aktualizováno: 15.08.2023 23:23:04

Dorost 1. FC Jistebnice

Mladší žáci
5. 4. 2014 13:35
Přípravné utkání mladších žáků: Sokol Sezimovo Ústí - 1. FC Jistebnice 4:3 (0:1)

Branky: 1., 32. a 50. Horčička
Sestava: R. Mrzena - D. Ruber, T. Ruber, Kubů - M. Mrzena, Horčička - T. Grym, L. Fíla, střídali: T. Fíla, Soldát, Vác. Studenovský, Popelka
    Ve středu 2. 4. sehráli naši mladší žáci první přípravné utkání, které bylo zároveň generálkou před začátkem jarní části, resp. pohárovým utkáním. Vydali jsme se na hřiště, poslední dobou více zpřáteleného v ml. žácích, týmu Sokola Sezimovo Ústí. Se Sokolem jsme na podzim prohráli 3:2 v přípravném utkání v Nadějkově v září ap oté doma v řijnu porazili 1:0 a tak vzájemné zápasy byly vyrovnané, ikdyž vhale jsme s širším týmem mladších žáků prohráli. K utkání se odjíždělo s těžkou hlavou, jelikož nebyl přítomen pro zranění bek Matěj Nešetřil a dalším šokem byla na místě absence našeho tahouna a dříče Vojty Studenovského, který se taktéž zranil a jelikož chyběl i stoper, tak se nám v podstatě rozpadla komplet obrana během 20 minut. Přesto jsme jeli odhodláni uhrát nějaký dobrý výkon, ne výsledek, jelikož šlo o přípravné utkání a tam o výsledek nejde. Bylo hlavní se sehrát před důležitým utkáním a rozehrát se. Na post Studenovského byl dosazen T. Ruber, který si s tím poradil suprově a na postu posledního odehrál poměrně dobré utkání a snažil se i rozehrávku, což pro něj bylo plusové. Prvních deset minut utkání jsme byly lepším týmem, soupeře přehrávali a hned v 1. minutě soupeře zaskočili, když jsme šli do vedení - L. Fíla výborně nalezl Horčičku, který udělal brankářovi kličku a s přehledem skóruje - 0:1 pro nás. Pak ale od 10. minuty se hrál vyrovnanější fotbal, kdy zhruba od 18. minuty měli pak více ze hry domácí, nicméně jejich snaha končila většinou kolem našeho vápna, kde velmi dobře pracovila nová obrana se slovním dirigováním Pavly Kubů. První poločas jsme dohrávali ale pod tlakem, jelikož nám došli síly (někteří hráči absolvovali těsně před zápasem 1,5 sportovek).
    Druhý poločas jsme opět prvních 10 minut a nějaký drobný hráli pohledný fotbal, když 2 minuty od začátku druhého poločasu opět skórujeme, když se Horčička dostal výborným pohybem ke střele z území penalty a trefil přesně prostor u tyče a vedli jsme 0:2. Pak ale soupeř začal výborně hrát, tlačil se dopředu a toho také využil, když jsme stále před soupeřem ustupovali, nikdo nešel proti a tak domácí hráč Janů mohl vystřelit a prostřelil naši obranu přesnou ranou k tyči, R. Mrzena nemohl nic vidět a neměl šanci. - 1:2. Ve 44. minutě je vyrovnáno, když opět z dálky při stejné situaci míří přesně Kouřil. V 50. minutě ale předvádí hezkou akci T. Grym s Horčičkou, který završuje svůj hattrick a dostává náš tým opět do vedení - 2:3. O tři minuty později, ale jsme se opět báli jít do souboje a nechali jsme na zadní tyči při útoku zprava volného Pekárka, který s přehledem vyrovnal - 3:3. V 56. minutě se dostali domácí do vedení 4:3, když jsme nepokryli volného Svobodu, který s přehledem skóruje. Pak jsme se snažili se skóre něco udělat, změnit, ale chyběla nám finálka, nebo např. Kubů mířila hezkou střelou pouze nad branku. Nicméně některé fáze utkání byly lepší, některé horší, těžko se to hodnotí při jiné sestavě, než jsme plánovali a když někteří byli hotoví po sportovkách, je to škoda, jelikož jsme mohli hrát lepší fotbal po celou dobu, ale každý tým někdy vyhasne v některých fázích utkání a nám se to hold stalo. Musíme ale lépe pokrývat hráče a makat lépe směrem dozadu, to je náš asi největší problém společně s přesným zakončením. Nicméně děkuji za výkon a doufám, že na jaře pak v mistráku to Sokolu oplatíme, stejně jako na podzim.

