Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 17.01.2019 14:41:07 

Dorost 1. FC Jistebnice

Mladší žáci

Zde naleznete archiv mistrovských utkání mladších žáků:
Sezóna 2013/2014

 

6. 6. 2014 22:16
12. kolo: Mladší oplatili porážku Sokolu za starší: Sokol Sezimovo Ústí  - 1. FC Jistebnice  0:2 (0:1)
Branky:
Horčička 2
Sestava: R. Mrzena - D. Ruber, Voj. Studenovský, T. Ruber - L. Fíla, Horčička, M. Mrzena - T. Grym
Střídali: Popelka, Vác. Studenovský, T. Fíla
Rozhodčí: Fák
    Ve čtvrtek 5. 6. 2014 jsme odehráli předposlední utkání mistrovské sezóny 2013/2014  OP mladších žáků. Toto utkáníbylo velmi důležité vzhledem k vývoji v tabulce. Na podzim jsme Sokol doma těsně porazili 2:1, přesto bylo třeba vyhrát, jelikož jsme měli stejně bodů a v podstatě platilo, že kdo vyhraje, neskončí poslední. Oba dva týmy měly dost unavené hráče, protože většina hráčů obou týmů hrála dopoledne za své ZŠ Coca Cola Cup a tak utkání možná rozhodli i ponechané síly v jednotlivých hráčích. Nicméně, kdyby se prohrálo, vše by šlo dál stejně. Navíc nám chyběla v obraně Kubů a těsně před odjezdem se omluvil M. Nešetřil, omluvy těsně před jsou vždy těžko stravitelné. Ovšem ještě méně stravitelná je opět neomluvená absence Soldáta. Takto k fotbalu nelze přistupovat, musí si každý jasně stanovit priority a ne oslabovat tímto způsobem tým v důležitém utkání. Nicméně ostatní hráč věděli o co jde a celé utkání s dobrým přístupem a vypětím všech sil, co zbyly, utkání zvládly. Vstup do utkání jsme měli lepší, když jsme soupeře zatlačili a v podstatě za první čtvrtinu utkání jsme soupeře pomalu nepustili pořádně ani za polovinu hřiště. Hned ve 4. minutě T. Grym trefil spojnici branky po nepovedeném centru, což zřejmě zaskočilo všechny přítomné, velmi nečekané. Dále jsme hráli poměrně odbře kombinačně, snažili si míč dávat, drželi jsme míč, což bylo velmi důležité. Přesto jsme mohli více střílet na branku, nejaktivnější v disciplíně střelby byl Voj. Studenovský, který měl velmi dobré pokusy především v 8. a 11. minutě, ale branku nevstřelil, vždy zasáhl brankář. Pak několik našich pokusů mířilo mimo branku. Ve 12. minutě jsme rozebrali domácí defenzivu u jejich branky několika přihrávkami mezi L. Fílou, Voj. Studenovským, T. Grymem, Horčičkou a M. Mrzenou. Na konci této akce byl Horčička, který hezky zamířil míč ke vzdálenější tyči a bylo to 0:1 v náš prospěch. Ve 14. minutě ještě T. Grym našel hezky Horčičku, ten ale obloukem míří mimo branku, ale velmi těsně, dokonce to vypadalo, že je gól. Pak ale posledních 12 minut prvního poločasu jsme polevili, chvilku až skoro vypli a domácí začli trochu hrozit, nicméně jsme každou akci dokázali odvrátit a nebo zasáhl pozorný R. Mrzena v brance a tak jsme měli po prvním poločase těsné jednobrankové vedení. 
Druhý poločas jsme měli opět velmi dobrý nástup, když hned na konci 32. minuty M. Mrzena výborně prošel po levé straně a našel před brankou Horčičku, který se ani podruhé nemýlil - 0:2 v náš prospěch. Ve 34. minutě zkusil prověřit velmi tvrdou střelou domácího brankáře T. Grym, ale jeho pokus vyráží brankář na roh. Ve 39. minutě L. Fíla vedl dobře míč, ale ze zakončení sešlo. Ve 48. minutě jsme udělali hrubku a domácí hráč šel na branku, naštěstí R. Mrzena předvádí důležitý zákrok a míč vyráží na rohový kop. V 50. minutě jsme ještě domácí zatlačili před jejich brankou, ale ztroskotali jsme na zakončení. Domácí sice měli šance větší než v prvním poločase, ale naštěstí se jim nepodařilo skórovat a tak jsme vyhráli 2:0. Klukum chci moc poděkovat za předvedený výkon, odmakali to všichni od začátku do konce, byla vidět chuť po vítězství. Takže ještě jednou moc díky všem! Za týden v pátek 13. 6. nás čeká dohrávka s Chotovinama, které když porazíme, tak je možnost ještě skončit na 5. místě!

11. kolo: Drama s favoritem: 1. FC Jistebnice  - Sokol Chotoviny  3:4 po penaltách

