor 0 1 5 2:17 1

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

24. 1. 2011                                                                        4. místo v Mladé Vožici

V sobotu 29. 1. jsme se zúčastnili halového turnaje v Mladé Vožici, který již tradičně pořádalo OFS Tábor. Turnaje se zúčastnilo sedm mužstev, Planá nad Lužnicí opět ukázala svojí nedisciplinovanost a bez omluvy se turnaje nezúčastnila. Hrálo se systémem každý s každým 12 minut. Turnaj byl velmi kvalitně obsazen a to účatníkem KP Soběslaví, 1. A třídy Sokolem SÚ a Mladou Vožicí, která je spojena s Chotovinami. Dále se turnaje zúčastnil vždy kvalitní halový tým Větrovy, Meteor Tábor, Chýnov a náš tým. Museli jsme se obejít bez Nováka, který byl na horách a Buzka, který omarodil. Přesto musím říct, že s těmito absencemi jsme se vyrovnali velmi dobře. O řízení jednotlivých utkání se starali rozhodčí Křížovský st. a Fiala.
Sestava: O. Podzimek - L. Mácha, Petrych, V. Podzimek, Šitta, Brouček, Vávrovský, Kotalík, Kubec

Naše výsledky:
Jistebnice - Soběslav 0:1

První utkání nás čekal velmi kvalitní tým, který hraje KP. Přesto by se dalo říct, že jsme byli Soběslavi rovnoceným soupeřem. Bohužel jsme inkasovali hned v 1. minutě gól. Vypadlo to tedy, že nás čeká gólový přísun, ale nic takového nenásledovalo, ba naopak jsme mohli v posledních dvou minutách několikrát vyrovnat. V 9. minutě měl obrovskou šanci Brouček, ale trefil pouze dobře postaveného brankáře a tentýž hráč měl šanci i těsně před koncem, když po rohu těsně minul horní růžek branky. Za tuto prohru jsme se nemuseli v žádném případě stydět.

Větrovy - Jistebnice 0:2
Branky: Mácha, Brouček
Druhý zápas jsme již vyhráli a to zaslouženě. Náš tým bojoval se soupeřem velmi dobře, nechyběla bojovnost. Větrovy tento turnaj nebyli tak jisté jako předchozí ročníky. V 2. minutě Šitta narazil Petrychovi, ale střela šla mimo. O minutu později jsme již skórovali, když se trefil L. Mácha, asistoval Šitta. Ve 4. minutě jsme předvedli krásnou akci. Kotalík se protáhl po levé straně. našel krásně Kubece, ale ten branku minul. V 6. minutě další hezká akce. Kubec stejně jako Kotalík předtím se krásně protáhl po pravé straně, přihrával před branky,tam si musel ještě Brouček vybojovat míč a z otočky trefil branku a zvýšil na 2:0 v náš prospěch. V 9. minutě si Kotalík vyměnil míč s Broučkem, ale střela prvně jmenovaného šla vedle. V 12. minutě předvedl dobrý zákrok O. Podzimek.

Mladá Vožice - Jistebnice 2:0
Další zápas jsme hráli s domácím týmem, který měl velmi dobře poskládaný tým jako každý rok. Přesto jsme mohli vést, ale V .Podzimek trefil pouze brankáře. Ve 4. minutě musel zasahovat dobře O. Podzimek. V 5. minutě po naší chybě, kdy jsme nechali volného hráče před brankou po rohu, jsme prohrávali 1:0. O minutu později mohlo být vyrovnáno, ale Kotalík trefil opět pouze jen brankáře. V 8. minutě zřejmě nastala situace, která ovlivnila další průběh zápasu, Kubec dostal na půlce míč, mohl jít sám ,ale vyběhnuvší brankář ho nemilosrdně držel a fauloval a znemožnil tím jasný útok na prázdnou branku. Přesto tento čin nebyl potrestán jasným vyloučením. To by pro Vožici byl velký trest, jelikož jejich brankář jim hrál velmi dobře vysunutého posledního hráče a bez něj by měli velké problémy udržet výsledek. Bohužel kopal se jen volný kop. V 12. minutě chyboval L. Mácha, Vožice dala tyč, ale od tyče se míč odrazil od hlavy O. Podzimka do branky a bylo to již o dvě branky. V poslední minutě ještě musel O. Podzimek dvakrát výborně zasahovat.