Přípravné utkání ml. žáků: TJ Sokol Nadějkov  - 1. FC Jistebnice  0:11
Branky: L. Fíla 2, Soldát 2, T. Ruber 2, M. Mrzena, T. Grym, L. Malý, Podlesný, Vác. Studenovský
Sestava: R. Mrzena - Nešetřil, T. Grym, Vác. Studenovský - L. Fíla, Soldát - T. Fíla, P. Novák
další lajna: R. Mrzena - Popelka, M. Mrzena, D. Ruber - Horčička, T. Ruber - L. Malý, Podlesný

Ve čtvrtek  24. 10. jsme sehráli v Nadějkově přípravné utkání s domácím začínajícím týmem, který nás poprosil o sehrání přípravného utkání. Domácí tým má hodně dětí a to především menších a tak jsme brali s sebou čistě mladší žáky a toto utkání bylo především domluveno proto, aby si v dresu konečně zahráli také ti, kteří nezasahovali do zápasů, protože jsou ještě hodně mladí nebo ještě nemají registračku a tak měli ideální možnost si vyzkoušet premiéru za jistebnické žáky. Domácí překvapili velkým počtem děvčat, která ovšem podala velmi dobrý výkon a Nadějkov ukázal, že má ve svých řadách hodně mladých talentů a možných budoucích hvězd. My jsme ze začátku rozložili síly na všech 15 hráčů včetně brankáře a to ještě jel k utkání i Voj. Studenovský, který ale do bojů nezasáhl. Možnost zahrát si dostal L. Malý, ročník 06, P. Novák - 05 a nováčci Podlesný a Vác. Studenovský. Všichni jmenovaní zapadli do týmu a převedli solidní výkon a někteří se dokonce dočkali i premiérového gólu. Nicméně v utkání o počet branek nešlo! My jsme apelovali na hráče, že nechceme, aby starší nějak sólovali a chtěli za každou cenu dát gól. Chtěli jsme, aby si dali míč do nohy a snažili se zahrát fotbal a dobře do hry vtáhnout naše nováčky a někteří se do hry zapojovali velmi dobře! Myslím, že toto utkání bylo prospěšné v něčem pro obě strany. Hrál ose většinou vždy tak 5-10 minut a byla vždy krátká pauza, aby především domácí trenér mohl svým svěřencům vysvětlit, co by jak měli dělat jinak, nicméně my jsme tyto pauzy taky využívali dostatečně a v některých chvílích se hodili. Domácí sice pohrozili na naší branku pouze jednou, přesto podali bojovný a dobrý výkon. My jsme i zhruba nějakých 13 minut hráli s hodně mladou a nováčkovskou sestavou: R. Mrzena - Popelka, D. Ruber, Vác. Studenovský - T. Fíla, Soldát - Podlesný, L. Malý. Po zápase se ještě kopali penalty, které za nás zkusil chytat Soldát, který si nevedl úplně špatně a naznačil, že by třeba mohl být budoucím brankářem mladších žáků. A jak kopali naši hráči penalty? Velmi dobře penaltu kopli: Popelka, L. Fíla, Podlesný, L. Malý, T. Fíla, Novák, Studenovský, R. Mrzena, M. Mrzena, T. Ruber. Solidní, ale ne gólově: Horčička, T. Grym. Méně se povedla již D. Ruberovi a Soldátovi. Ale to již bylo jen takovým zpestřením na závěr podzimní části.