24. 5. 2014 10:15
10. kolo: Mladší žáci prohráli ve Veselí: TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí  - 1. FC Jistebnice  5:1 (2:0)
Branky:
Dvořák 2, Burda 2, Klestil - M. Mrzena
Sestava: M. Nešetřil - Kubů, Voj. Studenovský, T. Ruber - M. Mrzena, Horčička, L. Fíla - T. Grym
Střídali: R. Mrzena, Vác. Studenovský, T. Fíla, Popelka, D. Ruber
Rozhodčí: Mraček
   Ve čtvrtek 22. 5. 2014 jsme sehráli další mistrovské utkání mladších žáků a to na půdě ambiciózního Veselí nad Lužnicí. Jeli jsme do Veselí s odhodláním se poprat o nějaké body po takové dálce. Na podzim jsme tento tým, troufnu si říct, přehráli, ikdyž jsme prohráli 3:2. Bohužel jsme dnes nevěděli, co nás ještě čeká a jak se k tomu postaví pan rozhodčí, tak špatné rozhodování u žáků snad ještě nepamatuji, bohužel v důležité momenty přišla špatná rozhodnutí hlavně v neprospěch naší strany. Přesto jsme si utkání prohráli hlavně sami po hrubých chybách! Začátek utkání byl spíše z obou stran hodně opatrný, velkou roli hrála i vysoká teplota kolem 30°C. Přesto jsme měli první větší šanci my, když v 8. minutě M. Mrzena na levé straně krásně vymíchal dva hráče domácích, odcentroval na Voj. Studenovského, který si výborně naběhl z pozice stopera a zkusil provětrat pozornost brankáře Veselí, ale jeho pokus mířil nad. Vzápětí ale domácí velmi špatně rozehráli a šanci měl T. Grym, který mohl ještě jít kousek s míčem, ale zvolil lob na brankáře a míří těsně nad. V 15. minutě T. Grym prošel hostující obranou, ale míří  vedle branku. V 16. minutě opět máme šanci my, když T. Fíla svým dobrým napadáním vzal míč u poloviny hřiště obráncovi a šel na branku, jeho pokus ale lapil domácí brankář. Ve 20. minutě v podstatě přichází až první velký pokus domácích a je z toho branka :-(, když T. Ruber nesmyslně dával míč na střed hracího pole, kde byl pouze domácí hráč, který měl velmi snadnou úlohu, netrefit pouze brankáře Nešetřila a to se mu povedlo - 1:0. Ve 26. minutě opět naprosto zbytečně ztrácíme míč a nabídli jsme střelu ze vzdálenosti nějakých 12 m a navíc tuto střelu jsme ještě třikrát tečovali my sami a je to 2:0. Dalo by se tedy říci, že na velké šance samotně vytvořené jsme vyhráli 4:0, ale po poločase prohrávali 2:0. Velká škoda, protože jsme nebyli rozhodně špatným týmem, ani nějak extra horším, ale udělali jsme dvě velké nesmyslné hrubky a ty byly potrestány. To se nám nesmí stávat, my sice dokážeme přehrávat týmy, ale vždy uděláme nějakou zbytečnou hrubku, na kterou doplatíme.
   Druhý poločas byl hodně ovlivněný výkonem rozhodčího a posledních 30 minut tak znechutil všem hráčům, včetně trenérům. Tohle by se prostě v žákách nemělo stávat a to  už vůbec ne u rozhodčích, kteří jsou i delegováni do 1. B třídy na lajnu a jsou zkušení. Ale postupně. Ve 35. minutě T. Grym zatáhl míč hezky po pravé straně a centruje, ale na jeho výborný centr nikdo nereaguje. Ve 37. minutě opět chybujeme, tentokrát jinak výborně hrající Voj. Studenovský má moc kontaktů s míčem až se v tom utopí a ztrácí míč, čehož využívá soupeř k samotnému útoku a je to 3:0. O minutu později ovšem tlačíme soupeře u jeho branky a domácí obránce zahrává jasně téměř 3 metry od hranice vápna vevnitř rukou a má být nařízena jasně penalta, což ale si nemyslel pan rozhodčí, který nesmyslně vytáhl tento prohřešek o pět metrů blíž k naší brance - působilo to dojmem, proti Veselí se kopat pokutový kop nemůže. Z následného přímého kopu trefuje Horčička břevno. Tento moment ale hrubě ovlivnil utkání, jelikož klucí i přes inkasovanou branku se snažili tlačit, bylo vidět, že chtěji s vývojem utkání něco udělat, ale bohužel to přes některá rozhodnutí rozhodčího nešlo. Ve 39. minutě Horčička zabojoval velmi důrazně na pravé straně v souboji, vybojoval míč a dokázal odcentrovat do vápna, kam nabíhal M. Mrzena, který s pomocí domácího obránce snižuje na 3:1. Domácí se dožadovali offsidu, ale nevím, zda domácí znají dokonale pravidlo o offsidu dle nových pravidel. Naopak v 57. minutě dávají domácí gól zřejmě z offsidu - 4:1. Poté ještě inkasujeme o dvě minuty později, když si vůbec nepomůžeme a necháme jet domácí v pěti proti dvoum našim hráčům - 5:1. Bohužel naši hráči byli velmi znechuceni poté, co nebyli odpískány dva fauly na nše hráče běhm minuty a to fauly provedené dost hrubým způsobem, ani jeden nebyl odpískán. Nicméně, my bychom neměli přestát hrát, ale bojovat dál. Ještě musím zmínit jednu situaci, kdy domácí obránce hlasitě i pohybem do obrané pozice přiznal teč, že máme házet aut a pan rozhodčí přesto trval na svém. Velm ismutný obrázek, co si potom má ten hráč myslet? Že nemá cenu se přiznávat a raději lhát? Tomuto obránci s číslem 3 naopak my dáváme palec nahoru! Nicméně připomínám, že jsme si utkání prohráli hlavně sami svými hrubými chybkami! Přesto děkuji týmu jinak za odmakaný výkon v takovém hicu, makali, vytvářeli si šance, které bohužel neproměňujeme.

 15. 5. 2014 20:04
9. kolo: Mladší žáci přestříleli hosty od Hýlačky: 1. FC Jistebnice  - SK Kavas Větrovy  4:3 (2:2)
Branky:
14. L. Fíla, 29. T. Ruber, 51. Horčička, 52. Voj. Studenovský - 17. Michálek, 18. Široký, 49. Jošt
Sestava: R. Mrzena - Kubů, Voj. Studenovský, T. Ruber - Horčička, M. Mrzena - L. Fíla, T. Fíla
Střídali: Vác. Studenovský, Soldát, Popelka, D. Ruber
Rozhodčí: Váňa
   Ve čtvrtek 15. 5. sehráli naši mladší žáci další mistrovské utkání a to na domácí půdě proti 4. týmu tabulky, Kavas Větrovy. Náš soupeř nás na podzim vysoko porazil, ale my jsme si s Větrovy doma již poradili 5:1 ve čtvrtfinále poháru hraného v dubnu. Nyní jsme cítili šanci na další tři body a zpravit si tak chuť po střelecky nepovedeném utkání v Bechyni, kde jsme ztratili body v boji o lepší umístění. Situace ale byla ztížena tím, že jsme před utkáním měli dvě absence opor - T. Grym a M. Nešetřil a tak do základní nakoukl T. Fíla z ročníku 05, který podal dobrý bojovný výkon a větších hráčů se jako vždy nezalekl. Hned na úvod utkání jsme začali aktivně a v 1. minutě předvedli hezkou akci, když T. Ruber v koncovce nalezl Horčičku, ale toho vychytal brankář Kavasu. Poté se hrál chvilkama i neurovnaný fotbal, domácí začali později i vystrkovat růžky, přesto jsme měli my mírnou převahu. Na konci 14. minuty M. Mrzena vyslal nádhernou a vzorovou ulicí do brejku L. Fílu, který s přehledem zakončil ke vzdálenější tyči a vedli jsme 1:0. Pak ale v rozhraní dvou minut udeřili hosté, když v podstatě vyslali první dvě střely na naší branku. Nejdříve v 17. minutě Michálek skóroval z půlky z přímáku, když na míč letící nad hlavou nezaregistroval včas R. Mrzena a poté v 18. minutě hned z dalšího útok jdou hosté do vedení a otáčejí velmi rychle vývoj utkání - 1:2. My jsme nechali soupeře hrát a opět střela pozvolna zapadla do branky. Následovala dobrá střela ještě hostů, která končí na břevnu naší branky. Naštěstí v 29. minutě i přes bídnější výkon v poslední desetiminutovce vyrovnáváme, když se T. Ruber na povel rozeběhl a důrazem se dostal k zakončení a s přehledem umístil míč k tyči - 2:2
   Druhý poločas jsme odehráli bídně, nebyli jsme v pohybu, čekali kdo co z nás udělá a koukali na míč i soupeře a hlavně sami sobě jsme sobě si nepomohli. Jako trest přichází branka hostů ve 49. minutě, kdy na soupeře jen koukáma opět inkasujeme a Větrovy vedou 2:3. Za dvě minuty ale je vyrovnáno, naši hráči si uvědomili vážnost situace a začali hrát hezky kombinačně a tím soupeře následně zničili, když nejdříve byla krásná výměna míče mezi hráči T. Ruber, M. Mrzena a Horčička, kdy posledně jmenovaný to uzavřel a přesně skóroval - 3:3. Následující minututu, tedy v 52. minutě je to pro nás ještě lepší, když jsme si se soupeřem pohráli jak kočka s myší a byli i důrazní v soubojích konečně ve vápně a Voj. Studenovský pohotově zakončil - 4:3. Pak soupeř v 55. minutě ještě nastřelil tyč a nám tak zatrnulo, ale poslední tři minuty a dvě minuty nastavení odehráli naši hráči s přehledem a velmi chytře na polovině soupeře a vyhráli tak po přestřelce těsným způsobem 4:3 a připisujeme si tak podruhé tři body do tabulky a opět se bodově dotáhli na Sokol Sezimovo Ústí, jen škoda, že jsme ani jednou nedokázali bodovat s Bechyní, ale pokusíme se jí ještě nějak dotáhnout, ikdyž nás čekají dvě těžká utkání s Veselí nad Lužnicí a Chotovinama a následně bitva o žití či nežití se Sokolem SU.