Jistebnice - Sokol SÚ 0:2
Toto utkání jsme prohráli stejným rozdílem jako s Vožicí. Dostali jsme dva góly po chybách, které by se neměli stávat, přesto nelze našim hráčům upřít bojovnost a snaha otočit utkání v každé minutě. Dobré zákroky opět předvedl O. Podzimek.

Meteor Tábor - Jistebnice 0:1
Branka: Petrych
Toto utkání jsme předvedli zřejmě jediný slabý výkon. Toto utkání jsme nezvládli, byť jsme vyhráli. Herně nebyly k vidění žádné kombinace, no prostě žádný hezký halový fotbal. Vytratila se naše lehkost a snaha vyhrát. Rozhodla 8. minuta, kdy Šitta se dostal do vápna, kde byl jasně sražen brankářem a byla písknuta penalta, kterou kopl výborně Petrych a zajistil nám tak důležitou výhru.

Jistebnice - Chýnov 2:0
Branky: Kubec, Petrych
Úplně poslední utkání mělo náboj boje o čtvrté místo. Náš tým jasně ukazoval, kdo by měl skončit na lepším místě. V tomto utkání bylo vidět, jak by se mělo bojovat o vyšší místa. V 1. minutě dostal L. Mácha žlutou kartu za faul u munatinelu. V 4. minutě výborně zneškodnil šanci Chýnovu. Hned z protiútoku, který založil Kotalík a ukázal sílu v noze, když vyhrál několik soubojů, přihrál Kubecovi a ten s přehledem dostal náš tým do vedení. O minutu později mohl zvýšit Brouček, ale z jeho šance byl jen roh. V 9. minutě se ukázal i V. Podzimek, ale jeho střela šla vedle. V 11. minutě se dostal Petrych do šance, když oběhrál několik hráčů a zvýšil na 2:0. Petrych na tomto turnaji podal dobrý výkon a zaslouženě si připsal druhý gól na turnaji. V téže minutě ale musel ukázat své umění i O. Podzimek, který náš tým podržel dobrými zákroky.

Ostatní výsledky:
Mladá Vožice - Chýnov 1:0
Meteor Tábor - Větrovy 0:0
Mladá Vožice - Sokol SÚ 0:0
Chýnov - Soběslav 0:3
Meteor Tábor - Mladá Vožice 0:3
Sokol SÚ - Chýnov 1:1
Soběslav - Větrovy 0:0
Sokol SÚ - Meteor Tábor 3:1
Chýnov - Větrovy 1:0
Meteor - Chýnov 1:0
Soběslav - Mladá Vožice 0:1
Sokol SÚ - Soběslav 1:3
Mladá Vožice - Větrovy 2:0
Soběslav - Meteor Tábor 5:0
Větrovy - Sokol SÚ 1:4

Tabulka:
 

pořadí tým výhry remízy proher skóre body
1 Sokol Mladá Vožice 5 1 0 9:0 16
2 Spartak Soběslav 4 1 1 12:2 13
3 Sokol Sezimovo Ústí 3 2 1 11:6 11
4 1. FC Jistebnice 3 0 3 5:5 9
5 Meteor Tábor 1 1 4 2:12 4
6 FC Chýnov 1 1 4 2:8 4
7 SK Kavas Větrovy 0 2 4 1:9 2


Při rovnosti bodů rozhoduje vzájemný zápas.

Je potřeba pochválit celý tým za odvedené výkony, za bojovnost. Je vidět i na tabulce, že jsme odehráli kvalitní turnaj. Před námi jsou v tabulce pouze týmy z vyšších soutěží a i počet obdržených branke je třetí nejnižší, což vypovýdá i o velmi dobré práci celého týmu.