23. 8. 2013 11:24
Přípravné utkání mladších žáků: ČAFC Praha  - 1. FC Jistebnice  6:1 (4:1, 2:0, 0:0)
Branka:
6. Studenovský
Sestava: Kubů - R. Mrzena, T. Ruber, D. Kubec - M. Mrzena, Horčička - T. Grym, Studenovský
Střídali: Popelka, D. Ruber, Petrych, L. Malý
    Ve čtvrtek 22. 8. 2013 jsme v rámci treninku sehráli další přípravné utkání mladších žáků. Za soupeře nám byl tým ČAFC Praha, který se účastní pražského přeboru. Nečekal nás vůbec lehký soupeř jen vzhledem k soutěži, kterou soupeř hraje. Ale taky nešlo o lehkého soupeře z pohledu toho, že tento tým měl k dispozici všechny hráče ročníku 2001, to znamená nejstarší možný ročník, který může hrát za mladší žáky. Přesto tentou soupeř uzavřel letní přípravu, kde jsme měli možnost se utkat s kvalitními týmy jako Sokol SÚ, Praga Vysočany a nyní ČAFC Praha. Kluci hned na úvod tak viděli, že se dá hrát s každým a doufám, že si toto v hlavách uchovají i do soutěže. Utkání se hrálo 3x20 minut a výborně jej řídil Pavel Kubec.
    Do utkání jsme vstoupili aktivně a se soupeřem se snažili hrát vyrovnanou partii. Prvních deset minut první třetiny se nám to poměrně dařilo, ikdyž samozřejmě soupeř měl díky zkušenostem a věkové vyrovnanosti více ze hry a jeho kvalita se projevovala po celé utkání. V prvních minutách můžeme jít dokonce do vedení, ale T. Grym míří nad branku Prahy. A tak poprvé inkasujeme my, když ve 4. minutě necháváme na hranici vápna ve středu volného hráče, který dostal přihrávku a s přehledem prošel až před Kubů a s přehledem svojí šanci proměnil - 1:0. My jsme se nevzdali a okamžitě jsme chtěli odpovědět. Na přelomu 5. a 6. minuty jsme se dostali do šance, ale dobře zasáhla obrana ČAFC a my měli následně výhodu rohového kopu. K exekuci rohového kopu si připravil míč T. Grym, jeho střílený přízemní centr prošel brankářovi mezi nohama a k míči se dále dostal dobřep ostavený Studenovský a umístil míč do branky - 1:1. Dále se hrálo poměrně vyrovnaně, my se snažili přidat nějaký gólík, vyrovnání soupeře mírně zaskočilo. V 8. minutě měl dvě šance T. Grym, ale ani jednou jsme nedokázali skórovat. Hezčí byla druhá akce, kdy Studenovský zachytil rozehrávku Prahy a výborně našel T. Gryma, kterého ovšem velmi dobře vychytal brankář soupeře. Od 10. minuty jsme však neuvěřitelně vypli a přestali hrát a soupeř nás druhou desetiminutovku první třetiny jasně přehrál. Najednou jsme přestali soupeři stíhat, nebránili jsme, jak jsme měli a nesnažili se ani o nějakou přihrávku, akci. Ve 13. minutě jsme trestuhodně nechali projít hráče ČAFC až před branku po levé straně a ten nedal střelou k tyči Kubů šanci - 2:1. Dáel má soupeř více ze hry a tlačí nás. V 17. minutě necháváme trestuhodně volného hráče na zadní tyči při akci po levé straně a ten nemá problém míč uklidit do branky - 3:1. V 18. minutě necháváme středem hřiště opět projít trestuhodně hráče soupeře a ten nalezl opět naprosto volného hráče - 4:1. Posledních sedm minut první třetiny se nám hrubě nepovedlo a tak nastala o přestávce první větší bouře u mladších žáků, jelikož jsme absolutně vypli a především byli velmi nedůrazní a nehlídali si hráče.