8. kolo: Bitvu rozhodli penalty v normalní hrací době: FC Bechyně  - 1. FC Jistebnice  4:2 (2:1)
Branky: Kudrna 2, Filip z pen., Šťástka z pen. - Voj. Studenovský 2 (obě z pen.)
Sestava: R. Mrzena - M. Nešetřil, Voj. Studenovský, Kubů - M. Mrzena, Horčička, T. Ruber - T. Grym
Střídali: L. Fíla, T. Fíla, Vác. Studenovský, Popelka, D. Ruber
Rozhodčí: Vanýsek
ŽK: Horčička
   Ve středu 7. 5. 2014 jsme sehráli druhé jarní mistrovské utkání mladších žáků a to na půdě, na jaře rozjeté, Bechyně. Z Bechyně poslední zápasy vyčnívá střelec Kudrna, který velmi často zakončuje a tak především na něj jsme si chtěli dávat od začátku největší pozor. Od úvodu utkání a v podstatě po celý první poločas jsme byli herně lepším týmem, měli jsme více ze hry a soupeře několikrát i velmi zatlačili, snažili jsme se hrát i kombinačně. Jediné co nám nešlo, bylo zakončení, ke kterému jsme se i přes tlak moc neměli, málo jsme stříleli a v kombinacích jsme někdy působili velmi chladně až pomalu, což byl asi největší problém. Jinak to herně vypadalo docela dobře. Celé utkání rozhodlo i proměňování penalt, kterých během hry bylo nařízeno celkem 5, pan rozhodčí Vanýsek v tomto ohledu nařídil poměrně přísný metr, ale dodržoval ho na obě strany stejně. Bechyně v podstatě z první možné dobré pozice hned střílela přesně. My jsme faulovali zbytečně po naší chybě a ztrátě míče ve vzdálenosti zhruba 17 metrů a střela domácího střelce Kudrny trochu zaplavala a skončila ve středu branky v síti a bylo to 1:0.  To běžela 7. minuta. Po pár sekundách déle jsme měli možnost vyrovnat, když byla v náš prospěch nařízena penalta po faulu na Horčičku, který se skvěle dostal přes tři hráče až do vápna a sám postižený ale penaltu neproměnil, vystřelil velmi slabě do prostřed branky. O nějakých pět minut později se nám naskytla možnost kopat pokutový kop znovu, když T. Ruber byl zalehnut u brankové čáry. Tentokrát si míč přichystal Voj. Studenovský a mířil přesně tvrdou nekompromisní střelou - 1:1. V 25. minutě Voj. Studenovský vyslal L. Fílu, který prověřil z pravé strany domácího brankáře. Ve 29. minutě domácí Kudrna poprvé utekl naší obraně, když jsme zaspali a šel sám na branku, ale R. Mrzena napoprvé výborně vyrazil nohama míč, ale poté se už Kudrna z dorážky nemýlil, my jsme bohužel zaspali a ani nezajistili R. Mrzenu a v podstatě koukali z poloviny hřiště, jak vše dopadne - 2:1. Dále jsme tlačili my, ale nic nám to nepřineslo.
   Druhý poločas jsme byli lepším týmem, nicméně už ta převaha nebyla taková jako v prvním poločase a pykali jsme především za naše chyby a zbytečnou zbrklostí a nedisciplínou, když ve 36. minutě Nešetřil šel zbytečně ve vápně skluzem proti noze hostujícího hráče bez nároku hrát míč a byla proti nám nařízena penalta, kterou domácí Filip proměnil, ač R. Mrzena neměl daleko k tomu penaltu chytit - 3:1. Ve 40. minutě T. Ruber zachytl rozehrávku brankáře ve vápně, ale nedokázal ho následně proměnit, když působil velmi překvapeně. Ve 41. minutě si neporozumněla naše obrana s brankářem R. Mrzenou a k míči se tak velmi lascino dostal Kudrna, který naštěstí loboval přes R. Mrzenu vedle. My jsme měli stále tlak, měli větší držení míče, ale nevypracovali jsme si bohužel žádnou větší střeleckou šanci, jakoby jsme se báli vystřelit, zakončit, nikdo to nechtěl vzít na sebe. Ve 42. minutě zahrál výborně přímý kop Voj. Studenovský a Horčička lehce dloubl přes vyběhnuvšího brankáře, ale míč míří nad branku domácích. 50. - 53. minuta patřila nám s drtivým tlakem, ale bez nějakého velkého zakončení. V 53. minutě zachránil obětavým skluzem náš tým od další pohromy D. Ruber a vytáhl míč na roh. V 58. minutě se nám naskytla možnost kopat pokutový kop, ani my nevíme pořádně za co, a Voj. Studenovský opět míří přesně - 3:2. Schyluje se k dramatu, my máme tlak, ale v 60. minutě se hosté dostali do vápna a tam bohužel velmi nevybíravě a zbytečně i přes upozornění na to, aby to bylo bez faulu, T. Ruber skosil zbytečně domácího hráče a byla naprosto zaslouženě nařízena penallta proti nám, kterou Šťástka proměnil jen tak tak, R. Mrzena si dost sáhl na míč - 4:2. Tyto hrubé chyby našich hráčů velmi srazili celý tým a rozhodli o utkání stejně jako naše střelecká mizérie. Jinak za předvedenou hru palec nahoru pro všechny, chtěli jsme hrát fotbal. Tak snad příště už tu střeleckou mizerii prolomíme, protože to opět připomíná smolný podzim, kdy jsme byli v utkáních lepší, ale góly dával vždy soupeř :-(