Abeceda turnaje:
A
mbice našeho týmu bylo umístit se co nejlépe. Pořadí odpovídá představám. Možná i předčilo očekávání, kdy se čekaly vyrovnané zápasy s Chýnovem, Větrovy.
Branky našeho týmu. Obdržených je málo, což zaslouží pochavalu. Vstřelených by mohlo být víc.
Cíl byl splněn. Škoda, že se nedosáhlo na vyšší příčky, chybělo málo.
Devět bodů našeho týmu v turnaji.
Emoce. Tento turnaj jsme odehráli bez nějakých emocí, vyvarovali jsme se provokování a oplácení tvrdých zákroků především Sokola.
Forma našeho týmu byla veliká, kéž by vydržela i do konce sezóny.
Golman je důležitou rolí v mužstvu především v halových turnajích. O. Podzimek obstál.
Hra našeho týmu měla kvality, byla kombinační, byla pohledná narozdíl od Soběslavi, Sokola, kde hráli hráči spíše na sebe.
Ikona v našem týmu žádná v turnaji, pouze týmový výkon, tak to má být.
Jistebnice ukázal, že halové turnaje umí hrát a obstát i s lepšími týmy.
Krize potkala náš tým zřejmě v utkání s Meteorem, kde jsme podali velmi slabý výkon.
Láska k fotbalu. Slova, kdy hráč po turnaji přizná, že ho začíná fotbal bavit jistě potěší :-)
Motivace hnala některé hráče k velkým výkonům.
Nouze na celém turnaji nebyla o kvalitní zápasy, ale i první nudné oťukávací zápasy.
Obrana nepropustná to je tým domácí, žádný gól neinkasovali.
První místo obhájil domácí celek.
Rozhodčí, nejslabší články turnaje, jejich divné posuzování zákroků znehodnotila některá utkání a několikrát a nejen nám ubližili výroky sudích.
Síla našeho týmu byla na turnaji i bez dvou opor, které chyběly.
Týmový výkon.
Unikát má tento turnaj, dobré obsazení týmy, bohužel organizace ze strany OFS na můj vkus poněkud vázne.
Větrovy, tým, který vždy měl sílu. Hold každá generace nemůže podávat skvělé výkony, přesto obrana propracovaná při remízách i se silnými týmy.
Za rok. Doufejme, že i za rok se zúčastní náš tým, tím by byla jistota zachování žáků v Jistebnici.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
27. 2. 2010                                                                        6. místo v Mladé Vožici

27.2. se naši žáci zúčastnili turnaje starších žáků v Mladé Vožici. Tento turnaj byl pořádán OFS Tábor. Obsazení turnaje bylo velmi kvalitní. Vedle našeho a domácího týmu se turnaje měli zúčastnit: Meteor Tábor, Sokol Sezimovo Ústí, Soběslav, Chýnov, Bechyně, Větrovy. Na turnaj nepřijel tým Soběslavy, který se vůbec neomluvil a u tak velkého klubu je to veliká ostuda. Turnaje se tak zúčastnilo 7 zbylých týmů. Hrálo se 12 minut jednokolově každý s každým, 4+1 s mantinely. V rozhodování všech zápasů se střídali rozhodčí Makovička st. a Křížovský st. Našemu týmu se opět nevyhla nějaká ta absence původně nominovaných hráčů. Náš tým celý turnaj odehrál ve složení:
O. Podzimek - Vavřík, Buzek, R. Novák, Kubec - V. Novák, F. Maňák, Němeček, J. Maňák.

Výsledky:
M. Vožice - Chýnov 3:1
Sokol SÚ - Meteor 2:1
Větrovy - Bechyně 0:1

Jistebnice - Meteor 0:2
Úvodní zápas se nám vůbec nepovedl. Náš tým podal hrozný výkon, bez nasazení a chuti uhrát nějaký výsledek a jen díky brankáři O.Podzimkovi neskončil zápas vyšší prohrou.
Střely: 3:6

Větrovy-Chýnov 0:0
M. Vožice-Sokol 1:2
Bechyně - Meteor 2:3

Jistebnice - Mladá Vožice 3:5
Branky:1. a 12.R.Novák, 6.Němeček
Střely: 7:10
Ve druhém zápasu jsme podali dobrý výkon a domácího favorita velmi potrápili. Bylo vidět nasazení, hráči chtěli uhrát dobrý výsledek. Bohužel jsme prohráli vinou zbytečných gólů po našich hrubých chybách. V 1. minutě jsme se ujali vedení díky tomu, že Vavřík krásně našel R. Novák, který se velmi dobře trefil 1:0. Ve 3. minutě domácí vyrovnali. Hned na to se Němeček dostal do veliké šance, ale ještě ji neproměnil. Až v 6.minutě se dostal Němeček o úniku, obhodil si domácího obránce o mantinel a dostal náš tým opět do vedení 2:1. O dvě minuty později ale už vedli domácí,to když O. Podzimek špatně rozehrál odkop a pak nastala další naše zbytečná chyba 2:3. V 9. minutě už to bylo 2:4. Minutu na to se zaskvěl O. Podzimek dobrým zákrokem. V 10.minutě domácí zvýšili na 2:5. V poslední minutě snížil R. Novák na konečných 3:5.