    Do druhé třetiny jsme již vstoupili lépe a vzpamatovali se z konce první třetiny. Začali jsme zase hrát vyrovnaněji, ikdyž soupeř svojí kvalitou měl opět více ze hry. Ve 26. minutě jsme přesto nechali volného hráče na středu, který zvýšil na 5:1. Ale clekově jsme se více vyvarovávali chyb a i trochu přidali v důrazu a na hře to bylo hned znát. Ve 32. minutě dostal výborně přihrávku do úniku T. Ruber, který šel sám, ale minul branku, chyběl větší klid v zakončení. Ve 36. minutě jdeme opět do velké šance, když Studenovský už na pozici posledního zachytil útok ČAFC, chytře s míčem počkal, až se nějaký hráč uvolní, nalezl skvěle naběhnutého R. Mrzenu, který měl možnost zakončení, ale jeho střelu vytlačil brankář na rohový kop, ze kterého jsme bohužel nic nevytěžili. Ve 39. minutě nám trošku poklesla koncentrace a snad podruhé ve druhé třetině jsme špatně pobrali hráče a opět za to schytali trest v podobě obdrženého gólu, když Kubec nechal při rohu na zadní tyči úplně volného hráče, který zvýšil na 6:1. Nicméně druhá třetina již vypadala lépe a dokázali jsme se soupeřem již déle běhat a bránit se a dokocne si vytvořit i šance.
    Třetí třetina branku nepřinesla a náš tým hrál vyrovnaně poměrně, byli k vidění šance na obou stranách, my jsme jich měli taky spoustu, bohužel nedokázali jsme přesně zakončovat a nešlo jen o jednoho hráče z našeho týmu, v nepřesném zakončení a smůle se snad vystřídali všichni i L. Malý, který je ročníkem 2006 a proti o pět let starším hráčům ukázal dobrou bojovnost a nebál se i osobních soubojů. Největší závar jsme přinesli zhruba 55. minutě, kdy jsme zahrávali rohový kop, ale asi ani napočtvrté jsme nedokázali prostřelit brankáře a bránící hráče soupeře a tak třetí třetina skončila bez branek. U nás několikrát dobře zasahovala v brance Kubů. Celkově hra byla lepší z naší strany, obrana již velmi dobře obsazovala hráče a útočníci lépe napadali. Na některých hráčích bylo vidět, že začli chodit až déle, ale postupem času bylo vidět, že se to lepší. Když vynechám zhruba úsek 11. - 20. minuty, tak chci poděkovat za bojovný výkon proti takovému soupeři! Jen doufám, že příště ty šance budeme proměňovat.
    Po zápase se kopali pokutové kopy, na které jsme remízovali 8:8 a jak si vedli naší střelci? Jelikož nás bylo méně, než soupeře, zahrávali někteří pokutový kop dvakrát. Jako první šel na řadu M. Popelka a trefuje střed branky, soupeř míří vedle. Jako druhý jde náš nejmladší a nejmenší hráč L. Malý a trefuje dobrou střelou tyč, soupeř vede 1:0. Jako třetí jde Petrych, který začal chodit až tento týden a trefuje se velmi dobře k tyči, ale soupeř též dává - 2:1. Následuje D. Kubec, míří sice tvrdou střelou k tyči, ale zvenku, soupeř dává a vede 3:1. D. Ruber poté dává hezký gól a ukazuje, že i ročník 04 se umí prosadit, soupeři likviduje střelu Kubů a je to 3:2. M. Mrzena následně míří výborně k tyči a vyrovnává na 3:3, jelikož soupeř míří vedle. R. Mrzenovi likviduje střelu ke středu brankář, soupeř míří nad. T. Grym velmi tvrdou střelou trefuje pouze střed branky a brankáře, soupeř míří přesně k tyči 4:3. Studenovský poté výborně dává k tyči, ovšem soupeř je též přesný 5:4. Horčička s přehledem dává, stejně tak soupeř k tyči 6:5. Další serie je stejná, T. Ruber dává, soupeř též 7:6, Kubů míří nad, soupeř též. R. Mrzena podruhé již dává a to hezky k tyči, soupeř míří nad 7:7. L. Malý podruhé neúspěšný, jeho střelu chytá brankář, soupeř se tvrdou střelou nemýlí 8:7. Kubec napodruhé dává a soupeř míří nad 8:8.