7. kolo: Jarní premiéra mladším žákům nevyšla: 1. FC Jistebnice  - FK Meteor Tábor B  3:6 
Branky: 8., 56. a 58. T. Grym - 7. a 44. Koliandr, 25. a 37. Sedláček, 36. Velek, 59. Novák
Sestava: R. Mrzena - T. Ruber, Voj. Studenovský, M. Nešetřil - M. Mrzena, Horčička - T. Grym, L. Fíla
Střídali: Vác. Studenovský, Soldát, T. Fíla, Popelka
Rozhodčí: Pinc
    Ve čtvrtek 24. 4. jsme sehráli první jarní mistrovské utkání a na úvod nás nečekal žádný lehký soupeř, ba naopak ten nejtěžší možný podle podzimní tabulky - lídr soutěže FK Meteor Tábor B. Hostující celek dorazil s pár hráči, co hrají i za A tým. My jsme do utkání vstoupili s absencí Kubů a i možné náhradní alternativy D. Ruberem. Úvod utkání nebyl z naší strany špatný, snažili jsme se hned od začátku hrát se soupeřem, napadat ho, ikdyž občas jsme na sebe koukali a nepomohli si. Nicméně hostující tým měl hned zkraje větší aktivitu v zakončení, nicméně efektivní byl až v 7. minutě, kdy R. Mrzena vyběhl z branky vyrazil nohama míč před sebe, ale následně se nestihl vrátit a hostující Koliandr dokázal míč usměrnit přesně do branky - 0:1. O minutu později jsme se ale radovali my, když M. Mrzena krásně vyslal do brejku T. Gryma, který poprvé naběhl do volného prostoru a následně přesně zakončil k vzdálenější levé tyči a bylo vyrovnáno - 1:1. Byla to moc hezká akce. Následně přišli z naší strany trošku zmatky a několikrát jsme si dávali přednost a toho využil soupeř a zatlačil nás mírně a my se dostávali jen za polovinu a nějakou větší šanci nevytvořili, nicméně soupeř své šance nedokázal využít. V 19. minutě T. Fíla zachytl nepřesnou rozehrávku hostující obrany a šel do šance, nicméně si dal moc míč do pohybu kolem hostujícího brankáře a nakonec měli hosté odkop. V 25. minutě byli hosté důraznější v osobních soubojích a doslova nás přetlačili a hostující Sedláček nadvakrát překonal R. Mrzenu a tak jsme první poločas prohrávali o jednu branku.
   Druhý poločas byl poměrně ovlivněn velkým deštěm, který zasáhl zhruba do poloviny hrací doby druhého poločasu, nicméně kdyby se utkání přerušilo, bylo by to horší, jelikož by hráči mrzli v mokrých dresech a více by hrozilo nastydnutí, takto se udržovali zahřátí. Ve 34. minutě se dostal ke střele T. Grym z poměrně ostrého úhlu z pravé strany, ale jeho střela míří vedle branku a jen prosvištěla celým prostorem před hostující brankou. A tak přišel trest, když v 36. minutě vyzkoušel hostující Velek, jak mu to pálí a vystřelil z nějakých 15 metrů a přesně trefil volný prostor v brance a zvýšil na 1:3. O minutu později trochu zaspal s výběhem R. Mrzena, míč nakonec vyrazil, ale následně se vracel do branky, ale nekoukal na střílejícího Sedláčka, který svou druhou trefou v utkání zvýšil na 1:4 z našeho pohledu. Ve 38. minutě využil konečně někdo z našich hráčů kluzký terén... Horčička zkusil překvapit střelou z poloviny hřiště brankáře Meteoru a to se mu málem povedlo, míč mu proklouzl až k brance, tam ho ale těsně před brankovou čarou stihl chytit. Ve 44. minutě zkusil vypálit z nějakých 15 mtrů Koliandr a krásně trefil prostor u levé tyče naší branky - 1:5. V tu chvíli už to s náma vypadlo zle a tak trochu i nefér vůči výkonu našeho týmu, který byl bojovný a chvilkama byli k vidění i přihrávky, nějaké menší kombinace. V 50. minutě L. Fíla utekl po pravé straně, zkusil vystřelit tvrdě, ale brankář míč vyrazil, ale jen k Horčičkovi, který byl sám na levé straně a mohl skórovat a předtím si v klidu míč připravit, vypálil ovšem hned a míč netrefil zařízení, zakončení bylo poměrně zbrklé... Blížil se konec utkání a hráči dostali povel, že mají na gól zhruba dvě minuty a v 56. minutě jsme začali úřadovat, kdy Horčička zatáhl míč dopředu, nalezl na levé straně volného T. Gryma, který udělal kličku na brankáře a s přehledem zakončil - 2:5. V 58. minutě naši hráči předvedli krásnou rychlou akci několika hráčů, na úplném závěru akce stál T. Grym, kterému míč sice poodjel rychleji na kluzkém terénu, ale zastavil se o tyč a dále už T. Grym neměl problém - 3:5. Naděje tak žila, ale zbývala zhruba 1 minuta na jeden gól. Tento plán bohužel zhatil Novák, který z dálky krásnou střelou skóroval hostující Novák a bylo to 3:6. Utkání jsme sice prohráli, ale myslím, že mužstvo podali proti lídrovi tabulky velmi dobrý výkon a jsem rád, že jsme konec utkání ještě zdramatizovali. Je jen škoda několika inkasovaných branek, ale s tím už nic nenaděláme. Důležité je, že jsme ukázali, že dokážeme hrát i s takovými týmy a doufám, že to potvrdíme i v dalších utkáních. Ještě jednou všem hráčům moc děkuji za předvedený výkon a bojovnost, kterou měli i ve velmi nepříznivém počasí ve druhém poločasu!