Sokol - Chýnov 4:1
M. Vožice - Bechyně 4:4
Meteor - Větrovy 0:2

Sokol - Jistebnice 3:0
Střely: 5:8
Smolný zápas. Soupeři jsme byli vyrovnaným týmem, byli jsme i aktivnější ve střelbě, ale chybělo nám dobré zakončení a tak soupeř z minima vytěžil maximum. Největší šance měl R. Novák a Němeček.

Větrovy - Vožice 1:1
Bechyně - Sokol 4:3

Jistebnice - Chýnov 1:0
Branka: 9.Němeček
Střely: 7:6
Dobrý zápas, velmi pohledný. Náš tým hrál velmi zodpovědně, vyvaroval se chyb a zaslouženě vyhrál, když se trefil Němeček z přímého kopu.

Sokol - Větrovy 3:1
Chýnov - Meteor 2:0

Jistebnice - Bechyně 3:2
Branky: 1.Kubec, 10.R.Novák, 12. Vavřík
Střely: 8:6
Velmi těžký zápas a vyrovnaný. Bechyně přivezla na celý turnaj akorát pět hráčů, včetně brankářky. Přesto soupeř hrál velmi dobře a jakoby měl vždy dost sil, ikdyž měl víc a víc zápasů v nohách, přesto na náš tým nestačil. Hráli jsme dobře, aktivně. Dva góly padly po krásných akcích Kubece s R. Novákem, když si v obou akcích své role vyměnili. Třetí gól přidal Vavřík po samostatném úniku přes celé hřiště a všechny hráče. Po tomto zápasu byla výsledkový listina velice zamotaná, protože do poslední fáze šli všechny týmy jako adepti na medaile. My jsme mohli skončit po tomto zápase třetí, ale také poslední. Tím pádem poslední zápasy slibovaly velikou atraktivitu.

Meteor - Vožice 0:4
Bechyně - Chýnov 3:2

Větrovy - Jistebnice 4:0
Střely 9:7
Poslední zápas nám vůbec nevyšel. Nedařilo se nám proměnit ani jednu šanci, největší měl Němeček dokonce 2x. Větrovy se během turnaje posílili o dva hráče a na jejich hře to bylo velmi znát. Tím pádem se nám sen o medaili rozplynul a na konec jsme byli rádi, že nejsme poslední.

Tento turnaj byl velmi vyrovnaný. Především v posledních 6 zápasech šlo o hodně, všechny týmy do posledního zápasu bojovali o medaili. Chýnov se tedy z tohoto boje vyřadil v předposledním zápase. Náš tým předvedl velmi kvalitní výkony kromě prvního a posledního zápasu. Velmi spolehlivý a dodbrý výkon podal brankář O. Podzimek, který předváděl velmi dobré zákroky, ale i jemu se nepodařilo v jednom zápase vyvarovat chyb. Přesto tým zaslouží pochvalu za odvedený výkon.

Tabulka:

  výher remíz proher skóre body
1. Sokol Sezimovo Ústí 5 0 1 17:8 15
2. Sokol Mladá Vožice 3 2 1 18:11 11
3. FC Bechyně 3 1 2 16:15 10
4. SK Kavas Větrovy 2 2 2 8:5 8
5. FK Meteor Tábor 2 0 4 6:12 6
6. 1. FC Jistebnice 2 0 4 7:16 6
7. FC Chýnov 1 1 4 5:11 4


V případě rovnosti bodů rozhodovali vzájemné zápasy.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
16. 1. 2010                                                                        3. místo v Mladé Vožici

V sobotu 16. 1. se náš tým žáků zúčastnil turnaje starších žáků v Mladé Vožici. Před tímto turnajem se plno věcí neustále měnilo. Nejdříve se počet účastníků z osmy smrskl na konečných pět a především náš tým měl problémy se složením sestavy. Z původní nominace vypadla skoro polovina hráčů, ale nakonec se podařilo dát dohromady tým, který skončil na krásném třetím místě. Turnaj se hrál dvoukolově a v první polovině zápasy trvaly 15 minut a ve druhé 13 minut. Utkání rozhodovala dvojice rozhodčích Novák, Makovička. Turnaje se zúčastnil domácí celek, který vlastní žáky nemá, ale spojen s Chotovinami, tedy v podstatě účastník 1.A třídy. Dále se turnaje zúčastnily další účastníci 1.A třídy a to Sokol Sezimovo Ústí a Bechyně. A posledním týmem je účastník OP, tým Meteoru Tábor.
Sestava: V. Podzimek - Cicko, V. Novák, Turnovec, Kubec - F. Maňák, Němeček, Kotalík