19. 8. 2013 17:50
Příprava - mladší žáci: 1. FC Jistebnice  - SK Praga Vysočany  1:1 (0:0)
Branka:
T. Grym
Sestava: Kubů - R. Mrzena, T. Ruber, Popelka - Horčička, M. Mrzena - T. Grym, Studenovský
Střídali: Petrych, D. Ruber
    V pondělí 19. 8. jsme sehráli druhé přípravné utkání s mladšími žáky. Soupeřem nám byl oddíl Praga Vysočany, který je jako každým rokem na soustředění na Mozolově. Bohužel nám dnes nepřálo počasí a hřiště bylo pod vodou a hrálo se za deště, ikdyž se zdálo, že na náš zápas trochu déšť zmírnil. I kvůli počasí se po domluvě změnila hrací doba na 2x15 minut + nastavení a to i kvůli hraci ploše, neboť by se déle hrálo spíše vodní pólo než fotbal. Praga měla mírně navrch po celé utkání, prokazoval větší kvalitu a i to, že mají vyspělejší mužstvo. My však i bez chybějících opor L. Fíly, Nešetřila, Kubece a mladých nadějí T. Fíly a Soldáta soupeře potrápili. První poločas skončil nerozhodně, ikdyž jsme gól dali, bohužel skórující Studenovský se nacházel v době finální přihrávky v poměrně větším offside a tak branka nemohla být uznána.
    Druhý poločas se hrál již na více promočené hrací ploše a míč se ke konci druhého poločasu zastavoval v některých místech a to dělalo problém hráčům. Přesto bylo k vidění několik šancí. Po jedné z nich jsme prohrávali, když šel hostující útočník do gólovky a byl zastaven naším bránícím hráčem a byla nařízena penalta, kterou hostující hráč s přehledem proměnil a bylo to 0:1. My jsme však poté pozorně bránili a naší hráči předvedli dobrý důraz v obraně, jak R. Mrzena, T. Ruber, tak i Studenovský a D. Ruber. My jsme hrozili brejky a po jednom z nich jsme dali i gól, když se dostal po pravé straně T. Grym za obranu, ale i do horšího střeleckého úhlu, přesto zkusil vystřelit a na mokrém terénu a za deště prošel míč brankáři Pragy mezi nohy do branky a bylo vyrovnáno - 1:1. Našim hráčům děkuji za odmakané utkání za těžkých podmínek, ale zkusili jsme si i opak počasí, které jsme měli minulé přípravné utkání se Sokolem SU. Předvedli jsme bojovnost, chybí nám cit v přihrávkách a především nabízení se a pomáhání si. Přesto bych řekl, že je vidět zlepšení oproti minulému utkání.
á

8. 8. 2013
Premiéra mladších žáků: Sokol Sezimovo Ústí  - 1. FC Jistebnice  3:2 (2:1)
hráno v Nadějkově
Branky za nás:
5. D. Ruber, 41. T. Grym
Sestava: Nešetřil - D. Kubec, T. Ruber, R. Mrzena - Horčička, M. Mrzena - T. Grym, D. Ruber
Do hry zasáhli dále T. Fíla, L. Fíla, Soldát, Popelka
    Ve čtvrtek 8. 8. sehrál náš výběr mladších žáků své premiérové utkání před soutěží. Za soupeře nám byl zkušený tým Sokola Sezimovo Ústí, který měl urostlejší hráče a číšila z něj i větší rozehranost. My jsme ovšem chtěli k utkání přistoupit zodpovědně bez nějakýho tlaku na výsledek, jelikož šlo o první zápas v tomto složení a navíc jsme měli i dost mladý kádr i na mladší žáky. Do hry celkem zasáhlo 4 hráčí ročníku 01, 3 ročníku 02, dvě 03, dvě 04 a dokonce jeden hráč ročníku 05 a herně to nevypadalo vůbec špatně a toto utkání ukázalo, že je na čem pracovat a že dokážeme soupeře potrápit. Navíc v tomto utkání chyběla ještě Kubů a Studenovský, neomluvil se Petrych. Do utkání jsme tak vstoupili v brance s Nešetřilem, který si nevedl špatně, v obraně nastoupily 2/3 loňské přípravky doplněny zkušeným R. Mrzenou. T. Ruber byl zvyklý na úlohy v předních liniích, ale na pozici stopera podal velmi dobrý výkon a zamotal trenérovi hlavu se svým postem v týmu. Záloha byla tvořena zkušeným M. Mrzenou a příchozím z Dražic Horčičkou. Dále jsme měli k dispozici již tvrdě oklepaného hráče v žákovských bojích T. Gryma, který již nějaký rok hraje v žácích a dále dravé mládí z přípravky (D. Ruber, bratři Fílové, Soldát a Popelka). Všichni hráči zaslouží pochvalu za bojovný výkon! Snahou bylo i to, aby si všichni zahráli přiměřeně podobný časový úsek.