18. 10. 2013 21:00
6. kolo: Mladší žáci slaví první výhru: 1. FC Jistebnice  - Sokol Sezimovo Ústí  2:1 (1:1)
Branky: T. Fíla, M. Mrzena - Studenovský vlastní
Rozhodčí: M. Veleba
Sestava: R. Mrzena - T. Ruber, Studenovský, Nešetřil - M. Mrzena, Horčička - T. Grym, L. Fíla
Střídali: T. Fíla, Popelka, D. Ruber
    V posledním mistrovském podzimním utkání mladších žáků jsme chtěli konečně potvrdit odbré výkony v zápasech ziskem tří bodů a neskončit podzim s nulou na kontě. V tomto zápase nic nereálného. Očekávání se potvrdilo a soupeř byl hned od začátku velmi hratelný a taky jsme soupeře hned zatlačili a hned na začátku jsme mohli vést klidně o dvě branky, ale bohužel opět doplácíme na neproměňování šancí. A tak přišel trest, když hosté jdou do vedení a při tom na kontě nemají ani jednu střelu na naší branku. Studenovský zahrál zpětnou přihrávku na R. Mrzenu, ten ale si nabíhal mimo branku a poté již nestačil zachytit Studenovského rychlou a tvrdou přihrávku a hosté vedou 0:1. Poté pokračujeme v tlaku, ale nedokážeme opět nic proměnit. Několikrát končíme na naší nepřesnosti v souhře. Přesto hosty nepustíme téměř do šance. Sokol vyslal za celý zápas snad dvě, tři zajímavější pozdravy, ale při jednom v prvním poločasu nám pořádně zatrnulo, když nás zachránila tyč. Při dalších pokusech se blýskl zákrokem R. Mrzena. My jsme se v prvním poločase ještě dočkali vyrovnání a to naprosto zaslouženého, když jsme předvedli hezkou a velmi rychlou kombinaci po pravé lajně, na jejímž konci byla přihrávka do vápna na nabíhajícího T. Fílu, který i přes atakování dokázal pohotově levou nohou umístit míč přesně ke vzdálenější tyči a bylo to 1:1. Tento hráč ročníku 05, tedy mladší přípravky se tak mohl radovat ze svého premiérového gólu a po výkonech ve všech zápasech naprosto zaslouženého gólu! A hlavně pro nás velmi důležitého gólu. 
    O přestávce jsme si řekli, že chceme vyhrát a že v tomto utkání na to jasně máme a šli jsme pevně za cílem. Soupeře jsme jasně přehrávali po všech stránkách, což nakonec přiznává i Sokol sám na svých stránkách (http://sokol.sezimovousti.cz/ - zde sjeďte na 7. kolo a je zde reportáž z našeho utkání). A my jsme velmi dobře kombinovali a podali spolehlivý a velm idobrý výkon počínaje brankářem a končje všemi hráči v poli. Obrana hrála spolehlivě, záloha jasně prokazovala svojí kvalitu a útok i přes zranění T. Gryma podával výborný, aktivní výkon plný presinku a zapojení do kombinace. Všech 11 hráčů hrálo opravdu dobře. A tak přišla odměna v podobě hezké branky M. Mrzeny. Ke konci to byly trochu i nervíky, aby jsme nějakým kiksem nepřišli o první výhru, ale nestalo se tak a s přehledem jsme naše vedení pohlídali a mohli tak slavit první 3 body. Jen je škoda, že nepřišli dříve, mohli jsme být v tabulce výše a myslím, že by to bylo i po výkonech spravedlivé. Ale nicméně ještě jednou díky za výkon a doufám, že takto budeme hrát i na jaře už posilněni i o uzdravenou Kubů a budeme tak mít k dispozici plnohodnotných 14 hráčů doplněných novicemi. V tomto zápase každý hráč dokázal, že je právoplatným členem týmu a že vůbec nelze rozlišovat, že je někdo náhradník a někdo v základní sestavě, to vůbec ne. Jen je škoda, že se musí do základu postavit jen 8 hráčů.
 
10. 10. 2013 22:00
5. kolo: Mladší žáci Chotovin dokázali utkání otočit: Sokol Chotoviny  - 1. FC Jistebnice  5:2 (0:1)
Branky:
T. Grym, L. Fíla
Rozhodčí: M. Veleba
Sestava: R. Mrzena - Nešetřil, Studenovský, T. Ruber - M. Mrzena, Horčička - T. Grym, L. Fíla
Střídali: T. Fíla, Soldát, Popelka, D. Ruber

    V úterý 8. 10. jsme se vydali k dalšímu utkání mladších žáků, tentokrát na horkou půdu do Chotovin, kde nás čekal velmi silný domácí tým. Potěšeni jsme byli ještě před utkáním, že konečně v pátém zápase bude utkání řídit delegovaný rozhodčí, na poslední chvíli byla změněna delegace a na utkání byl nominován M. Veleba, který nám poslední dobou píská velmi často, ale naštěstí jde o velmi kvalitního rozhodčího a tentýž rozhodčí by nám měl pískat i poslední podzimní utkání ml. žáků se Sokolem SU ve čtvrtek 17. 10. Věděli jsme, že jdeme do velmi těžkého utkání a tak jsme přijeli s cílem uhrát důstojný výsledek a nedostat nějaký debakl a dlouhou dobu to v utkání vypadalo na velikou senzaci a první tři body do tabulky, ale z nepochopitelných důvodů jsme ve druhém poločasu vypadli z tempa, přestali hrát a inkasovali snad v posledních dvaceti minutách 5 branek, což by se stávat nemělo. Opět jsme doplatili a tentokrát hodně krutě na neproměňování šancí, jelikož jsme po prvním poločase mohli klidně vést 5:0 a nikdo by se nemohl divit a to by asi o vítězi bylo rozhodnuto. Ale hezky popořadě. Hned od úvodu utkání jsme vlítli na soupeře a vůbec jsme nepřipomínali tým z posledního místa s 0 bodama na kontě. Hned v 1. minutě L. Fíla nádherně nalezl T. Gryma na pravé straně vápna a ten zkusil vystřelit, ale nastřelil pouze břevno. Mohli jsme tedy soupeře zaskočit hned na začátku. Hned ve 2. minutě mohl být rozdíl o dvě branky, kdybychom proměňovali šance, když Horčička prošel středem hřiště a dostal se bez atakování až k možnosti vystřelit z velmi dobré pozice, ale bohužel vyslal jen lehký pozdrav na branku. Kdyby vystřelil tvrději a po zemi, brankář by nejspíš neměl šanci. Ale jelikož jsme dvě obrovské šance na úvod neproměnili, byl stav bez branek. Ve 4. minutě jsme se ale už dočkali, když Studenovský krásně nalezl M. Mrzenu, ten přiťukl T. Grymovi a ten otevírá s přehledem stav utkání 0:1. V 5. minutě se radujeme podruhé, když Horčička nalezl ve vápně hezky T. Gryma a ten trefuje přesně, ale bohužel stál v offside a tak gól nebyl správně uznán. Ve 13. minutě snad poprvé zahrozili domácí, kteří do této doby působili velmi ospale, bez chuti až nefotbalově a vybojovali rohový kop, centr z rohu jsme ale zachytli my a T. Ruber dlouhým nákopem nalezl T. Gryma, který mohl jít úplně sám na branku, vyběhnuvšího brankáře přehodil, ale jeho tvrdší střela míří těsně mimo. Kdyby použil mírnější lob, nebylo co řešit. O minutu později míří M. Mrzena vedle a zahazuje tak další naši šanci. Ve 22. minutě jde opět T. Grym sám na branku, ale se svojí šancí naložil stejně jako s tou ze 13. minuty. Největší šanci utkání pro Chotoviny si vytvořili i domácí, když R. Mrzena zbytečně nadskočil po lehké přízemní střele a míč mířil na branku, ale naše obrana dokázala včas míč vykopnout. Šancí bylo v prvním poločasu opravdu na 5:0 neli 7:0 a více v náš prospěch, ale bohužel díky naší koncovce vedeme pouze o gól, ale upřímně i tak to bylo velké překvapení. Ale vzhledem k vývoji utkání to byla velká škoda a jak se později ukázalo, byli jsme i potrestání za zahazování šancí :-(
    Druhý poločas byl poněkud jiný oproti prvnímu, na domácích bylo znát, že se jim stav a vývoj utkání velmi nelíbí a začali hrát aktivněji a lépe po přestávce, přesto ve 34. minutě máme opět šanci my, když T. Grym utekl po pravé straně a svojí přihrávkou hledal naběhnuvšího L. Fílu na druhé straně, ale přihrávka byla příliš prudká a dlouhá. Ve 36. minutě nás přitlačili domácí, ale několikrát nastřelí pouze naše bránící hráče. Ve 38. minutě T. Ruber utekl po lajně, nalezl L. Fílu, který vyučil obránce u levé lajny z fotbalové kličky a pak ještě krásně přehodil brankáře a dostává nás krásným gólem po krásné akci do vedení 0:2. Což už vzhledem k času vypadalo velmi nadějně, ale asi i kvůli tomu jsme si mysleli, že už to pujde samo a zbytečně přestali hrát a domácí toho využili a tím se opět ukázalo, že vyhrává tým úspěšnější především v koncovce a ne ten, kdo je po většinu utkání lepší. Ve 41. minutě se naši beci zapomněli vepředu, přestali jsme bránit i přes několikeré upozornění z lavičky a od našich diváků a za to přišel trest, když dva hráči se přehodili hlavičkou míč přes Studenovského a pro domácího Cetkovskýho nebyl problém snížit na 1:2. Ve 43. minutě si volný hráč ve středu hřiště mohl dělat co chtěl, jelikož byl úplně osamocen a mohl v pohodě vystřelit a přesnou střelou k pravé tyči vyrovnává na 2:2. Ani tento gól naše létání v oblacích neprobral a ve 46. minutě domácí rychle rozehráli rohový kop a my nestihneme reagovat, probudíme se až při střele do prázdné branky - 3:2. Ve 48. minutě zvyšují domácí z přímého kopu na 4:2 a my tak zakončujeme strašných sedm minut. V 55. minutě ještě volný hráč před brankou zvyšuje na konečných 5:2. Posledních pět minut jsme soupeře tlačili a snažili se s vývojem něco udělat, ale opět nás trápilo naše zakončení a tak domácí po rychlém obratu vyhráli. Škoda byla, že při obratu na 3:2 jsme měli na hřišti všechny hráče ročníku 01 a ti by takový obrat neměli připustit. Ale takový je fotbal, i takové obraty se stávají a my se opět musíme poučit. Jen je velká škoda, že nepřišli první body, protože jsme opět ukázali, že dokážeme hrát s kýmkoli a vyjma prvního utkání s Meteorem jsme nebyli jasně horšími než naši soupeři, ale pouze nepřesní v zakončení a to je bohužel ve fotbale rozhodující. Doufejme, že se nám povede získat první body proti Sokolu SÚ ve čtvrtek 17. 10. Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za první poločas, kdy jsme soupeře jasně přehráli a myslím, že tím zaskočili jak domácí hráče a trenéry, tak i fanoušky domácích. Ještě je třeba odjezdit takto celý zápas.
 