Výsledky:
1.kolo:
Mladá Vožice - Sokol SÚ 2:4
Meteor - Bechyně 1:1
Jistebnice - Mladá Vožice 0:5
První zápas se nám vůbec nepovedl. Hráči dělali se spoustu chyb a soupeř naší špatnou hru trestal. Nebylo vidět žádné větší nasazení, nebyla k vidění žádná kloudná přihrávka, žádná větší šance.

Bechyně - Sokol SÚ 0:0
Jistebnice - Meteor 4:0
Branky: Turnovec 2, Kotalík, Němeček
Opak prvního zápasu. Náš tým hrál velmi dobře. Dobře bránil, dostával se do šancí a dokázal tyto šance proměnit. K vidění byly vidět hezké kombinace, byl podán dobrý týmový výkon a dostavila se zasloužená výhra.

Bechyně - Mladá Vožice 0:2
Jistebnice - Sokol SÚ 1:3
Branka: Turnovec
V tomto utkání jsme týmu, který hraje vyšší soutěž, byli vyrovnaným soupeřem. Utkání mělo remízový náboj. Bohužel jsme prohráli našimi hrubými chybami, které by se neměli stávat. Soupeř tyto chyby potrestal a vyhrál.

Mladá Vožice - Meteor 7:1
Jistebnice - Bechyně 2:1
Branky: Němeček 2
Toto utkání bylo velmi vyrovnané, ale náš tým podal zodpovědný výkon, který byl podpořený poctivým výkonem. Náš tým tento zápas doslova odmakal a dočkal se odměn v podobě druhé výhry na turnaji.

Sokol SÚ - Meteor 1:3

2. kolo:
Mladá Vožice - Sokol SÚ 3:2
Meteor - Bechyně 0:7
Jistebnice - Mladá Vožice 0:4
Druhé kolo začalo stylem prvního kola. Domácí tým nás přehrál, i když v tomto zápase jsme měli více šancí, ale žádnou jsme neproměnili a naopak soupeř trestal naše chyby.

Bechyně - Sokol SÚ 0:1
Jistebnice - Meteor 1:3
Branka: Kubec
Velké podcenění soupeře. V době, kdy jsme měli turnaj dobře rozjetý přišla studená sprcha a rázem hrozilo i poslední místo. Toto utkání se nám vůbec nepovedlo. Naše hra byla přizpůsobená hře soupeře. Byla to taková plácaná a soupeř dokázal dát víc gólů.

Bechyně - Mladá Vožice 2:2
Jistebnice - Sokol SÚ 1:3
Branka: Kubec
Výsledek s tímto soupeřem stejný jako v první zápase. Naše hra nebyla dobrá, chvílemi to vypadalo, jako bychom nemohli fyzicky. Soupeř nás přečísloval a přehrával.

Mladá Vožice - Meteor 4:1
Jistebnice - Bechyně 1:0
Branky: vlastní
Důležité a poslední utkání, které jsme potřebovali vyhrát a neskončili poslední. Výhra nás posunula do hry o třetí příčku, ale záleželo na výsledku posledního utkání, kde nesměl Meteor vyhrát. Náš tým podal v tomto zápase výborný výkon, byl to odmakaný zápas od začátku do konce a naprosto zaslouženě jsme vyhráli.