    Do utkání jsme vstoupili bojovně, přesto jsme od 3 minuty po malém důrazu před naší brankou prohrávali 1:0. Ale chtěli jsme okamžitě vyrovnat a to byl velký plus v zápase. To se povedlo již o dvě minuty déle, tedy v 5. minutě, kdy Horčička přihrál k pravé lajně volnému T. Grymovi a ten tvrdou přihrávkou skrz vápno nalezl u zadní tyče D. Rubera, který v klidu dorazil míč do branky a oslavil tak velmi brzo premiérovou branku v mladších žácích - 1:1. V 8. minutě jsme byli pod nátlakem Sokola, který si vytvořil díky naší nedůraznosti několik šancí, ale 3x se zaskvěl výbornými zákroky Nešetřil, ale na další dorážku již byl krátký a tak do vedení jde opět Sokol SU - 2:1. V 9. minutě ale opět můžeme vyrovnat, Horčička vyzval do krásné ulice přihrávkou T. Gryma, ale pro něj byl míč dlouhý, ale přihrávka Horčičky a náběh T: Gryma měla parametry vyšší soutěže, nádhera pro oči i diváků, kterých bylo poměrně dost. V 10. minutě kombinuje M. Mrzena s Horčičkou, ale náš pokus jde nad branku. Poté následovala v 15. minutě pauza na pití, jelikož se hrálo za poměrně vysokých teplot a bylo třeba doplnit tekutiny. V druhé polovině prvního poločasu jsme postupně mírně ztráceli na tempu a soupeř nás začal přehrávat a my občas mohli být rádi, že jsme u konce poločasu neinkasovali a to i díky dobrým zákrokům našich hráčů nebo brankáře Nešetřila.
    Druhý poločas začal rozvážně z obou stran a utkání bylo vyrovnané na obě strany. Ve 41. minutě mohl Sokol zvýšit své vedení, ale nepodařilo se to protivníkovi a tak jsme následně z rozehrávky trestali my. Míč dostal při rozehrávce ze země do nohy Horčička, který nádherně vyslal do šance opět krásnou ulicí T. Gryma a ten neměl problém zakončit - 2:2. V tu chvíli i našim hráčům narostlo sebevědomí a chodili do šancí, hráli dobře, kombinovali a byli velmi dobrým soupeřem Sokolu. Ve 46. minutě jsme měli opět krásnou akci, na jejímž konci byl T. Fíla, který lehkou ranou vystřelil, ale brankáři nadělal problémy. Celkově tento nejmladší hráč našeho týmu zaslouží pochvalu za to, že dokázal velmi trápit i hráče o 4 roky starší v rozehrávce a zapojoval se i do souhry. Navíc o chvilku později trefil T. Grym z krásné střely pouze břevno. V 50. minutě ovšem inkasujeme, když špatně rozehráváme od branky a střední záložník Sokola zachytil míč a pohotovou střelou prostřelil Nešetřila - 3:2. Do konce utkání se již nic nestalo a tak jsme prohráli utkání těsně 2:3. O výsledek vůbec nejde, ale je velmi příznivý pro nás na první utkání s takovým soupeřem. Doufejme, že se budeme časem zlepšovat a každého soupeře potrápíme, ikdybychom ze začátku prohrávali. Ale pevně věřím, že když na sobě budeme pracovat, dostaví se i výsledky a uhrát dobré výsledky, to v možnostech tohoto týmu jistě je, určitý potenciál má. Ještě jednou děkuji hráčům za předvedený bojovný výkon a za odmakané utkání. Další utkání sehrají mladší žáci v pondělí 19. 8. od 16:00 s Pragou Vysočany. Jinak treninky příští týden klasicky v úterý a čtvrtek od 17:00.