3. 10. 2013 21:00
4. kolo: Mladší žáci hodně potrápili favorita: 1. FC Jistebnice  
                                                                             - TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí  2:3 (1:3)

Branky: L. Fíla, M. Mrzena - Dvořák 2, Hrdlička z pen.
Sestava: R. Mrzena - Nešetřil, Studenovský, T. Ruber - M. Mrzena, Horčička - T. Grym, L. Fíla
Střídali: T. Fíla, Popelka, D. Ruber
Rozhodčí opět nepřijel! Dobrý výkon podal funkcionář Veselí
Diváků: 30
    Ve čtvrtek 3. 10. nás čekalo velmi těžké domácí utkání mladších žáků. Na naše hřiště totiž přijel jeden z čelních týmů tabulky, velice silné Veselí nad Lužnicí. My jsme do utkání šli především s tím, abychom nedostali nějaký debakl, ale i s odvahou soupeře potrápit, neboť dostal poslední zápas 6:0 doma od Meteoru B, takže ještě větší nářez než my. A tak jsme na druhou stranu cítili i trochu šanci. Utkání ovšem se pro nás nevyvíjelo dobře, když jsme už v polovině 2. minuty inkasovali, když Veselí zahrávalo rohový kop a bohužel náš nejzkušenější hráč T. Grym nechal dorážet hostujícího Dvořáka a ten přesně trefil prostor mezi hráči a dostal Veselí do vedení - 0:1. Poté jsme se soupeřem hráli velmi vyrovnanou partii a stačili jsme mu jak rychlostně, tak fotbalově, ale bohužel jsme tápali v zakončení a to rozhodlo nakonec. Na konci 12. minuty je to 0:2, když trojice našich hráčů se shlukla kolem útočícího hráče Veselí a zbytečně faulovali a byla správně nařízena penalta proti nám, kterou proměnil Hrdlička, ale R. Mrzena nebyl daleko od její chycení. Poté jsme se dostávali více a více do hry a soupeře začli přehrávat a několikrát jsme zahrozili, ale nedokázali nic využít, což byla velká škoda, protože jsme přebírali iniciativu v zápase. Po dlouhém čekání jsme se přeci jen dočkali, když ve 27. minutě byl L. Fíla důrazný v osobní souboji, zachytl míč od chybujícího obránce a šel sám na branku, kouknul se, jak stojí špatně postavený brankář a s přehledem, krásně zakončil k levé tyči a snížil na 1:2. Bohužel hned následující minutu se dostal ke střele z dálky hostující Dvořák a my jsme nedokázali změnit trajektorii míče a prohráváme 1:3. 
    Druhý poločas soupeře jasně přehráváme jak rychlostně, tak především kombinačně a nepouštíme Veselí téměř k žádné šanci a naopak si jich plno vytváříme my, ale nedokážeme zakončovat přesně. I diváci zesíli podporu, ač našich moc nepřišlo, cítili totiž, že jsme lepším týmem. Ve 33. minutě to přišlo a po krásné kombinaci se zhruba z nějakých 15 metrů dostal k míči M. Mrzena a zkusil vystřelit a krásným obloučkem přehodil brankáře a snížil na 2:3. Poté až do konce utkání soupeře mačkáme, tlačíme ho u branky, ale nedokážeme žádnou šanci proměnit, což je velká škoda, jelikož se soupeř pomalu nedostal za polovinu hřiště. Do konce utkání jsme nedokázali své šance proměnit a tak si odvážím tvrdit, že jsme prohráli naprosto nezaslouženě a prohrál jasně lepší tým :-( Bohužel takový je fotbal a rozhodlo proměňování šancí. Fotbal se hraje na góly a v této dovednosti byli lepší hosté. Naši hráči ovšem zaslouží velikou pochvalu za tento super výkon, je vidět, ež se zápas od zápasu lepší a je vidět už trošku lepší sehranost. Doufám, že tuto lepšící se formu potvrdíme v Chotovinách a jasnýho favorita utkání dostatečně potrápíme a třeba překvapíme. Nicméně pro nás musí být potěšující, že jsme dokázali herně přehrát tak velký oddíl, který má úplně jiné možnosti než my. Ještě jednou všem děkuji za předevedený výkon a hlavu nahoru. V této kategorii je důležité brát to, jaký jsme podali výkon a jak jsme hráli a výsledek je trošku na vedlejší koleji. Nicméně i to zamrzí, protože jsme měli vyhrát :-) V úterý nás čeká těžký duel v Chotovinách, odjezd 15:30.
26. 9. 2013 22:10
2. kolo-dohrávka: Výsledkově krutá prohra mladších žáků s Bechyní: 1. FC Jistebnice  
- FC Bechyně   3:6 (2:1)