Sokol SÚ - Meteor 1:0

Střelci našeho týmu:
3- Turnovec, Němeček
2- Kubec
1- Kotalík

Tabulka:

  výher remíz proher skóre body
1. Sokol Mladá Vožice 6 1 1 29:10 19
2. Sokol Sezimovo Ústí 5 1 2 15:10 16
3. 1. FC Jistebnice 3 0 5 10:19 9
4. FK Meteor Tábor 2 1 5 9:26 7
5. FC Bechyně 1 3 4 11:9 6


Náš tým střídal dobrá utkání se špatnými. Celkové umístění je nakonec velmi hezké. Při vyhlášení výsledků náš tým dostal tedy bronzové medaile.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
24. 1. 2009                                                                         V Mladé Vožici 5. místo

V sobotu 24.1. 2009 se vydal náš žákovský tým na svůj druhý letošní halový turnaj. Na posledním turnaji v Chotovinách žáci obsadili 7.místo(8 účastníků). Tentokrát pořadatelem turnaje bylo OFS Tábor a turnaj se odehrál v Mladé Vožici. Turnaj se zúčastnilo osm mužstev, které se utkaly systémem každý s každým. Každé utkání se hrálo 12 minut. Tento turnaj byl dost kvalitně obsazen, když kromě našeho mužstva se turnaje zúčastnili celky z 1.A třídy-Chotoviny, Sokol Sezimovo Ústí a Chýnov, a potom mužstva 2.třídy- Větrovy, Meteor Tábor, Mladá Vožice a Malšice. Přičemž Malšice a Větrovy jsou týmy z úplného čela tabulky. Hrálo se 4+1.

Sestava našeho týmu: Podzimek - Turnovec, Brouček, Kotalík, Kubec - Slávik, Studenovský, Helcl, Trpka - Vávrovský

Výsledky našeho týmu:
Jistebnice - Chotoviny 0:4

V prvním zápase jsme se utkali s konečným vítězem celého turnaje. Od začátku byl zápas vyrovnaný a až ve 3.minutě se ujali šikovnou tečí po rohu vedení. V 6.minutě jsme zahrávali rohový kop a hostující brankář s těží chytil střelu Kotalíka. V tuto chvíli platilo nedáš, dostaneš. Chotoviny udělali protiútok, který proměnili a dostali se do vedení 0:2. V 8.minutě se blýsknul výborným zákrokem Podzimek, ale na dorážku byl už krátký a tak Chotoviny vedli už 0:3. V 11. minutě uzavřeli Chotoviny konečné skóre na 0:4, když nadvakrát prostřelili našeho brankáře.

Meteor Tábor - Jistebnice 1:2
Branky:Turnovec, Kotalík
Ve druhém utkání jsme byli aktivnějším mužstvem a to potvrdil svým gólem Turnovec. Další šanci ale Helcl neproměnil. Dále jsme si vytvářeli převahu a za odměnu přišel druhý gól, když se trefil Kotalík. Ke konci zápasu došlo k nedorozumění našich hráčů před naší brankou a Meteor snížil na 1:2. Konec ovšem naši hráči dobře pohlídali a zaslouženě vyhráli.

Jistebnice - Mladá Vožice 1:0
Branka:Helcl
V dalším utkání jsme se utkali s domácím celkem. Tento zápas jsme vyhráli i velkou zásluhou brankáře Podzimka, který spolehlivě vychytal všechny velké šance Vožice. A naopak v 10.minutě to byl náš tým kdo se dostal do vedení. První střelou ještě Helcl vožického brankáře neprostřelil, ale z následné dorážky se už nemýlil a rozhodl tím toto utkání.

Sokol Sezimovo Ústí - Jistebnice 6:2
Branky: Helcl 2
Ve čtvrtém utkání jsme se utkali s dosud neporaženým týmem, který navíc neinkasoval ani jednu branku. Do 4.minuty se nemohl Sokol dostat před naší branku díky pozorné obraně. Až ve 4.minutě Sokol dal dva góly. Ale náš tým se nezalekl a v 6.minutě nekompromisně zakončil Helcl a snížil na 2:1. V 8.minutě ale Sokol dal další tři branky a bylo to už 5:1. Ikdyž jsme stále bojovali a Sokolu zápas velmi svojí bojovností znepříjemnili, tak jsme inkasovali další gól na 6:1 v 10.minutě. Ale v téže minutě se opět dostal k míči Helcl a opět velmi tvrdě zakončil a snížil na konečných 6:2.

Jistebnice - Chýnov 1:4
Branka:Kotalík
V dalším utkání jsme se utkali s dalším účastníkem 1.A třídy. Ačkoliv náš tým vydal ze sebe co se dalo a hodně bojoval, tak prohrál. V 4.minutě se Chýnov ujal vedení. O minutu později trefil Helcl břevno. A opět platilo nedáš, dostaneš, když Chýnov zvýšil o několik sekund později na 0:2. V téže minutě si srazil nešťastně Turnovec míč do své branky a bylo to 0:3. V 9.minutě dokázal snížit Kotalík. Ale minutu na to Chýnov uzavřel skóre na 1:4.