Branky:
 T. Ruber, Horčička, M. Mrzena - Šťástka 3, Filip, Král, Kudrna
Sestava: R. Mrzena - Nešetřil, Studenovský, D. Ruber - Horčička, M. Mrzena - T. Ruber, L. Fíla
Střídali: T. Fíla, Soldát, Popelka
Diváků: 30
Rozhodčí Blažek se nedostavil

    Ve čtvrtek 26. 9. nás čekala dohrávka s Bechyní. Někteří hráči hostů měli zkušenosti s touto soutěží z KP a tak nás čekal těžký soupeř, ale podle výsledků zase ne úplně možná nehratelný. Nicméně v této soutěži nikdo nezná nás a my neznáme jiné mančafty, takže v prvních utkáních jde o velké vzájemné oťukávání. Soupeř přijel pouze s přesným počtem 8 hráčů. Nám chyběl opět nepomluvený Petrych, zraněná golmanka Kubů a tentokrát i pro zranění T. Grym, což byla velmi citelná ztráta a tento borec s největšími zkušenostmi z žáků nám velmi chyběl. Do branky jsme zkusili ve třetím zápase již třetí osobu a tentokrát padla řada na R. Mrzenu, který chytával v přípravce v Dražicích a v zápase bylo znát, že už chytal a má určité golmanské postavení.  Od začátku jsme na soupeře vlítli a hráli s Bechyní vyrovnanou partii a hrozili jsme spíše my. Zhruba ve 13. minutě se dostal do šance T. Ruber dobrým zakončením otevřel účet zápasu - 1:0.Pak se hrálo nahoru, dolu, my jsme si vytvořili nějaké šance, hosté taky. V prvním poločase se dokázal prosadit Horčička, když se dokázal protáhnout po pravé straně a přesně tvrdou střelou zakončit - 2:0. Bohužel jsme ale v prvním poločase inkasovali a to především kvůli našemu vypuštění hry a trošku i kvůli tomu, že jsme se plně nesoustředili a soupeř toho náležitě využil. Celkově v utkání jsme šli snad 6x téměř smai na branku, ale L. Fíla, T. Fíla, T. Ruber, Horčička ani M. Mrzena nedokázali své šance a ne malé v zápase využít a tak ve druhém poločase přišel trest. Hosté nám dali lekci z produktivity a otočili skóre utkání. My jsme ještě dokázali držet střelecký krok do stavu 3:3. Třetí branku přidal po velmi hezké akci M. Mrzena a svůj gól náležitě oslavil. Bohužel jsme schytali góly z našeho nedůrazu a nesoustředění a přitom jsme měli více šancí, ale žádnou jsme nedokázali proměnit, jak již bylo uvedeno. na 4:3 jsme dostali z penalty, kterou jen tak tak proměnil hostující Šťástka. My jsme se tlačili stále dopředu, snažili se s vývojem něco udělat, změnit, ale bohužel nám žádná akce nevyšla a tak soupeř nás potrestal góly na 5:3 a 6:3. Bohužel to byla poměrně krutá prohra vzhledem k předvedené hře, protože všichni kluci makali a předvedli snad nejlepší výkon, možná jeden z těch nejlepších, nesmíme zapomenout na utkání s ČAFC. Bohužel musíme platit asi daň ze své nezkušenosti a mladosti. Soupeř samozřejmě nastoupil k utkání s hráči ročníků 01 a 02 a tak jsme určitě s přehledem nejmladší tým soutěže. Určitě je třeba poděkovat za předvedený výkon, který se zápas od zápasu lepší. Je třeba se stále scházet v tomto dobrém počtu a určitě přijde i nějaký ten bodík. Ještě kolikrát zbytečně moc dlouho držíme míč, nebo to táhneme, pak ztratíme balon a hrozně se u toho naběháme a pak nám chybí síly. Musíme hrát více chytře, ale já pevně věřím, že to všechno postupem času přijde. Teď nás čekají velmi těžké dva zápasy. Ale zkusíme se velké favority osutěže zaskočit. Ve čtvrtek 3. 10. přivítáme od 16:30 Veselí nad Lužnicí a o týden později zajíždíme do Chotovin. Pozor změna! - utkání v Chotovinách je přesunuto ze čtvrtka na středu 9. 10. od 16:30!!!
    Bohužel ani na třetí naše utkání se nedostavil rozhodčí (Blažek) a tak utkání dobře odřídil Milan Mrzena. 
 
25. 9. 2013 20:25
3. kolo: Druhá prohra mladších žáků: SK Kavas Větrovy  - 1. FC Jistebnice  8:3 (4:2)
Branky: 15. T. Ruber,  26. T. Grym, 43. M. Mrzena
Sestava: Nešetřil - Popelka, Studenovský, R. Mrzena - M. Mrzena, Horčička - T. Grym, L. Fíla
Střídali: T. Fíla, Soldát, D. Ruber, T. Ruber
Rozhodčí Mraček se nedostavil