Jistebnice - Malšice 2:2
Branky:Slávik 2
V předposledním zápase jsme se utkali s Malšicemi v boji o 5.místo. Od začátku bylo vidět, že se ani jednomu týmu moc nechce hrát a tak to byl spíše nudný fotbal a to až do 5.minuty, kdy Slávik zkusil vystřelit, ale jeho střela skončila na tyči. O minutu později měl velikou šanci Helcl, ale mířil vedle. Dále si vytvořili šance, také Malšice, ale vše zneškodnil výborně chytající Podzimek. Až v 9.minutě se podařilo Malšicím skórovat a dostali se do vedení. Ale v 11.minutě Slávik vyrovnal na 1:1. V poslední minutě se ale ještě stále hrálo o vítězství a také padaly branky. Nejprve se dostali do vedení Malšice, ale 15 sekund před koncem se trefil opět Slávik a uzavřel na konečných 2:2.

Větrovy - Jistebnice 4:1
Branka:Slávik
V posledním utkání jsme se utkali s Větrovy, které předvedli krásný fotbal, ale naše mužstvo bojovalo od začátku až do konce a tak byli druhému týmu dobrým soupeřem. V prvních dvou minutách tým podržel opět Podzimek svými zákroky. ale na střelu na konci 2.minuty byl krátký 1:0. V 4.minutě jsme zahrávali rohový kop a dali gól, ale nebyl správně uznaný, protože jsme nerozhrávali z správně z místa, které je určené k rozehrání rohového kopu. Ale ještě v téže minutě se po rohu trefil Slávik 1:1. V dalšímu průběhu se opět párkrát blýskl Podzimek, který byl po celý turnaj oporou týmu. V 8.minutě vystřelili Větrovy krásnou střelu z větší dálky a bylo to 2:1. V 10.minutě se smolně pro nás trefili opět Větrovy 3:1. A v poslední minutě Větrovy krásnou střelou, která skončila od břevna v brance, uzavřeli skóre na 4:1.

Ostatní výsledky:
Mladá Vožice-Chýnov 0:2, Sokol-Meteor 5:0, Malšice-Větrovy 2:3, Chotoviny-Malšice 3:0, Chýnov-Větrovy 1:3, Vožice-Sokol 0:5, Malšice-Meteor 5:1, Sokol-Chýnov 0:0, Větrovy-Chotoviny 1:2, Ml.Vožice-Malšice 0:1, Meteor-Větrovy 1:3, Chýnov-Chotoviny 1:3, Větrovy-Ml.Vožice 4:1, Malšice-Sokol 0:5, Chotoviny-Meteor 1:0, Sokol-Větrovy 3:0, Ml.Vožice-Chotoviny 1:3, Chýnov-Meteor 5:0, Chotoviny-Sokol 1:1, Malšice-Chýnov 0:7, Meteor-Ml.Vožice 2:1

Konečné pořadí:

  výher remíz proher skóre body
1. Sokol Chotoviny 6 1 0 17:4 19
2. Sokol Sezimovo Ústí 5 2 0 25:3 17
3. SK Kavas Větrovy 5 0 2 18:11 15
4. FC Chýnov 4 1 2 20:7 13
5. 1. FC Jistebnice 2 1 4 9:21 7
6. TJ Malšice 2 1 4 10:21 7
7. FK Meteor Tábor 1 0 6 5:22 3
8. Sokol Mladá Vožice 0 0 7 3:18 0


V celkovém pořadí i přes velkou kvalitu ostatních týmu jsme skončili na 5.místě. Toto umístění je velice pěkné. Na hráčích bylo vidět, že mají velikou chuť a také od prvního do posledního zápasu pracovali velice kvalitně. Po velmi kvalitních výkonech si zaslouží všichni hráči velikou pochvalu za předvedený výkon. Bylo vidět, že někteří již mají zkušenost s turnajem v Chotovinách. A druhá polovina týmu,která se oproti minulému turnaji obměnila, nezklamala a velice rychle přičichla k rychlejšímu tempu halového fotbalu. I přes velmi dobré výkony všech hráčů je třeba vyzdvihnout výkon brankáře Podzimka, který po celý turnaj podával výnorné výkony a navíc dobře rozehrával.
 

 

 

 
TOPlist