    Ve středu 25. 9. nás čekalo druhé mistrovké utkání mladších žáků a čekala nás horká půda na Větrovech, nicméně podle tabulky snad hratelný soupeř. Bohužel ani ve druhém venkovním zápase neřidil utkání delegovaný rozhodčí, jelikož se nedostavil. A tak po dohodě utkání odřídil velmi dobře domácí funkcionář Kovařík. Domácí měli mírnou výškovou převahu, ale určitě jsme nešli do utkání s nějakou obavou. Chtěli jsme něco uhrát a soupeře potrápit. Bohužel do utkání nemohla zasáhnout naše vynikající brankářka Kubů, která se omluvila tesně před zápasem kvůli poranění klíční kosti a je tak pro mladší i starší žáky pro podzimní část vyřazena ze hry :-( Do branky tak šel poprvé v mistrovském utkání Nešetřil, který si tento post již vyzkoušel v přípravě proti Sokolu Sezimovo Ústí. Dále nám chyběl Kubec, který upřednostnil spíše karate a tak bude hrát, pouze, když bude nouze o hráče a Petrych, který se opět neomluvil. Před zápasem jsme si řekli, co a jak hrát a jak bychom mohli na soupeře vyzrát, ale do utkání jsme vstoupili velmi špatně a hned v 6. minutě mohli prohrávat, když domácí obrana vysunula útočníka nádhernou kolmicí do samostatného úniku, ale jeho pokus vyrazil Nešetřil, který výborně vyběhl. Ve 12. minutě ale už prohráváme, když jsme přestali nepochopitelně hrát a z dálky domácí vystřelili, my jsme pouze stačili reflexivně tečnout letící střelu, ale to možná bylo spíš ke škodě a míč od břevna míří do branky - 1:0. V 15. minutě se dostáváme snad poprvé do velké šance, ale Horčička ani nadvakrát nedokázal překonat domácího brankáře. Po druhé střele se míč odrazil až k T. Ruberovi, který zkusil vystřelit z dálky a s malou tečí končí míč v brance a je vyrovnáno 1:1. První dvě branky utkání tedy padly docela podobně. Poté se hrálo vyrovnaně, poměrně nahoru, dolu. Ve 24. minutě ale opět chybujeme, když vůbec nemáme důraz a jen tak lehce stínujeme útočícího hráče a ten ani ze strany neměl problém dát gól - 2:1. O minutu později T. Ruber doslova namazal domácím do gólové šance a ti toho také využili - 3:1. Ve 26. minutě domácí nerozehrávají dobře od branky, velmi slabý výkop jde na levého obránce, kterého napadal T. Grym a získal díky svému důrazu a presinku míč a s přehledem přehodil brankáře - 3:2. Ve 29. minutě zahrávají domácí rohový kop a my nepochopitelně máme sklopené hlavy a vůbec nesledujeme hru, domácí rozehráli na krátko a vystřelili přesně do branky - 4:2. Rozhodčí si nevšiml této branky a kdybychom se asi hádali, že nebyl gól, tak není uznán, ale kluci v této chvíli potvrdili duch Fair-play a ikdyž tím domácí odskočili na rozdíl dvou branek, tak se zachovali správně - za to jim patří poděkování, že sice výsledek mrzí, ale pořád je na prvním místě fair-play.
    Do druhého poločasu vstupujeme aktivně, dostáváme se do šancí, hrajeme mnohem aktivněji než v prvním poločase a je vidět, že chcem s utkáním něco udělat, zvrátit stav, ale do 37. minuty vyrobíme opět dvě zbytečné chyby a domácí využijí obě a už vedou 6:2. V 39. minutě domácí dovrší svojí skvělou produktivitu a zvyšují na 7:2. Ve 43. minutě jsme předvedli krásnou akci po ose M. Mrzena - L. Fíla, který zkusil vystřelit, ale trefil brankáře, který míč vyrazil, míč získal svojí aktivitou opět L. Fíla a našel krásně a chytře M. Mrzenu, který nekompromisně zakončuje k tyči - 7:3. Dále se snažíme s výsledkem něco udělat, zvrátit, hrajeme aktivně, domácí tlačíme, ikdyž hrozí nebezpečnými protiútoky a někdy máme i štěstí, ale taky někdy velmi dobře zasahujeme i velmi obětavě, předvádíme i několik hezkých kombinací, jako například ve 44. minutě, kdy jsme předvedli krásný ťukec - M. Mrzena - R. Mrzena - T. Grym - L. Fíla - T. Grym, ale tuto nádhernou a rychlou akci nezakončujeme gólem. V 53. minutě letěla na naší branku lehká střela z dálky, bohužel Nešetřil tuto střelu neudržel a tak domácí jdou do vedení 8:3. Druhý poločas byl pro nás až moc krutý, vytvořili jsme si několik šancí, ale svojí nezkušeností jsme se neprosadili. Chybí nám větší klid v zakončení a ještě musíme zapracovat na větší kombinaci, občas moc taháme míč a to je na škodu, jelikož pak se i hodně naběháme, když ztratíme míč. Nicméně za druhý poločas patří poděkování, že jste bojovali a nevykašlali se na to. Plusem utkání je, že jsme se dokázali střelecky prosadit. 

 

8. 9. 2013 18:40
1. kolo: Premiéra mladším žákům nevyšla: FK Meteor Tábor B  - 1. FC Jistebnice  4:0 (1:0)
Sestava:
Kubů - Nešetřil, Studenovský, R. Mrzena - M. Mrzena, Horčička - T. Grym, T. Ruber
Střídali: D. Ruber, L. Fíla, T. Fíla, Soldát, Popelka
    Ve čtvrtek 5. 9. jsme sehráli premiérové mistrovské utkání mladších žáků a to na hřišti Viktoria v Táboře, kde se nachází treninkové centrum fotbalové akademie Meteor Tábor. Domácí A tým hraje KP žáků a tak všichni hráči trénují společně a tím pádem má Meteor Tábor dostatek kvalitních hráčů i na béčko a v podstatě B tým slouží pro ty hráče, kteří si nezahrají v KP. tím pádem nás čekal na úvod velmi těžký soupeř. Hned od úvodu utkání bylo vidět, že je soupeř fotbalově úplně na jiné úrovni, ale to bude ukazovat jistě v každém zápase této sezóny. My jsme se snažili soupeři vzdorovat, ale spíš jsme se bránili. Především nám dělal problém velmi aktivní pohyb soupeře a technická vyspělost jednotlivých hráčů. My jsme dávali občas až moc prostoru jejich hráčům, kteří z toho dokázali vždy něco vytěžit, Začátek prvního poločasu tedy byl v režii domácích. Na našich hráčích se projevilo i to, že ve škole kvůli výpadku proudu šli na pochodové cvičení, což se na některých projevilo až moc, ale na to se nebudeme vymlouvat. Přesto je výsledek ještě z naší strany dobrý. V zápase jsme několikrát zahrozili i my, když v prvním poločase si krásně vyměnil několikrát míč L. Fíla s T. Grymem a druhý jmenovaný akci zakončil velmi hezkou střelou, ale bohužel jen do břevna. V druhém poločase měl několik šancí opět T. Grym. Góly jsme ale dostávali především po našich hrubicích, ale je vidět, že jsme ještě nevyspělé mužstvo a máme co zlepšovat. Bohužel v utkání zklamali někteří hráči, především ročníku 01, kteří vy měli tým táhnout. Ale takové zápasy se hrají a stávají se. Je třeba se z chyb poučit a příště se jim vyvarovat. Nicméně se velmi bojíme osobních soubojů a kontaktu občas i s letícím míčem, což by se stávat nemělo. Naopak je třeba hodně pochválit našeho nejmladšího hráče T. Fílu, který je ročníku teprve 01, ale domácí obraně občas velmi motal hlavu a to především svým napadáním a důrazem v osobních soubojích. T. Fíla odvedl velmi dobrý výkon. Několikrát nás podržela i Kubů. Je třeba tuto porážku hodit za hlavu a připravit se na další utkání! S tímto soupeřem je výsledek ještě ucházející. Nyní nás čeká následující týden volný los. Z časových důvodů budou pouze treninky a původně plánované přípravné utkání nebude!
Další výsledek: Chotoviny - Větrovy 9:3 (4:1)
                            Sokol Sezimovo Ústí - Bechyně 2:1 (0:1)

TOPlist